Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 486 от 677 ПърваПърва ... 386436476484485486487488496536586 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,851 до 4,860 от общо 6761
  1. #4851
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Повтарям. Говоря за слънчогледова паша. Тя е след 15.06. и е продължителна. Ако гоним и бедни паши с много пчели пак биха се случили нещата. Само паша да има. Ама нема, нема. Колкото до храненето за което намекваш за постигане на силни семейства то определено не е задължително. Иска се не пренаселен район, относително добри климатични условия, много знания и повечко труд. Глупостите за рядко отваряне на кошерите, не стесняване, огромни количества хранителни запаси и т.н. водят до масово отглеждане на слаби семейства. Говорят ми някакви хора, че не можели да си вкарат на сила нито един кошер в роево, представям си за какви мърши става реч. Оня гуру Севдат и той с едни мърши ама на никой не му прави впечатление, защото и на "колегите" са им такива семействата.

  2. #4852
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Лесно може да се направи силно семейство,но да имаш дарбата като майстора и даскала ми да познаваш коя майка е качествена и коя не.Другото си е губене на време и нерви.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #4853
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Лесно може да се направи силно семейство,но да имаш дарбата като майстора и даскала ми да познаваш коя майка е качествена и коя не.Другото си е губене на време и нерви.
    Я дай да им врътнем по един номер и на майстора, и на даскала ти, за да разберем по какво ги познават, че и ние да се впишем в графата на разбирачите.

  4. #4854
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Лесно се познават.По спиралата на снасяне ,но кой да чете каква е?Аз съм на тема свещеви самосмени сега.2,3 майки в кошер мъча се до 6 да ги докарам.То било лесна работа.Само ти трябват 2 основи 2 магазина,2 плодника и 2 седмици.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #4855
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Чета какви ги пишете, но сте още далеч макар, че се досещате за някой неща. Рости, аз знам за правилото, че колкото е плодника, толкова трябва и да е обема за мед. Прав си и за силата на семействата, но по начина и с кошерите с който работят няма как да не изпадат в роево, но това е хубаво от гледна точка, че имат хубави майки. Само куците майки с три патерици няма да изпаднат в роево в един ДБ корпус, а още по непонятното за мен е страха от силно семейство, то веднага се дели на отводки или му се отнемат рамки с пило, а така семейството не може да покаже възможностите.

  6. #4856
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Мой да сме далеко ама ти с 6 майки кошер не си виждал.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #4857
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Янчо, не съм го чувал това правило. Като го премислям, би важало за късна основана паша и за фарар и лр. Дадана на повече от два магазина няма да порастне ако се спазва.

  8. #4858
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Янчо, не съм го чувал това правило. Като го премислям, би важало за късна основана паша и за фарар и лр. Дадана на повече от два магазина няма да порастне ако се спазва.
    Правилото се дължи общо взето на възможноста за пило, ако в ДБ корпус имаш 8-9 рамки с пило, след като се излюпи ще покрие още един корпус или два магазина. За всички модели е същото. Не казвам да не слагаш повече магазини, а че този обем ще бъде покрит от пючели, където ще работят.

  9. #4859
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    За всички модели е същото.
    При УЛ това правило не важи.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #4860
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    При УЛ това правило не важи.
    Айде бе неважи, важи си, но на широчина, а не на височина.

 

 
Страница 486 от 677 ПърваПърва ... 386436476484485486487488496536586 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •