Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 483 от 677 ПърваПърва ... 383433473481482483484485493533583 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,821 до 4,830 от общо 6761
  1. #4821
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен

  2. #4822
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    А какви трябва да бъдат? Ето каква отводка видях аз преди няколко дни
    - млада майка
    - една пита с люпещо се пило двустранно
    - 1/3 пита с разновъзрастово пило едностранно, другата страна напълно празна
    - 1 пита с мед колкото длан едностранно, другата страна празна
    - 2 напълно празни пити, едната - изградена основа
    - нито дори 1 килийка прашец
    - пчели, колкото да покрият пилото

    Колко смяташ, че трябва да струва такава отводка? Ако продаваш, каква цена ще искаш? А ако купуваш, колко би платил за така описаната отводка?
    Моя цитат е изваден малко от контекста на темата но както и да е.... Една отводка оценена на 20 лв питата трябва да съдържа поне една рамка с хранителни запаси (може и две ако е на повече рамки) и останалите с пило, но пило не колкото длан а почти от летва до летва (колко е по тънък медения венец толкова по добре за купувача). Празни пити и новоизградени восъчни основи са срам за продавача и камъни хвърлени в неговата градина. По принцип който отглежда пчели не само за мед, а продава и МПС знае много добре как трябва да изглеждат те и много внимава да не си изгуби крехкия пазар който е успял да звладее, това че има някой „играчи“ които са чули че „вола се кове и те като жабата вдигат крак“ не значи че всички са такива....

  3. #4823
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    не значи че всички са такива....
    Да, но един или двама очернят всички. Както циганите които са навън. Правят зулуми и всички казват, ама те българи. Да, ама аз не съм циганин. Та и тези. За да те прекара с 20лв., позори всички.

  4. #4824
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    И аз изгърмях в началото с отводките,то бяха основи,търтовки,самосмени.. .Мислех че е нормално,не съм правил рекламация.После видях колеги без лиценз какво продават...Загорча ми!Вече сам си правя отводките и е по добре.Тази година от близо 40 само една търтовка,една неуспешно оплодена и три за обединяване.За краткия ми стаж- доволен съм.

  5. #4825
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Сигурен съм, че гафовете с отводките са много. Програмите задължават и отварят вратички за злоупотреби и мърлящина. Мисля си, че пчелопакета е по-малкото зло. И там може да си купиш майка на преклонна възраст, но може да се договори гаранция, че е снасяла поне. По-бавно се случват нещата, но и парите са други(поне така съм чувал). Не съм и наясно програмите включват ли пчелопакета. Ако нямам доверен доставчик, бих избрал пчелопакет.

  6. #4826
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз преди да продам малко пчелно семейство тествам майката как работи за да продам хубаво семейство. Като направи 3 рамки плътно пило е готова за взимане.

  7. #4827
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    На “в нощ“ търговия не се прави.

  8. #4828
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз преди да продам малко пчелно семейство тествам майката как работи за да продам хубаво семейство. Като направи 3 рамки плътно пило е готова за взимане.
    Това е добре, лошото е че недобросъвестни колеги се възползват от това технологично време което е необходимо на майката да осемени тези три пити и през това време си продават техните отводки „калемени“ пак с три пито пило, но от други кошери, а ти когато си готов с реалното пило пазара вече е затворен. Абе омагьосан кръг малко се получава, но ......

  9. #4829
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Това е добре, лошото е че недобросъвестни колеги се възползват от това технологично време което е необходимо на майката да осемени тези три пити и през това време си продават техните отводки „калемени“ пак с три пито пило, но от други кошери, а ти когато си готов с реалното пило пазара вече е затворен. Абе омагьосан кръг малко се получава, но ......
    До сега не съм имал проблеми с продаването. Тази година съм зле от към оплождане и хубави майки. До сега от 60 заложени около 40 качествени, това си е 1/3 фира.

  10. #4830
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    За 20 дни не може да се прецени дали една майка е дала фира.

 

 
Страница 483 от 677 ПърваПърва ... 383433473481482483484485493533583 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •