Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 480 от 676 ПърваПърва ... 380430470478479480481482490530580 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,791 до 4,800 от общо 6760
  1. #4791
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Цената да отговаря на това което се предлага, а не както при „програмистите“ (както аз им викам) плащаш почти двойно за почти нищо после ти връщат част от платено и се надяваш все нещо да остане и за теб да не си съвсем капо. и заради това някой пишман търговци си мислят че цената на отводките се е вдигнала и те вдигат цените и т.н. .....
    Тук ги научих на един тарикатлък тези които купуват, че ми са приятели, но важното, че продавача се хвана и колкото повече нашите нахално искат, толкова той слага. Не знам до кога? Та затова написах по - горния пост.

  2. #4792
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Петре, има много обяви, защото никой не купува.
    Аз съм ги продал още зимата, иначе нямаше да натискам толкова за отводки. Моята основна грешка беше, че не се погрижих за кошерите когато трябваше а ходих по институции заради тоя боклук дето ми разби къщата. Хубавото е че вече е задържан за постоянно и ще полежи в затвора.

  3. #4793
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тук ги научих на един тарикатлък тези които купуват, че ми са приятели, но важното, че продавача се хвана и колкото повече нашите нахално искат, толкова той слага. Не знам до кога? Та затова написах по - горния пост.
    Всичко трябва да бъде в рамките на разумното, не може като си казал че продаваш отводки на 6 рамки за 120 лв, т.е. по 20 лева рамка примерно и шестте рамки трябав да бъдат с пило (такива претенции имаше един мой клиент) ....

  4. #4794
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз съм ги продал още зимата, иначе нямаше да натискам толкова за отводки. Моята основна грешка беше....
    в случая най-важното и хубаво нещо според мен е, че си даваш ясна сметка къде са ти грешките, защото съм сигурен, че ще има колеги "професионалисти", които си мислят че с тях започва и с тях завършва пчеларството, и които в края на провален сезон започват да търсят причини навсякъде другаде, но не и в собствените си действия или бездействия

  5. #4795
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    IMG_20180625_155549.jpg

    Четвърти магазин само с основи.

  6. #4796
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Всичко трябва да бъде в рамките на разумното, не може като си казал че продаваш отводки на 6 рамки за 120 лв, т.е. по 20 лева рамка примерно и шестте рамки трябав да бъдат с пило (такива претенции имаше един мой клиент) ....
    А, ето за това ставаше въпрос. Подсказах го на една дама - пчеларка и знаех, че нашичкият няма да и устои и подаде. Разказах случката и на другите около мен колеги и те започнаха да му "раздвижват" бизнеса. Сега кой печели и кой губи не знам? Дори на мен ми се прииска да си купя. 5 пити с почти люпещо се пило. Че те моите силните кошери нямат по толкова.

  7. #4797
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Като каза нормални цени, какво ще рече това? Искат цената да е ниска, а отводката да е тъпкана с пчели и пило. Още малко и с резервна майка ще започнат да ги искат.
    Така е. Един човек още зимата ме пазари да му продам отводка. Миналата година си купил, ама не изкарала зимата, понеже не и обръщал достатъчно внимание... Дойде време и му казах, че имам готови. Пита ме за парите. Викам 20 лв на рамка пълна с пчели, на 5 рамки са в момента значи 100 лв. Взе да гледа в тавана, и да си чеше брадата и вика... Ок ще видим какво ще реша, че миналата година за 60 лв я взех...
    При пчелите има мед, защото има ред!

  8. #4798
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Ценообразуването би трябвало да бъде организирано така - средната цена на рамката е 20 лв, майката ако е по стара от една година е бонус ако е млада + 20лв. Т.е. отводка на 3 пити - 60лв, за това получаваш стара майка + 2 пити пило + 1 пита хранителни запаси, 6 пити - 120 лв получаваш стара майка + 4 пити пило + 2 хранителни запаси, 10 пити - 200 лв получаваш стара майка + 6 - 7 пити пило + 3 -4 пити хранителни запаси ( ако се продава и кошера с магазина и питите му плюс още 30 - 50 лв зависи от състоянието му)

    п.п. цените със стара майка би следвало да са валидни до преди акацията иначе се губи смисъла

  9. #4799
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    В дебелите книги по икономика пише, че търсенето определя цената, но кой ли от пчеларите се интересува от икономика и финанси. Изказванията във фейса ще излязат прави, че програмите са за определени хора, който създават правила за собственото си благо и държава защитаваща интереса им. Как ли се нарича това? Една друга гледна точка.

  10. #4800
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Ценообразуването би трябвало да бъде организирано така - средната цена на рамката е 20 лв, майката ако е по стара от една година е бонус ако е млада + 20лв. Т.е. отводка на 3 пити - 60лв, за това получаваш стара майка + 2 пити пило + 1 пита хранителни запаси, 6 пити - 120 лв получаваш стара майка + 4 пити пило + 2 хранителни запаси, 10 пити - 200 лв получаваш стара майка + 6 - 7 пити пило + 3 -4 пити хранителни запаси ( ако се продава и кошера с магазина и питите му плюс още 30 - 50 лв зависи от състоянието му)

    п.п. цените със стара майка би следвало да са валидни до преди акацията иначе се губи смисъла
    Мисля, че има някакъв стандарт на отводка, останалото са свободни съчинения и всеки си ги прави както му е угодно и в повечето пъти надделява тарикатлъка на една от страните. Другото което е, че отводката би трябвало да е с млада майка. Да не говорим за прекарването със старата майка, която пробутваме за да и вземем парите.

 

 
Страница 480 от 676 ПърваПърва ... 380430470478479480481482490530580 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 21 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 21 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •