Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 506 от 676 ПърваПърва ... 6406456496504505506507508516556606 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,051 до 5,060 от общо 6760
  1. #5051
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от malkia.sandanski Виж публикацията
    Оказах се много подведен вследствие на всички положителни коментари за тези майки преди да ги купя.
    Защото никой не чете това което аз казвам за майките? Но имали сте пари - дали сте. Що ли на мен не вземе някой да ми дава така евраци?

  2. #5052
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от malkia.sandanski Виж публикацията
    И аз ще опиша, но не чак толкова подробно. И аз взех 33 броя преди 2 години през Август 2016. 2 бяха сменени веднага и 2 на следващата пролет. Първото ми разочарование беше пролетта на 2017, когато половината се изроиха. Каква селекция за роене е правена?
    Повечето от тези 33 майки не изкараха и 1 година, някои от роене, а някой от самосмени (това беше второ голямо разочарование) . Наистина имаше много добри майки, кротки семейства, които добиха мед. Аз като ги купувах се надявах почти всички да работят така в продължение на 2 години. Оказах се много подведен вследствие на всички положителни коментари за тези майки преди да ги купя.
    Днес, 2 години по-късно има само 6 от тези майки. 3 ще сменя сега, а другите 3 (ако пчелите не ги сменят) ще ги оставя, за да ги използвам за направа на майки.
    Не може ли проблема да е в зад кошерното устройство. Аз лично пчеларствах цели 12 години, за да разбера, че съм ги работил погрешно.

  3. #5053
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Не може ли проблема да е в зад кошерното устройство. Аз лично пчеларствах цели 12 години, за да разбера, че съм ги работил погрешно.
    Със сигурност и аз имам грешки.

  4. #5054
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от malkia.sandanski Виж публикацията
    Със сигурност и аз имам грешки.
    Безгрешни хора няма, това е доказано! Въпроса е обаче, че ти, като си даваш парите, се надяваш на нещо читаво. С този си пост, ме съмнява, че се съгласи, за да не влизаш в безсмислен спор с "майстора".
    А той, майстора, ще се постарае да те убеди, колко си бос в пчеларството и не само ти. Така че, умно постъпи.

  5. #5055
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Безгрешни хора няма, това е доказано! Въпроса е обаче, че ти, като си даваш парите, се надяваш на нещо читаво. С този си пост, ме съмнява, че се съгласи, за да не влизаш в безсмислен спор с "майстора".
    А той, майстора, ще се постарае да те убеди, колко си бос в пчеларството и не само ти. Така че, умно постъпи.
    У тю,тюююю. Създаваме Бог. Да ама неее.

  6. #5056
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Цеко, под разширих имам предвид, че им сложих по магазин, корпус, а на няколко дзвера корпус + магазин /бяха пред задръстване/. Така да се каже - дадох им поле за изява. Сега почивам спокойно и от време на време чешам клавиатурата на телефона. Като се върна ще ги мисля
    Аз тоя момент го чакам цяла година, за него се трепя, гледам капка нектар да не отиде зян и точно сега да отида на почивка ....Но всеки си знае приоритетите, приятно изкарване на почивката

  7. #5057
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    У тю,тюююю. Създаваме Бог. Да ама неее.
    Както обикновено, успяваш да провокираш диалога в положителна посока.
    Сега се зачетох в предишни постове, тъй като се сетих за един телефонен разговор от предходната седмица.
    Та по диалога - аз също, с малко перипетии успях да се докопам до въпросните майки преди две години. С ръка на сърцето си признавам, че не останах очарован, но при мен бе от чисто любопитство, за което броих 100 евро за пет майки. Към момента имам една, която не се отличава от останалите мои. Освен, че семейството трупа повече прополис по релсите. Аз, за мен си стигнах до извода, че майките са селектирани за други климатични условия, които при мен липсват. Тук за грешка на пчеларя мога да кажа само за едната майка, но там ситуацията е кумична. Другите две майки си ги смениха още на следващата пролет, за четвъртата не помня, но май и нея не я харесаха. Това не бяха посредствени семества, а такива, които работеха усърдно по време на паша.

  8. #5058
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Както обикновено, успяваш да провокираш диалога в положителна посока.
    Сега се зачетох в предишни постове, тъй като се сетих за един телефонен разговор от предходната седмица.
    Та по диалога - аз също, с малко перипетии успях да се докопам до въпросните майки преди две години. С ръка на сърцето си признавам, че не останах очарован, но при мен бе от чисто любопитство, за което броих 100 евро за пет майки. Към момента имам една, която не се отличава от останалите мои. Освен, че семейството трупа повече прополис по релсите. Аз, за мен си стигнах до извода, че майките са селектирани за други климатични условия, които при мен липсват. Тук за грешка на пчеларя мога да кажа само за едната майка, но там ситуацията е кумична. Другите две майки си ги смениха още на следващата пролет, за четвъртата не помня, но май и нея не я харесаха. Това не бяха посредствени семества, а такива, които работеха усърдно по време на паша.
    Ааааа, нищо не провокирам. Само си гледам филми. От Замунда.

  9. #5059
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ааааа, нищо не провокирам. Само си гледам филми. От Замунда.
    Банана а?
    Торентите са под удара на закона за авторско право. Умната, да не те посетят качулатите.

  10. #5060
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Банана а?
    Торентите са под удара на закона за авторско право. Умната, да не те посетят качулатите.
    Това дали не го срещах и в по предни постове на някой? Е дееее, и аз имам пръст в качулките.

 

 
Страница 506 от 676 ПърваПърва ... 6406456496504505506507508516556606 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 18 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 18 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •