Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 675 от 677 ПърваПърва ... 175575625665673674675676677 ПоследнаПоследна
Резултати от 6,741 до 6,750 от общо 6763
  1. #6741
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Изтърколи се още една пчеларкска година. Слънчогледа беше аламинут, премина още преди да е започнал с нулев нектар, дори и прашец нямаше, едно голямо нищо, като за завършек. Иначе много динамична година с много работа, от много зле, до много добре и пак към зле. Като цяло съм доволен от отводките, майките и прашеца, а и ливадата беше добра. Сега започва войната с акара, битката ще е трудна, но се надявам да спечеля1

  2. #6742
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Изтърколи се още една пчеларкска година. Слънчогледа беше аламинут, премина още преди да е започнал с нулев нектар, дори и прашец нямаше, едно голямо нищо, като за завършек. Иначе много динамична година с много работа, от много зле, до много добре и пак към зле. Като цяло съм доволен от отводките, майките и прашеца, а и ливадата беше добра. Сега започва войната с акара, битката ще е трудна, но се надявам да спечеля1
    ТАка и така спомена за акар. Аз днес тъкмо купих Екостоп, това са плочки мента и тимол ... Да пробвам нещо различно. Вие какво мислите за тях ? При мен акара винаги е бил много малко, но и аз не съм спирал да третирам включително и с ОК . Просто редувам препаратите. Но този Екостоп е 20 лева за кутия, която стига за 3 семейства. Май това идва скъо. Аз не виждам ако имаш 100 кошера какво правиш. Трябва да дадеш 600 лева само за това .....

  3. #6743
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    ТАка и така спомена за акар. Аз днес тъкмо купих Екостоп, това са плочки мента и тимол ... Да пробвам нещо различно. Вие какво мислите за тях ? При мен акара винаги е бил много малко, но и аз не съм спирал да третирам включително и с ОК . Просто редувам препаратите. Но този Екостоп е 20 лева за кутия, която стига за 3 семейства. Май това идва скъо. Аз не виждам ако имаш 100 кошера какво правиш. Трябва да дадеш 600 лева само за това .....
    Виж при каква външна температура се слага не, че съм слагал но съм чел отзиви.

  4. #6744
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Виж при каква външна температура се слага не, че съм слагал но съм чел отзиви.
    Пише за съхранение от 5 до 30 градуса и не на слънце. Обаче нищо не се казва по въпроса за слагането. Само пише че според надморската височина и влажноста, може да има някакви странични ефекти. Пчелите да започнат да изхвърлят пило и да станат агресивни. Тогава трябва да се отнеме едната плочка. Слагат се по 2 на кошер. 10ка

  5. #6745
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Пише за съхранение от 5 до 30 градуса и не на слънце. Обаче нищо не се казва по въпроса за слагането. Само пише че според надморската височина и влажноста, може да има някакви странични ефекти. Пчелите да започнат да изхвърлят пило и да станат агресивни. Тогава трябва да се отнеме едната плочка. Слагат се по 2 на кошер. 10ка
    Ако не бъркам трябва да се осигури и разстояние от плочките до таванката за да може да се осигури изпарението
    от плочките и да няма заклейване. Някъде тук в архивите преди години го обсъждаха.Но си мисля, че е добре да няма големи жеги, че знам ли колко ще се изпари.Но щом не пише може и да няма проблем и аз нещо да се заблуждавам

  6. #6746
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ако не бъркам трябва да се осигури и разстояние от плочките до таванката за да може да се осигури изпарението
    от плочките и да няма заклейване. Някъде тук в архивите преди години го обсъждаха.Но си мисля, че е добре да няма големи жеги, че знам ли колко ще се изпари.Но щом не пише може и да няма проблем и аз нещо да се заблуждавам
    Ами намерих темата и я прочетох. И някак си малко леко се притеснявам да го слагам това. Въпреки че трябва да е безвредно, прекалено тежък мирис има ... Май ще бъдат най-зле похарчените 100 лева. Това което ще направя е да го сложа по ахмашки така както са писали, без разтояния и нищо .... И ако видя че има негативен ефект, ще го изхвърля направо и ще сложа нещо друго и няма да го ползвам повече. Но би следвало да няма никакъв проблем.

  7. #6747
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Направих няклко теста вчера, поне при мен пилото е на приключване, има по малко запечатано и никакво отворено. Майките са спряли да работят, така че към края на месеца, ще е подходящо за финалното третиране защото в 90% от семействата няма да има пило.

  8. #6748
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Направих няклко теста вчера...
    И какво показаха тестовете?

  9. #6749
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    И какво показаха тестовете?
    Доволен съм, ниска опаразитеност при всички.

  10. #6750
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    При мен беше луда година. Започнах ударно с 50% заминали, диагноза Церана и незнам до къде и кога ще спре. От останалите кошери половината поприличваха на нещо, но си се очертаваше, че съм уволнен. Взех си хранилки и започнах с рядко сиропче със сол и йод и незнам дали това помогна, но не попречи и започнаха да се посъвземат някои от кошерите та успях да ги цепна + някое рояче и към началото на лятото се повъзвърна бройката. Добре, че имаше дъжд пролетта, а и малко след това та кошерите успяха да се засилят и да посъберат мед. Имаше и доста работа и какви ли не номера не опитвах само и само да обърна зара. Реално ако и юли имаше дъжд щеше да стане лудница, но сушата застъпи и до някъде ми помогна, че на тази изкупна цена слънчогледовия мед ми се явява дори излишен. За първи път сложих лентите рано, подхраних за зимна пчела, опитах и тази рецепта с подъбичето против нозема и реално чакам март месец да видя дали тази година съм направил нещо или само си мисля, че съм. Към момента кошерите ми харесват доста, запаса е много добър и почти отличен и да видим какво ще стане във времето.
    Медец

 

 
Страница 675 от 677 ПърваПърва ... 175575625665673674675676677 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 20 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 20 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •