Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 454 от 676 ПърваПърва ... 354404444452453454455456464504554 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,531 до 4,540 от общо 6760
  1. #4531
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Да.

    (защо трябва да е 10 символа отговора щом едно "Да" е достатъчно)
    Sylvie, не смятам да се карам с теб, а да търсим отговора на въпроса - защо кошера не взема сиропа си? Този кошер който си снимала е абсурдно да не взема сиропа. Както казах и по - горе има някаква причина и трябва да се открие. За всичко което писах си ми отговорила, а за хранилката не каза нищо?

  2. #4532
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Ти започваш да ми звучиш много тревожно защо трябва да е проблем, че кошер не взема сироп ако има много мед и твърда храна? На мен не ми звучи притеснително. Казаха ми, че t° трябва да не пада под 10° дори и през нощта, за да се започне захранване със сироп. Времето беше хладно, затова сложих експериментално само на 1 кошер, този, който съм снимала.
    Хранилките са чисто нови, отворите на таблите са почистени от клей.

    P.S. Възможна причина е поставянето на АпиЛайфВар. На опаковката пише "Може да се намали приема на храна, ако храненето съвпадне с третирането" Много тежко мирише този препарат, може и да ги дразни миризмата. Но семействата са спокойни, не са агресивни, не забелязвам тревожност.

  3. #4533
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Продължавам да разпечатвам на 6 дена по една пита с мед,и още няколко пъти трябва за да ги освободя от ланския Харесва ми че меда го местят бързо и майката щрака яко,напълних сума съндъци и за отводките и пак края е далеко...Та мисля си,дали да не извадя всичко и да дам захар,все пак с меда няма инвертиране,няма и активизация на жлезите,дето сега ни трябват.Въпреки това има градеж,дадох и основи.Ще видя след нялолко дена какво се случва.

  4. #4534
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Ти започваш да ми звучиш много тревожно защо трябва да е проблем, че кошер не взема сироп ако има много мед и твърда храна? На мен не ми звучи притеснително. Казаха ми, че t° трябва да не пада под 10° дори и през нощта, за да се започне захранване със сироп. Времето беше хладно, затова сложих експериментално само на 1 кошер, този, който съм снимала.
    Хранилките са чисто нови, отворите на таблите са почистени от клей.

    P.S. Възможна причина е поставянето на АпиЛайфВар. На опаковката пише "Може да се намали приема на храна, ако храненето съвпадне с третирането" Много тежко мирише този препарат, може и да ги дразни миризмата. Но семействата са спокойни, не са агресивни, не забелязвам тревожност.
    Та значи от всичко до тук може да се обобщи нещо като извод - защо? Времето хладно, първо сипване на сироп/"още не са го открили"/, тежка миризма на препарата. Наистина ще е много тежка като се има предвид какво съдържа и може наистина да потиска желанието им. Като се премахнат тези фактори ще е като помпа.

  5. #4535
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Похвално колежке,Според мен си почнала да работиш без ракавици.Похвално е това м/у рамково разтояние от ваша страна.Растете, растете БРАВО.Може ли само един въпрос към фотографията? Колко ви е размера на уширителя?Благодаря предварително за отговора.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #4536
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Мойте ако могат и хранилката ще изядат въпреки че имат мед. При 1вото даване 4 слаби не го бяха взели, но сега са се излюпили 2 рамки пило и вече и те не прощават. Отворих един среден да видя кога ще ротирам и колко са задръстили с прашец. 7 рамки пчели - 6 рамки запечатано пило, уха ще ги гоня пак по клоните

  7. #4537
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Мойте ако могат и хранилката ще изядат въпреки че имат мед. При 1вото даване 4 слаби не го бяха взели, но сега са се излюпили 2 рамки пило и вече и те не прощават. Отворих един среден да видя кога ще ротирам и колко са задръстили с прашец. 7 рамки пчели - 6 рамки запечатано пило, уха ще ги гоня пак по клоните


    Те и моите не ядът много сироп.Това се дължи на диета която научих от д-р Емилова.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #4538
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Похвално колежке,Според мен си почнала да работиш без ракавици.Похвално е това м/у рамково разтояние от ваша страна.Растете, растете БРАВО.Може ли само един въпрос към фотографията? Колко ви е размера на уширителя?Благодаря предварително за отговора.
    Друмев, това е семейство, не като твоето само восък между рамките. Това се постига със знания.

  9. #4539
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Друмев, това е семейство, не като твоето само восък между рамките. Това се постига със знания.


    Аз щях да пиша че колешката ръсте а аз тропам на едно място но след днескашното видяно не ми трябват знания, а познания.Меда го чистят без вход във втория корпус пак така както преди.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #4540
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Гледам Модернизатора ти сложи палеца.Да го питам и него какво не харесва на това семейство.
    https://youtu.be/i0-RnH6r4H8
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 454 от 676 ПърваПърва ... 354404444452453454455456464504554 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 24 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 24 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •