Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 39 от 677 ПърваПърва ... 2937383940414989139539 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 381 до 390 от общо 6763
  1. #381
    Потребител
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    72
    И при мен белка, загубих вече 3 кошера.

  2. #382
    отначало мислех че са язовци ,но когато падне сняг следите са ясни...а и язовците в снега спят зимен сън....улових вече две белки и ги претрепах ...но има още много...

  3. #383
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86
    Колеги аз съм от Бургас,никога не съм имал проблеми с подобни гадинки,сигурно защото на близо няма гора.Интересно ми е какво търси в кошера тази белка,тя не е ли хищник,разбирам да нападне кокошарник,гълъбарник но кошер...Какво ги превлича,пчелите,меда,восъ а или просто за игра?.Извинявам се за невежеството,просто ми е интересно.Капан помага ли?

  4. #384
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Доколкото си спомням те са роднини на африканския медояд. Той яде всичко и не то е страх от никой.Гледал съм как посяга на лъвица.

  5. #385
    Потребител
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    72
    Ами аз сложих кпан с месо и вместо на месото пак в кошер!

  6. #386
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Тази белка да не излезе , че е на два крака :D
    При мен тази зима синигерите ми разказаха играта, улових над двадесет.Кацат пред прелката и чукат по миши предпазителите.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  7. #387
    Белка се лови с въдица(кукичка)

  8. #388
    Цитат Първоначално публикувано от Владо-Gillan
    Белка се лови с въдица(кукичка)
    Дай подробности.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  9. #389
    Взимаш тройка кука, средна по размер, не много голяма.Може да се ползва повод за щуки, връзваш за клон на дървото с хубава примамка и чакаш.Може да е риба или някакво место, за предпочитане пилешко.Тук при нас така ловят белките, че са много и бабичките пропищяха от тях.Лошото е, че може да се хване и някоя котка.След като се закачи, лопатата зад врата и в трапа.Белка в капан не се лови, чувал съм че се измъква и от сравнително ситна мрежа.

  10. #390
    Наблюдател
    Регистриран
    04.12.2012
    Мнения
    14
    Аз на скоро имах проблем с мишки в кошера.На един от мн.корпусните мрежата ми е от силиконова мрежа и норнално тя го е изгризала и оп ватре,вътре яла ,срала и пикала ,сложих капан за мишки вътре,хванасе,пак заредих ,пак се хвана ,пак заредих ,беше изяла примамката и ми стана ясно че така не става ,смениш кошера с ДБ ,сега е ОК.мНого пчели бяха изядени но семейството ще оцелее.
    * Науката е великолепно нещо, ако човек не е принуден да изкарва хляба си чрез нея. Всеки трябва да печели препитанието си, след като избере професия, за която е сигурен, че е в състояние да овладее. Само когато не сме длъжни да даваме отчет някому, можем да намерим радост в научните занимания.

 

 
Страница 39 от 677 ПърваПърва ... 2937383940414989139539 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •