Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 438 от 677 ПърваПърва ... 338388428436437438439440448488538 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,371 до 4,380 от общо 6761
  1. #4371
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Днес взех да ремонтирам един капак и пипнах платът и изненада питката я няма. Аз гледам най силните кошери че не са пипнали питките и си мися, щом те не са изяли и другите не са. Та се наложи да проверя всички, поне става лесно само вдигам капака и натискам платът. Та 4 са изяли на 80%, 7 семейства на 50% а всички други още питката си е цяла от горе.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри WP_20180202_002.jpg‎  

  2. #4372
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Забележете само каква е чистота от мрежестото дъно, сега се чудя дали да сложа кашон на мрежата или така да ги оставя.

  3. #4373
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Забележете само каква е чистота от мрежестото дъно, сега се чудя дали да сложа кашон на мрежата или така да ги оставя.
    Изобщо не си прави труда.И при мене кошерите светят.

  4. #4374
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Недей слага плътна преграда на мрежестото дъно, още повече, че температурите тази зима вървят предоволно. При мен навсякъде, където имам такова нямам плътна преграда, пчелите са си само на мрежа и няма никакъв, ама абсолютно никакъв подмор. Май както ги зазимих, така ще излязат през март. Кошерите са си сухи, въпреки, че вече на доста места, където има мрежесто дъно, вече за четвърти път слагам подхранка. Душа да ми е яка през май, ако започнат дъждове.

  5. #4375
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Забележете само каква е чистота от мрежестото дъно, сега се чудя дали да сложа кашон на мрежата или така да ги оставя.
    Затвори ги от долу, време им е.

  6. #4376
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Затвори ги от долу, време им е.
    Пробвал ли си без да ги затваряш? Да не би това да е поредната заблуда останала от миналато. Това го пише в книгите и аз го правех, но миналата година пробвах 7 без да ги затварям и ефекта беше лау. Но тогава имах здравословни проблеми и малко ми се губи от експеримента. Притеснява ме да не застудее повече и да измразят пилото когато стане повече, но от друга гледна точка нощните температури ще попречат да направят повече пило от колкото може да гледат. Темата е интересна, тази година ще прбовам пак.

  7. #4377
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Пробвал ли си без да ги затваряш? Да не би това да е поредната заблуда останала от миналато. Това го пише в книгите и аз го правех, но миналата година пробвах 7 без да ги затварям и ефекта беше лау. Но тогава имах здравословни проблеми и малко ми се губи от експеримента. Притеснява ме да не застудее повече и да измразят пилото когато стане повече, но от друга гледна точка нощните температури ще попречат да направят повече пило от колкото може да гледат. Темата е интересна, тази година ще прбовам пак.
    Би трябвало вече да си разбрал, че споделям само опит(много малко книги съм прочел). Зависи от гледната точка какво искаш, какъв ти е рйона, времето също.

  8. #4378
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Би трябвало вече да си разбрал, че споделям само опит(много малко книги съм прочел). Зависи от гледната точка какво искаш, какъв ти е рйона, времето също.
    Какво стана при теб, тия които не ги затвори как се развиха, имаха ли проблеми.

  9. #4379
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Ужасен вятър, отнесох няколко жила. Един кошер със септемврийска майка не е оцелял. Запасите им на мед са добри, за сега ще карат на тях. Няма да им давам тесто, да ги видим как ще са за рапицата.

  10. #4380
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Би трябвало вече да си разбрал, че споделям само опит(много малко книги съм прочел). Зависи от гледната точка какво искаш, какъв ти е рйона, времето също.


    Понеже и аз си задавам същите въпроси като вас, ще се включа в експеримента.Оставил съм 7 кошера изцяло на мрежесто, но отводките ги затворих.Ще споделя напролет какво ще стане.Миналата зима оставих няколко без да ги затварям и съм доста доволен от резултата.Прави ми впечатление,че няма никаква влага, ядат повече мед, нов всичко друго е като останалите.

 

 
Страница 438 от 677 ПърваПърва ... 338388428436437438439440448488538 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •