Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 45 от 677 ПърваПърва ... 3543444546475595145545 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 441 до 450 от общо 6763
  1. #441
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Тя поилката е на 5 метра от пчелина ако е напръскана няма как да пострада само по 1 а и аз сменям водата 2 пъти на седмица.
    Намерили са някъде нещо, хубавото е че са силни кошери и се възстановиха за дни, сега работят усилено на слънчогледа.
    Ако пак се повтори ще занеса за изследване и ще обиколя комшиите.
    Не се ли сее вече втора реколта слънчоглед за фураж?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #442
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    При мен вече преминава слънчогледа остават 2-3 дни някъде, но в съседното село сега започва да цъфти, за съжаление е на малко повече от 5км.

  3. #443
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    При мене има слънчоглед който тепърва почва да цъфти, но в тия жеги и без капка дъжд не се надявам пчелите да донесат нещо от него, каквото съм извадил до сега това ще е, за жалост не е много....

  4. #444
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Гадна работа погледнах 10 дневната прогноза за времето за нашия район.Само слънце и горещо време!Дано нектара не спре изцяло.А само преди две седмици при някой по-силни кошери пълнеше и запечатваше магазина за 5-6 дена!

  5. #445
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Там където още цъфти слънчоглед би трябвало да пусне по още някой кг. нектар. Все пак за него пишат ,че: " Слънчогледът се характеризира с мощна коренова система, състояща се от главен корен и многобройни странични разклонения. Главният корен е вретеновиден, добре развит, проникващ на дълбочина 3–4 m. Макар, че основната маса корени е разположена на дълбочина до 50 cm, слънчогледът усвоява влага и хранителни вещества от дълбоките почвени слоеве"
    Keep Walking...

  6. #446
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Так е, слънчогледа развива много мощна коренова система. То за това е един от най-лошите предшественици за другите култури. Но за нектаропоток трябва и въздушна влага.

  7. #447
    Потребител
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    61
    При мен, от две седмици цъфтят малините и ливади. Пчелите събират здравата. Може би към 10 август ще вадя мед, и ще подготвям за зазимяване.
    Живей както можеш, ако не можеш както искаш.

  8. #448
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз се чудя кога да свалям магазините, така или иначе май няма да запечатат.
    Преди седмица извадих малко мед от първите 2 корпуса защото бяха задръстени майките, днес гледам магазините не стига че не са запечатани, ами и свалили част от меда в долните корпуси.
    В магазините имам около 30кг.-40кг. толкова ще ми трябва за подхранване пролетта.
    Въпроса ми е ако не е узрял хубаво, дали ще става за подхранване или ще се прокисне.

  9. #449
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    При тия жеги няма как да не узрее, дори и да не го запечатат.

  10. #450
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Какво ще ме посъветваш към 10ти август да махам ли магазините?

 

 
Страница 45 от 677 ПърваПърва ... 3543444546475595145545 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •