Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 467 от 676 ПърваПърва ... 367417457465466467468469477517567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,661 до 4,670 от общо 6760
  1. #4661
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Мамка му, пак съм чел грешната книга или съм бил тренкен, като съм чел. Ама по спомен там пишеше : захранените личинки от стартера ( или без стартер ) се поставят между пити с открито пило.
    пп. ето що не ми стават майките.
    По книгите може да прочетеш много верни, а така също и неверни неща. Важна е практиката. Колкото до това дали ще ти се получат или не майките до открито пило, то да, в по-голямата степен ще ти се получат. В случая идеята е друга. В горния корпус е да имаш повече млади пчели за първите 24ч. докато не си махнал преградата между ХР и корпусите, а с това и да повишиш количеството и качеството на захранените маточници. А за след това те си знаят работата, пък надявам се и ти твоята...
    Keep Walking...

  2. #4662
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Проблема с моите стартери е в това че трудно намирам пита само със запечатано пило (винаги има по някоя ларва която може да прецака работата, а понякога дори и яйца) която да остане в корпуса /стартер/ в който ще бъде маточната рамка (да задържи пчелите в него докато я сложа), за това съм принуден да правя компромиси които после ми усложняват работата. За това примера с 9-те дена е много добър, но трябва много добро планиране на това кога точно ще се пренасят ларвите, а при мен за сега това е малко хаотичен процес, но с течение на времето се надявам нещата да се изчистят.....
    Звънни ми или пиши, ще ти обясня на лични.
    Keep Walking...

  3. #4663
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Звънни ми или пиши, ще ти обясня на лични.
    Когато остана по свободен ще ти се обадя да се видиме.

  4. #4664
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Как мислите дали ще започне някакъв градеж след тези дъждове. Петък започвам отводките и се чудя дали да слагам основи или изграден рамки на кошерите. В момента няма ниакъв градеж.

  5. #4665
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Липата в Лом ще цъфне до 3-4 дни.Приноса на нектар би трябвало да се увеличи и да почнат да градят,защото нямам една изградена останала рамка.

  6. #4666
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от dimi_01 Виж публикацията
    Липата в Лом ще цъфне до 3-4 дни.Приноса на нектар би трябвало да се увеличи и да почнат да градят,защото нямам една изградена останала рамка.
    Няма липи в моя район надявам се от тревистите да има нектар след тези дъждове. Имам над 100 изграден качествени рамки и над 100 стопих вече. От пролетта имам по 4 новоизградени на кошер.

  7. #4667
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    На основен кошер и на мен се падат по 4-5 изградени пити.Кризата за изградени рамки идва при отводките.Трябва да се справят сами с поне 3 основи

  8. #4668
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Как мислите дали ще започне някакъв градеж след тези дъждове. Петък започвам отводките и се чудя дали да слагам основи или изграден рамки на кошерите. В момента няма ниакъв градеж.
    Специфично е за всяко място и район. На пчелина след акацията обикновено имам 3 седмична "дупка" и ако не храня, не мога да вляза в Q1 за слънчувката. Виж в града е друга бира - до момента в семействата има по и над 30 кг. / не съм вадил/. В момента в масов цъфтеж е аморфата и каталпата, а до няколко дни очаквам да се включи и липата.
    Keep Walking...

  9. #4669
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Специфично е за всяко място и район. На пчелина след акацията обикновено имам 3 седмична "дупка" и ако не храня, не мога да вляза в Q1 за слънчувката. Виж в града е друга бира - до момента в семействата има по и над 30 кг. / не съм вадил/. В момента в масов цъфтеж е аморфата и каталпата, а до няколко дни очаквам да се включи и липата.
    Така е, при мен е същото положение, но една година е голям глад а друга има поне поддържаща паша от ливадата. Мисля со че след тези дъждове ще има принос ако се оправи времето.

  10. #4670
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Така е, при мен е същото положение, но една година е голям глад а друга има поне поддържаща паша от ливадата. Мисля со че след тези дъждове ще има принос ако се оправи времето.
    А дано, но...предпочитам да играя на сигурно и дам по няколко хранилки въпреки, че в повечето семейства имам запас от около 7-8-9 кг. Иначе към момента възстанових зимните загуби и ги докарах до заветните 100-ина бройки + 9 бр. B-52 към момента. От прегледаните 3/4 - 2 бр. в роево. За пръв път се радвах на кошери в роево с оглед на изоставането ми с маточниците и отводките.
    Keep Walking...

 

 
Страница 467 от 676 ПърваПърва ... 367417457465466467468469477517567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 32 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 32 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •