Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 443 от 677 ПърваПърва ... 343393433441442443444445453493543 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,421 до 4,430 от общо 6761
  1. #4421
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Предвид на прогнозираните минус 20, днес затворих всички горни входове. Стига им толкова студ.
    И това при ДБ ли?

  2. #4422
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Никакви проблеми при студовете за сега, няма вода по картоните на дъната. Запасните майки се държат и ми е интересно какво има вътре, че бяха толкова малко пчели и в тия разбити военни сандъци където от всяка стара влиза студ.

  3. #4423
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Никакви проблеми при студовете за сега, няма вода по картоните на дъната. Запасните майки се държат и ми е интересно какво има вътре, че бяха толкова малко пчели и в тия разбити военни сандъци където от всяка стара влиза студ.
    Щом са живи,пак е добре.

  4. #4424
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    С напредване на времето натискаме на рамките, че току виж пашата ни изненадала
    Ако прогнозата се задържи същата, събота и неделя ще навестя стоката, за да ги прегледам.

    рам.jpg
    Keep Walking...

  5. #4425
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Ама вий ги скъсахте от прегледи тез пчели.Минат, не минат десетина дена и хоп–преглед.Оставете ги на мира,те си знаят задълженията.Само им пречите сега.

  6. #4426
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Аз съм с найлончета, чат пат кога не ме мързи повдигам леко капака и таванката на няколко кошера да видя как вървят питките и дали има нужда от нови. Пролетния преглед правя така - поглеждам всички през найлона, който си папка храната значи е добре, преглеждам само тия които не си ядът питките или ако са се забили на една страна ги пренареждам в средата.

  7. #4427
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Ама вий ги скъсахте от прегледи тез пчели.Минат, не минат десетина дена и хоп–преглед.Оставете ги на мира,те си знаят задълженията.Само им пречите сега.
    Моите не съм преглеждал от септември, когато обединих няколко от по-слабите и отбелязах тези на които ще им е необходимо допълнително запасяване с храна. Следващото им отваряне бе около Коледа когато получиха по 2 кг храна във вид на питки над гнездото, под найлона. Около 50 дена след това отново ги отворих, като на 9 от тях им сложих по още 1 кг, защото бяха изяли. Ден преди застудяването което отмина на всички им дадох по 0,5 кг питка. От септември до сега съм поглеждал осведомително в 3-4 средни по сила семейства. При предстоящото затопляне ще отворя всички до първа рамка пило, за да се уверя дали имат майки и дали същите снасят. /Не държа лично да се запознавам с всички майки. Този период съм го отминал отдавна/. Ще им проверя хранителните запаси и ще разделя семействата на три групи с които ще работя по различен начин до главната паша. Така работя аз. Отворен съм към всякакви разумни и ефективни предложения водещи до намаляване на положения труд и повишаване на добивите.
    Keep Walking...

  8. #4428
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Моите не съм преглеждал от септември, когато обединих няколко от по-слабите и отбелязах тези на които ще им е необходимо допълнително запасяване с храна. Следващото им отваряне бе около Коледа когато получиха по 2 кг храна във вид на питки над гнездото, под найлона. Около 50 дена след това отново ги отворих, като на 9 от тях им сложих по още 1 кг, защото бяха изяли. Ден преди застудяването което отмина на всички им дадох по 0,5 кг питка. От септември до сега съм поглеждал осведомително в 3-4 средни по сила семейства. При предстоящото затопляне ще отворя всички до първа рамка пило, за да се уверя дали имат майки и дали същите снасят. /Не държа лично да се запознавам с всички майки. Този период съм го отминал отдавна/. Ще им проверя хранителните запаси и ще разделя семействата на три групи с които ще работя по различен начин до главната паша. Така работя аз. Отворен съм към всякакви разумни и ефективни предложения водещи до намаляване на положения труд и повишаване на добивите.
    И аз съм почти така, само че съм и дал само по 1 питка (2.5кг.)и сега ще пропусна прегледа. Само ще ги прослушам да видя някой дали бучи ако е останал без майка, друго не ме интересува на този етап. Април е прегледа при мен, сега само на 1 среден кошер да видя как се развиват.

  9. #4429
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Днес прегледах 20сем.И при мен много рядко з.пило,повече яйца и открито,един без майка,а есента съм се олял,имат храна за още една зима,а къде имало празни килйки ги напълнили с питките,чак няма място за майката.Ще се разпечатва яко...

  10. #4430
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Семествата са нарастнали за месец, вчрно е това че заради студа са спряли да гледат пило. Личат си питите с излюпено пило, а сега основно яйца. Не съм им давал питки, защото есента ги презапасих и сега съм доволен, чак след месец ще ги отварям.

 

 
Страница 443 от 677 ПърваПърва ... 343393433441442443444445453493543 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 7 гост (и))

  1. zelha

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •