Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 466 от 676 ПърваПърва ... 366416456464465466467468476516566 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,651 до 4,660 от общо 6760
  1. #4651
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Тази година подготвям силен кошер за отглеждач махам майката и кошера не иска да заложи маточници, по 2-3 маточника максимум. Това не ми се беше случвало до сега и то не един кошер а цели 3 броя, чак 4тия направи около 30 маточника. Поне много хубаво ги е наредил и след няколко дена започвам отводките.
    Това като го чета все едно аз съм го писал. При мен имаше същите проблеми, макар и да работя по новозеландския метод. Даже бях решил да се върна към стартера, но от 10-на дни нещата вървят добре.
    Keep Walking...

  2. #4652
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Припомни ни какъв е новозеландския метод,ако не ти се свиди.

  3. #4653
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Припомни ни какъв е новозеландския метод,ако не ти се свиди.
    Тръгвам за пчелина, че трябва да правя отводки. Довечера или утре ще пиша.
    Keep Walking...

  4. #4654
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Намерих го в търсачката,и аз го правя по подобен начин без да знам,че метода е новозеландски.

  5. #4655
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    И аз омазах центрофугата. Тази година кошерите стартираха много добре като 1/4 направо бяха на самолети и с очакване за рекорден добив сложих големия хедер. След акацията си имаше и детелина, и глушина, та и мащерката тръгна и си помислих, че това ще ги държи на кантар и няма да пипат от събраното ама се оказа друго. Точно тези 1/4 са си яли и то здраво и вместо цял втори магазин вадих по 2-3-4 пити. Явно тревичките не са давали нектар и ще трябва повечко слънце за да тръгне и ливадната паша. Странна ситуация ама и за първи път имам така силни кошери толкова рано.
    Медец

  6. #4656
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    И аз оставих по няколко пити незапечатен мед. Едно че от сушата няма никаква паша дано сега от дъждовете нещо се съживи. И друго пчелите са доста изтощени от акациевата паша която беше доста бурна за разлика от други години.

  7. #4657
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Намерих го в търсачката,и аз го правя по подобен начин без да знам,че метода е новозеландски.
    Изчакваш ли 9 дни след като разделиш смейството с ХР, за да придадеш маточната рамка?

  8. #4658
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Изчакваш ли 9 дни след като разделиш смейството с ХР, за да придадеш маточната рамка?
    Не, махаш рамките с открито пило и придаваш. Това на следващия ден след поставянето на преградата над ХР.
    Ето няколко снимки за добиване на представа. Метода е доста добър и има доста предимства пред други.

    дъ1.jpg дъ2.jpg

    ко1.jpg ко2.jpg

    ко3.jpg

    инфо има доста в нета в т.ч. и видео - метод на Клоук Борд или новозеландски метод за пройзводсто на пчелни майки
    Ето няколко- http://pchelata.com/производство-на-...о-метод/ от миналата година в Видин https://www.youtube.com/watch?v=KB_spBgnG1U&t=2s
    Този пост е редактиран от zayo; 20.05.2018 в 18:58. Причина: допълване
    Keep Walking...

  9. #4659
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Не, махаш рамките с открито пило и придаваш. Това на следващия ден след поставянето на преградата над ХР.
    Мамка му, пак съм чел грешната книга или съм бил тренкен, като съм чел. Ама по спомен там пишеше : захранените личинки от стартера ( или без стартер ) се поставят между пити с открито пило.
    пп. ето що не ми стават майките.

  10. #4660
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Проблема с моите стартери е в това че трудно намирам пита само със запечатано пило (винаги има по някоя ларва която може да прецака работата, а понякога дори и яйца) която да остане в корпуса /стартер/ в който ще бъде маточната рамка (да задържи пчелите в него докато я сложа), за това съм принуден да правя компромиси които после ми усложняват работата. За това примера с 9-те дена е много добър, но трябва много добро планиране на това кога точно ще се пренасят ларвите, а при мен за сега това е малко хаотичен процес, но с течение на времето се надявам нещата да се изчистят.....

 

 
Страница 466 от 676 ПърваПърва ... 366416456464465466467468476516566 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 18 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 18 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •