Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 138 от 676 ПърваПърва ... 3888128136137138139140148188238638 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,371 до 1,380 от общо 6760
  1. #1371
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Догодина трябва да обновиш по не един корпус рамки и така всяка следваща година.Как смяташ да обновяваш рамките?
    Точно по тази причина се отказах от този вариант, макар че работих така няколко години. Варианта да работя с отделни пити, хич не ми допада.

  2. #1372
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Днес понаобиколих наоколо да си набера дива мента за чай и що да видя......прешленест конски босилек,мента,усойниче,тръ и,мъртва коприва.....все едно "октопода" са ги сели.А,на пчелина определено ухае на мента.На м2 имаше мин.30 пчели.До слънчогледа не стигнах,но това което видях........."дай боже всекиму"
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Изображение1534.jpg‎  

  3. #1373
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Догодина трябва да обновиш поне един корпус рамки и така всяка следваща година.Как смяташ да обновяваш рамките?
    Всички стари рамки са ми сменени, от миналата година са ми най старите, така че следващата година няма да имам много за сменяне.
    Иначе при 1вта ротация махам част от рамките на 1вия корпус, избутвам по старите към края и при следващата ги махам и тях.
    Ще ги окомплектовам живот и здраве с по още един резервен корпус и магазин, но на този етап нямам възможност.

  4. #1374
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Слънчогледа се жълтее, но не ходих да видя дали има пчели, направи ми впечатление че на поилката е пълно с пчели а миналата година по време на слънчогледа почти нямаше. Може би още не е почнал да отделя много нектар.

  5. #1375
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    до неделя носиха добре нектар тая година е от медоносния

  6. #1376
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    до неделя носиха добре нектар тая година е от медоносния
    Колега би ли ни казал кои сорт е медоносен и кои не ,според мен всички отделят искат температура и влага .

  7. #1377
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Колега би ли ни казал кои сорт е медоносен и кои не ,според мен всички отделят искат температура и влага .
    LG oтделя най много нектар, a Pioner нищо не дава. Това го знам от други пчелари, а до колко е истина не знам.
    Днес ходих до слънчогледа и гледам започнали са да го посещават, а на детелината и мътрвата коприва е пчела до пчела.

  8. #1378
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    LG oтделя най много нектар, a Pioner нищо не дава. Това го знам от други пчелари, а до колко е истина не знам.
    Днес ходих до слънчогледа и гледам започнали са да го посещават, а на детелината и мътрвата коприва е пчела до пчела.
    Пионер тази година предлага 11 вида слънчогледово семе всичките ако не отделят нектар фирмата отдавна да е фалирала и много пчелари от цяла България да нямат главна паша каквато е слънчогледовата,питаи някои агроном за нектароотделянето пчеларите нека си гледат кошерите .

  9. #1379
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    LG oтделя най много нектар, a Pioner нищо не дава. Това го знам от други пчелари, а до колко е истина не знам.
    Днес ходих до слънчогледа и гледам започнали са да го посещават, а на детелината и мътрвата коприва е пчела до пчела.
    След месец ще кажа дали дава Пионера,до мен сяха точно такъв сорт,пишеше го на чувалите.

  10. #1380
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Пионер тази година предлага 11 вида слънчогледово семе всичките ако не отделят нектар фирмата отдавна да е фалирала и много пчелари от цяла България да нямат главна паша каквато е слънчогледовата,питаи някои агроном за нектароотделянето пчеларите нека си гледат кошерите .
    Нямам лични наблюдения може и да си прав, познавам пчелари които карат кошерите на подвижно и се интересуват какъв е сорта защото от LG имат най добри добиви а на Pioner са му много дълбоки чашките и пчелите трудно достигат до нектара иначе го опрашват и добивите на семе са добри. Но щом са 11 вида може да има и пчеларски между тях.

 

 
Страница 138 от 676 ПърваПърва ... 3888128136137138139140148188238638 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 24 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 24 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •