Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 97 от 677 ПърваПърва ... 47879596979899107147197597 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 961 до 970 от общо 6761
  1. #961
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Слагай по една тухла на дъното на тенекията. Така със сигурност няма да си прекаран.
    И после да се занимавам с глупости ли не мерси.По добре да му покажа пътя на обратно.

  2. #962
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    Аз съм 4 година пчелар, но ако питаш мен всяка година нова майка-безкомпромисно.

    Аз гледам да сменям повечето (НО НЕ ВСИЧКИ!!) майки всяка година - или между 60-80% от майките, взависимост от годината.
    Няма никакъв проблем да оставиш една хубава майка да поработи поне още един сезон. Със сигурност тя ще е по-добра от някоя млада на около средното равнище по производителност.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #963
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Ако всяка година сменяш майките няма ли да направиш една лоша селекция макар и без да си имал това намерение?
    При мен 30% от майките са на 2 години, а всичко друго е от тази година.
    Като към края другата година плана е да имам 4% на 3 години,9% на 2 години и 87% нови.

  4. #964
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    Аз съм 4 година пчелар, но ако питаш мен всяка година нова майка-безкомпромисно.
    Поредната пчеларска щуротия.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #965
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    чак пък щуротия... Има си пюсове, има си и минуси
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #966
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Нова майка всяка година по малко проблеми през годината.Повече плюсове по малко минуси.Разбира се нова майка веднага след акацията до края на май.Разбира се да добавя за тези дето ще си помислят ,че ще унищожа годна майка през май ,старата майка отива помощна /резервна до края на сезона.

  7. #967
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Много неизказани условности за успех в това твърдение.

    П.С. Имаш още да допълваш.

  8. #968
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Преди седмица забелязах че едно семейство почти няма летеж, прегледах го и видях че има не маркирана майка (сменил е майката)и много отслабнал.
    Сипах му сироп не го вдига за 4 дена не пипнал, викам си така и така няма да изкара зимата ще си направя един опит.
    Махнах всичкия мед като оставих само питите с пило и му сложих празни пити и напълних хранилката с витаминозен сироп след 24 часа я беше пресушил
    Преди зимата ще видя как върви и ако е добре ще му сложа някоя пита с мед ако не ще го обединя с някой друг, до тогава само хранене.

  9. #969
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Как правите прегледите сега?
    Аз за да не отварям всички семейства погледнах от горе и от долу колко междурамия покриват, спрямо летежа и горе долу си познавам семействата (още са малко) ги разделих на 3 групи (силни, средни и слаби) след което погледнах по 1 кошер от група за да видя какво е състоянието. Искам да избегна отваряне на всеки кошер заради нападения и излишно ровене, не че ме мързи

  10. #970
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Прегледите ги направих преди 2-3 седмици, сега само слагам тесто-питки, на кошерите които са с малко запаси. Това са основно отводките.

 

 
Страница 97 от 677 ПърваПърва ... 47879596979899107147197597 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •