Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 498 от 677 ПърваПърва ... 398448488496497498499500508548598 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,971 до 4,980 от общо 6761
  1. #4971
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Не унивай .
    Скоро всичко ще бъде наред .
    Днес гледам летежа много слаб а времето идеално и понеже нямах желание за работа обиколих блоковете със слънчоглед и гледам пчели няма и всичко прецъфтяло. Обадих се на колега от моя район и му казах, че слънчогледа приключи а магазините празни. И от него разбрах че има още един блок зад гората, но там няма как да стигна с колата понеже големите машини са направили големи коловози и не бях ходил. Та, така и така не ми се работеше отидох пеша и вярно много хубав блок който сега още не е отворил. За мен сега е перфектния момент, сега масово се люпи пило понеже на съм дърпал пило за отводки от месец блока е на 1км, по въздух.

  2. #4972
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Изчезват или се трупат в тревата? Имам чувството, че в момента действат и нозематоза и вароатоза едновременно. Взирах се в пчелите за акари, но не открих. Обаче има безкрили, има и с крила, но подути. Ситуацията е доста сложна и както казах ще има май мор и то голям. Мерки са взети, но не се получава като, че ли. Вие какво ще споделите? При вас как е?
    Аз го писах и преди, летящата пчела постоянно ми изчезва, подмор имаше само 1 ден пред кошерите според мен натровени. Акар не виждам да има по челите, няма безкрили и подути, няма никакви следи да има проблем.

  3. #4973
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Изчезват или се трупат в тревата? Имам чувството, че в момента действат и нозематоза и вароатоза едновременно. Взирах се в пчелите за акари, но не открих. Обаче има безкрили, има и с крила, но подути. Ситуацията е доста сложна и както казах ще има май мор и то голям. Мерки са взети, но не се получава като, че ли. Вие какво ще споделите? При вас как е?
    Не мога да се оплача. Друсам центрофугата. Какви мерки си взел.


    Меда е мааалко по-рядък в сравнение с предишни години. И като че ли по-светъл, не бие на слънчоглед въобще. Ако отворя 20 тенекии две еднакви по цвят няма да намеря.

  4. #4974
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Не мога да се оплача. Друсам центрофугата. Какви мерки си взел.
    Разни бабини рецепти.

  5. #4975
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Разни бабини рецепти.
    Валко, гледам си ми забил отрицателен знак, но самата истина ти казвам. Аз такива химикалки каквито споменавате в постовете си не ползвам. А състоянието а семействата не се отличават от на останалите.

  6. #4976
    Наблюдател
    Регистриран
    08.07.2018
    Мнения
    40
    Чувал съм за друсан кебап, ама центрофуга сефте чувам. Инак за слабите семейства е факт. И в другата стая дават невероятни насоки.

  7. #4977
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Изчезват или се трупат в тревата? Имам чувството, че в момента действат и нозематоза и вароатоза едновременно. Взирах се в пчелите за акари, но не открих. Обаче има безкрили, има и с крила, но подути. Ситуацията е доста сложна и както казах ще има май мор и то голям. Мерки са взети, но не се получава като, че ли. Вие какво ще споделите? При вас как е?


    При мен има акар но третирах няколко пъти и не спира да се появява и не спира.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #4978
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Разни бабини рецепти.


    То глухарче има на ново.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #4979
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Kuline1 Виж публикацията
    Чувал съм за друсан кебап, ама центрофуга сефте чувам. Инак за слабите семейства е факт. И в другата стая дават невероятни насоки.

    Бърза да напълни тенекетата затова я друса.А има и варианта на празната рамка.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #4980
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    При мен има акар но третирах няколко пъти и не спира да се появява и не спира.
    Нормално е по това време био методите да не са супер ефективни за вароатозата а като минеш 5% опаразитяване рискуваш вирусни заболявания.

 

 
Страница 498 от 677 ПърваПърва ... 398448488496497498499500508548598 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •