Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 452 от 677 ПърваПърва ... 352402442450451452453454462502552 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,511 до 4,520 от общо 6763
  1. #4511
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    На 1 кошер бях сложила сироп, не са го докоснали, явно нямат нужда от храна.
    Този кошер провери ли го? За да не взема сиропа, значи има проблем. Потърси го. Или няма майка или е запушена хранилката. При пчелите няма такова положение - "нямат нужда от храна".

  2. #4512
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Този кошер провери ли го? За да не взема сиропа, значи има проблем. Потърси го. Или няма майка или е запушена хранилката. При пчелите няма такова положение - "нямат нужда от храна".
    И аз така знам,че който не си взема сиропа или питката нещо не е наред!

  3. #4513
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    И аз така знам,че който не си взема сиропа или питката нещо не е наред!
    Или е просто по сабичък кошера, при мен 4те слаби семейства не бяха пипнали и направо го изсипах. Всичко си е на ред в кошерите просто няма много пчели 3-4 междурания. Всички останали са взели сиропа.

  4. #4514
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Или е просто по сабичък кошера.
    То това пак е проблем де.

  5. #4515
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    То това пак е проблем де.
    Да, но за съжаление винаги има по някой такъв. При първа възможност им сменям майките и им слагам една инжекция!

  6. #4516
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    При нас също няма зимна смъртност, с изключение на една отводка, останала без майка. Имаме и една самосмяна, но новата майка още не сме я видяли, няма и яйца. Сложихме контролна рамка и утре или вдругиден, ще разберем какво става. Прашеца е в изобилие и майките са блокирани, затова слагахме по две на по-слабите и по три на силните семейства ВО, а едно с-во събрало цял корпус прашец, получи магазин с ВО. Има само едно доста слабо с-во, с две пити цели пило, но и то беше изградило далак в празното пространство. Като цяло пилото е с две рамки по-малко в сравнение с предходните години, но ми се струва, че и роевото настроение, ще настъпи при по-малка сила на с-вата. Навсякъде имат търтеи, също и търтеево пило, а на места и първите чашки. Успешен сезон на всички

  7. #4517
    Потребител
    Регистриран
    02.03.2017
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Враца
    Как така колега джанката да не е цъфнала още по Монтана, не е възможно, по Враца бяха започнали да цъфтят още преди последното застудяване със сняг та това ги поспря за няколко дена и после като се затопли сега цъфтят като луди и е пълно с пчели по тях натоварили се с прашец

  8. #4518
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от darkvr Виж публикацията
    Как така колега джанката да не е цъфнала още по Монтана, не е възможно, по Враца бяха започнали да цъфтят още преди последното застудяване със сняг та това ги поспря за няколко дена и после като се затопли сега цъфтят като луди и е пълно с пчели по тях натоварили се с прашец
    В града цъфти от около седмица, но на пчелина я чакам след 2-3 дни, докато само на 2 км от мен джанката тепърва започва.
    Keep Walking...

  9. #4519
    Потребител
    Регистриран
    02.03.2017
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Враца
    Къде е това колега? защото моята вила е на 6 км. североизточно от Враца и на 460 метра н.в и джанката е цъфнала отреди седмица, вчера ходих да храня кучетата и беше пълно с пчели по джанките

  10. #4520
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Живея в гр.Видин, а пчелина е в района на с.Макреш.
    Keep Walking...

 

 
Страница 452 от 677 ПърваПърва ... 352402442450451452453454462502552 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •