Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 409 от 677 ПърваПърва ... 309359399407408409410411419459509 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,081 до 4,090 от общо 6763
  1. #4081
    Наблюдател
    Регистриран
    16.09.2015
    Мнения
    27
    И при мен е същото положение 1рамка със пило и малко пчели.5-6 подхранвания със стартовит и абсолютно никакво пило .Ужас!
    Едно е да желаеш.Второ е да можеш.Трето е да го направиш.

  2. #4082
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    ... За догодина ще ги направя 3 магазина и 3 корпуса да мога да ги правя 2 майчини...
    Мхм, с тоя кръст си само за двумайчини.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #4083
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Слънчо, виж какво пише Вълчан, значи не само при мен се получава липсата на пило, както бях писъл по рано. За мен това е + защото третирам с ОК преди да започне майката да снася пилото което ще зимува и така акара не го уврежда допълнително.
    Нима си мислиш ,че майката ще започне да снася сега след 15 септември ,аз бих заложил на 1 декември ако познаят за меката зима и запасите ще са решаващи.Най добре затвори майките в изолатор по препоръка на украинеца и така ти ще определяш кога да пронасят.

  4. #4084
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Аз не мога да се оплача, даже мога да се похваля. Кошерите преливат от пчели-плодник и магазин плътно покрити. Имат по 1-2 пити запечатено пило и малко осеменено. Запаси имат минимум 15-16кг. Даже 3-4 бяха напълнили по 1 магазин и го запечатваха, та им го ротирах под плодника. Напълно нормално положение. Чакам зимата та да бича рамки и да се готвя за догодина.

  5. #4085
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Нима си мислиш ,че майката ще започне да снася сега след 15 септември ,аз бих заложил на 1 декември ако познаят за меката зима и запасите ще са решаващи.Най добре затвори майките в изолатор по препоръка на украинеца и така ти ще определяш кога да пронасят.
    При мене майките си дават почивка началото на август, а началото на септември започват да снасят зимните пчели, но не знам на това топло време кога ще спре пак.

  6. #4086
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Мхм, с тоя кръст си само за двумайчини.
    Ако ти кажа че тези семейства тази година не съм ги пипал. Разделих ги пролетта на 2 и махнах дъската преди слънчогледа. Даже и на мен не ми се вярва, за това съм се ориентирал така. Нямат роево понеже цепя кошера на 2 а и работата е по малко. Само за махнето на дъската си намирам помощник и това е.

  7. #4087
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Аз не мога да се оплача, даже мога да се похваля. Кошерите преливат от пчели-плодник и магазин плътно покрити. Имат по 1-2 пити запечатено пило и малко осеменено. Запаси имат минимум 15-16кг. Даже 3-4 бяха напълнили по 1 магазин и го запечатваха, та им го ротирах под плодника. Напълно нормално положение. Чакам зимата та да бича рамки и да се готвя за догодина.
    Всичко зависи от това дали е валяло. При колеги валя 3 пъти това лято и сега е добре. При мен нито капка, плодовете исъхнаха на дърветата и няма нищо да цъфти.

  8. #4088
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Ако ти кажа че тези семейства тази година не съм ги пипал. Разделих ги пролетта на 2 и махнах дъската преди слънчогледа. Даже и на мен не ми се вярва, за това съм се ориентирал така. Нямат роево понеже цепя кошера на 2 а и работата е по малко. Само за махнето на дъската си намирам помощник и това е.
    Че то това не е двумайчино (с дъска), това си е Демариране, или както там му се казва. Разрояване. Двумайчиното е с ханеманова решетка и двете майки да работят заедно.
    П.П. Сега с колко майки са.

  9. #4089
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Че то това не е двумайчино (с дъска), това си е Демариране, или както там му се казва. Разрояване. Двумайчиното е с ханеманова решетка и двете майки да работят заедно.
    П.П. Сега с колко майки са.
    Да така е, по скоро работа с помощно семейство. Пролетта деля кошера на 2 и преди слънчогледа го обединавам. Сега са с 1 майка.

  10. #4090
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Да така е, по скоро работа с помощно семейство. Пролетта деля кошера на 2 и преди слънчогледа го обединавам. Сега са с 1 майка.
    А какво ли ще е ако след оплождането на втората майка ги разделиш само със ХР и преди слънчогледа да ги обедениш?

 

 
Страница 409 от 677 ПърваПърва ... 309359399407408409410411419459509 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 26 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 25 гост (и))

  1. Tevion

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •