Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 407 от 677 ПърваПърва ... 307357397405406407408409417457507 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,061 до 4,070 от общо 6763
  1. #4061
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ей, всичко с мярка, че като поумрат някой друг, да не ги спасявате ( рамките от молеца ) трупайки ги по 6 корпуса +6 магазина, на кошер.
    Дано на никой не се налага това. Иначе аз проблема с магазините рамки съм го решил. Всяка в която е гледано пило отива в топилката и не ги мисля, в другите молец няма. Тази година има няма на 50 рамки само се беше качила майка. А инвентара си е от голяма полза, като нямам време наредя на горе и вадя мед когато мога.

    Един пример, комшията има само по 1 магазин, защото не му се дават пари и тази година и двамата ни извикаха командировка по време на слънчогледа и като се върнахме, аз имах по 3 магазина мед а той по 1. После ходих и на почивка и меда си ме чака в магазините и не бързам. Даже като започнах да вадя пчелите вече бяха паднали и магазините бяха почти празни.
    Този пост е редактиран от Nik_m; 10.09.2017 в 07:54.

  2. #4062
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Прегледах 2 кошера и хич не ми харесаха нещата, пило колкото длан на 1 рамка, пчелите паднали значително. 3те месеца суша си казват думата, сипвам сироп с витамини, но безсмислено. Хилядите пчелояди оставиха кошерите без пчели, лоша работа.

  3. #4063
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    И на мен ми направи впечатление, че пилото е много малко в сравнение с други години. Преди няколко дена прехвърлях семейство от стар кошер в нов , и наистина пилото му беше колкото длан на една рамка, и по някоя друга килиика с пило в съседната.При мен последният хубав дъжд падна преди две седмици. Като цяло имаше влага това лято и теоретично трябваше да има повечко пило по това време , но явно очакванията не винаги се връзват с реалноста.

  4. #4064
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    И на мен ми направи впечатление, че пилото е много малко в сравнение с други години. Преди няколко дена прехвърлях семейство от стар кошер в нов , и наистина пилото му беше колкото длан на една рамка, и по някоя друга килиика с пило в съседната.При мен последният хубав дъжд падна преди две седмици. Като цяло имаше влага това лято и теоретично трябваше да има повечко пило по това време , но явно очакванията не винаги се връзват с реалноста.
    Както казах и в друг пост, тази година се наблюдава това явление. Не помага и подхранването. В разговор с колеги от страната съобщават също, че няма развитие в семействата. Това ме навежда на мисълта, че отново ще има тежка пролет. Малко ще ви се стори нелогично, но си мисля, че отровата от пръсканията миналата година продължава да действа и с внесения нектар. Пчелите си бяха слаби от към развитие през цялото време. Какво също ме навежда на тази мисъл? Тъй като съм много стиснат/свидлив, скъперник, сметкаджия, скръндза, пинтия, циция и др./ Питите пълни с мед от миналата година ги сложих на дадени семейства. Какво наблюдавам? Докато има от този мед в кошера то семейството трудно върви. И в момента има някои в които сложих такъв мед от край до край и още не са го употребили. Да. Все още са слаби, а би трябвало с толкова мед да са полудели.

  5. #4065
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    При отводките и рояците не е така. Водят с пилото. За тях май няма жега и суша.

  6. #4066
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    При отводките и рояците не е така. Водят с пилото. За тях май няма жега и суша.
    Те нямат избор, или натискат на развитие или умират. И при мен е така запасните майки на 2 рамки пчели - 1 рамка пило и кошер на 10 рамки пчели - 1 рамка пило.

  7. #4067
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Те нямат избор, или натискат на развитие или умират. И при мен е така запасните майки на 2 рамки пчели - 1 рамка пило и кошер на 10 рамки пчели - 1 рамка пило.
    Значи, според тебе основните щом не натискат на развитие, ще умрат.
    П.П. Аз говоря за развити отводки, не за 2 пити пчели.

  8. #4068
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Те нямат избор, или натискат на развитие или умират. И при мен е така запасните майки на 2 рамки пчели - 1 рамка пило и кошер на 10 рамки пчели - 1 рамка пило.
    Абсолютно същото и при мен. Складират си сиропа, а пилото намалява с бясна скорост. Майките едни малки станали като новозакупени от пишман майкопроизводител. Много съм притеснен. Толкова слаби семейства не съм имал по това време и на всичкото от горе почти без пило.

  9. #4069
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    И при мен положението не е по-различно. Отварях една контрола преди 10-ина дни. Положението бе точно както колегата rosty_sz, го бе описал преди няколко дни, сякаш бе преглеждал моите кошери Общо взето пилото е много малко за сезона, въпреки подхранването 2 х хранилка рядък сироп + лимонена киселина на седмица, продължават да снасят само младите майки, които имат пило на 3-4 рамки. Масово преди 10 дни бяха на 2-3 рамки пило, а има няколко които бяха спрели и да снасят. Иначе при мен кошерите са прилични на пчела за сезона особено в сравнение с миналата година .
    Keep Walking...

  10. #4070
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Абсолютно същото и при мен. Складират си сиропа, а пилото намалява с бясна скорост. Майките едни малки станали като новозакупени от пишман майкопроизводител. Много съм притеснен. Толкова слаби семейства не съм имал по това време и на всичкото от горе почти без пило.
    Ако качат видеото със Украинеца от лекцийте в Варна го изгледай, има над какво да се замисли човек.

 

 
Страница 407 от 677 ПърваПърва ... 307357397405406407408409417457507 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •