Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 406 от 677 ПърваПърва ... 306356396404405406407408416456506 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,051 до 4,060 от общо 6763
  1. #4051
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Mай трябва да ходим в Странджата. Там е истината.
    За Странджата май си прав но ако е като тази година, ще съжаляваме че сме закарали. Стършели повече от пчелите а за състоянието на семействата какво да ти кажа. Ако се включи колегата който закара силни кошери на подвижно там и си ги прибра слаби и гладни. Там бих закарал само ако имам информация че маната е текнала като река
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  2. #4052
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Я марш в югоизточния регион. Тия бройки за нищо ги нямате бре! Разсипници!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #4053
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    За Странджата май си прав но ако е като тази година, ще съжаляваме че сме закарали. Стършели повече от пчелите а за състоянието на семействата какво да ти кажа. Ако се включи колегата който закара силни кошери на подвижно там и си ги прибра слаби и гладни. Там бих закарал само ако имам информация че маната е текнала като река
    Нарочно говориш така, сакън да не отида, да изкарам нещо и аз. Ама аз на теб ли ще вярвам, я пак виж : "средно се пада по 54 кг добив на семейство"

  4. #4054
    Понеже гледам се образува километрична опашка с фургони към Странджа, ще ти отстъпя моя ред .
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #4055
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Нарочно говориш така, сакън да не отида, да изкарам нещо и аз. Ама аз на теб ли ще вярвам, я пак виж : "средно се пада по 54 кг добив на семейство"
    Да. Но само на Янчо. Другите около него - 10, а вие ще сте около него.

  6. #4056
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Янев, каква конфигурация са ти кошерите?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #4057
    Два ЛР корпуса 10 рамкови и по два магазина....
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  8. #4058
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Два ЛР корпуса 10 рамкови и по два магазина....
    На мен 2 магазина са ми малко на слънчогледа за това вече са с по 3 магазина. За догодина ще ги направя 3 магазина и 3 корпуса да мога да ги правя 2 майчини. Винаги е добре да има повече инвентар, не е излишен

  9. #4059
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    На мен 2 магазина са ми малко на слънчогледа
    На мен доло горе ми стигат, на единични бройки слагам трети. Обикновено са натиснали майката и тя е слязла в първия корпус да снася, а втория корпус, магазините (магазините са на по 9 рамки) са пълни с мед и някой друга рамка запечатано пило. Но и слънчогледа не е давай кой знае колко че да не им стигне обема, обикновено е суша, изключая тази година. Но си прав колкото повече инвентар по добре, за това всяка година поръчвам магазини дори и да имам на всеки по два, поръчвам 20-тина отгоре.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  10. #4060
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    ...Винаги е добре да има повече инвентар, не е излишен ...
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    ...Но си прав колкото повече инвентар по добре...
    Ей, всичко с мярка, че като поумрат някой друг, да не ги спасявате ( рамките от молеца ) трупайки ги по 6 корпуса +6 магазина, на кошер.

 

 
Страница 406 от 677 ПърваПърва ... 306356396404405406407408416456506 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •