Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 401 от 677 ПърваПърва ... 301351391399400401402403411451501 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,001 до 4,010 от общо 6763
  1. #4001
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Втора успешна самосмяна. И двете майки работят на една пита. Има ли “някаква вероятност“ да изчезне младата майка. Има ли някой запознат с такива наблюдения. Или за всеки случай да взема да смачкам старата.
    Хайде , разкажи за първата самосмяна .
    Стана по ноти или ?

  2. #4002
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Действително не съм видял яйчица да излизат от задниците на младите майки. Но пък 20+ дни както са излюпени, добре са охранени, мушат си главите в килийките, има осеменено на 2 пити ДБ. Старите майки са отслабнали-огладнели...спокойно ще си преминат преминат през Ханемановата. Старите майки едва ходят по питите и не ми се вярва да са осеменили 2 пити. Иначе и на мен това ми е мисълта- “дали“ има вероятност пчелите да оставят старата майка (ако и двете са снасящи). Май ще проверявам “през ден-през час“ дали младите осеменяват, и да смачкам старите. А пък ако стане двубой между двете майки, не е гаранция, че победителката ще остане без “поражения“...
    П.П. Имам още едно семейство, което залага самосмяна сега (за трети път). Досега 2 пъти се излюпваха млади майки и изчезваха и пчелите веднага залагат нови 2 майчила. Нямам представа дали са изчезнали при оплождане или пчелите са ги ликвидирали...
    П.П. На мен ми се иска да останат младите майки. Все пак старите са работили 3 години....и не мисля, че пролетта на 2018 ще могат да се мерят с някоя млада майка. Това според мен де.

  3. #4003
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Да. Все си мислите, че пчелите са много умни, че виж били просъществували милиони години. Да ама не. Напротив - много са прости.


    How to train a Bumblebee

    Bees can count

  4. #4004
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Хайде , разкажи за първата самосмяна .
    Стана по ноти или ?
    Все още са двете майки. Един път само го отварях кошера. Действително не видях да излизат яйца от задницата на младата майка. Тия дни ще ги наглеждам по-често...ще им броя яйцата...
    П.П Самосмените са естествени. Няма вдигане на пило...рязане на крака...и т.н.

  5. #4005
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    И аз не мога да си наврЪ главата и да видя как снася майката в килийките .
    Щом е осеменено това е от младите майки .
    Не ги закачай -скоро старите ще ги няма .

  6. #4006
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ... Една оса ги бие по всички показатели.....
    Как няма да ги бие като няма "осари", а пчелари за десет пчеларски организации се пръкнали!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #4007
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Силвия, харесваш ли фокуси? Ще ти разясня един от примерите които си дала по горе.
    Плочката напоена с нектар и вързана с конче. Как става фокуса тук? Пчелата или по - точно бомбуса усеща аромата на нектара и опирайки главата си в стъклото поставено над плочката се стреми да влезе под него по - най късия път, мъчейки се да се захване за гладката повърхност. Там обаче е поставен конеца за който е вързана плочката и стремейки се да се закачи за нещо бомбуса се захваща за конеца. Както казах стремейки се да се мушне под стъклото, той избутва плочката навън. Силата е насочена съвсем в друга посока. Ако конеца е поставен малко в страни, тази пчела - бомбус едва ли ще се сети за него. В това се състои именно фокуса тук. Жалкото е друго обаче, че този опит го правят учени, тоест умни хора. Гледай им акъла и им крой гащи.

  8. #4008
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цялото видео ли гледа? Текста чете ли? Ако да и пак твърдиш тези неща, май нямаме какво да си говорим. Ако пък не - прочети текста, може пък да разбереш, че грешиш.

    Но се отклонихме нещо от темата.

  9. #4009
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Цялото видео ли гледа? Текста чете ли? Ако да и пак твърдиш тези неща, май нямаме какво да си говорим. Ако пък не - прочети текста, може пък да разбереш, че грешиш.

    Но се отклонихме нещо от темата.
    Да, наистина няма за какво да си говорим.

  10. #4010
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Все още са двете майки. Един път само го отварях кошера. Действително не видях да излизат яйца от задницата на младата майка. Тия дни ще ги наглеждам по-често...ще им броя яйцата...
    П.П Самосмените са естествени. Няма вдигане на пило...рязане на крака...и т.н.
    Ще бъдат две,докато младата майка надмине по яйцеснасяне старата.Ако не успее,ще останат и двете.Презимуват,напролет започва състезанието отново.Много пъти съм имал тази ситуация,при самосмяна по това време.През март едната изчезва.Затова не се притеснявай.Едно до уточняване–в тези с–ва има ли още търтеи?

 

 
Страница 401 от 677 ПърваПърва ... 301351391399400401402403411451501 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •