Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 400 от 677 ПърваПърва ... 300350390398399400401402410450500 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,991 до 4,000 от общо 6761
  1. #3991
    Рости, идеята на пулверизирането на центруфугираните пити с вода е, че меда е много хигроскопичен и като ги върнеш на кошера, веднага поема влагата и изсушава гнездото. Това създава дискомфорт, особено в горещо време. За малко кошери става, ама за стотици и то в период на липса на паша, аз лично не виждам как ще стане.

  2. #3992
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Е защо да не стане? Просто трябва да се добавя като операция в технологичния процес и стопанина да си го спазва. При положение че навремето имаше цели теми тука за автоматично затваряне/отваряне на прелки и непрекъснат цикъл на сиропиране що да им е проблем на професионалистите да си направят малко гъдел за пчелите.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #3993
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Магазините са зазимени и те

    Аве Младши, снимките екстра, ама на тоя първия кошер някоя кокошка ли ше слагаш да ляга? Или па го гласиш за напролет за двумайчин и щъркелите да си правят гняздо отгоре
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #3994
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Имам чувствто, че понякога падате от небето. При толкова технологии и машини мисля, че това няма да е проблем. Четете бе хора, четете. Както казва един наш колега тук. Господ/ Тимъти Лий/ е дал интернет.
    Пробвал съм във вана направо с магазините,става по бързо от пръскането една по една.Със две движения потапяш и обръщаш изтръскваш и..но малко зор ми идва.Особено да държа двете летви с които задържам рамките да не изпадат при изтръскване...
    Този пост е редактиран от Ангел Йосифов; 25.08.2017 в 20:38.

  5. #3995
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Аве Младши, снимките екстра, ама на тоя първия кошер някоя кокошка ли ше слагаш да ляга? Или па го гласиш за напролет за двумайчин и щъркелите да си правят гняздо отгоре
    Заложил съм пък каквото дойде пролетта добре дошло А кокошки повече няма да слагам да лягат че двора се напълни с пилета и няма кой да ги гледа. Иначе свърши фибрана за този капак за това метнах от горе малко трева преди голямите жеги и така си е останало.

  6. #3996
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Втора успешна самосмяна. И двете майки работят на една пита. Има ли “някаква вероятност“ да изчезне младата майка. Има ли някой запознат с такива наблюдения. Или за всеки случай да взема да смачкам старата.

  7. #3997
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Втора успешна самосмяна. И двете майки работят на една пита. Има ли “някаква вероятност“ да изчезне младата майка. Има ли някой запознат с такива наблюдения. Или за всеки случай да взема да смачкам старата.
    Все още не е успешна. Когато остане само младата то тогава ще е успешна. Ако младата снася добре ще е по - добре да премахнеш старата. Но при положение, че си сигурен. Някои ще кажат - остави ги. Да, но не се знае каква вариация ще задействат пчелите и да не остане кошера без майка.

  8. #3998
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ... Да, но не се знае каква вариация ще задействат пчелите и да не остане кошера без майка.
    Пчелите ще изберат вариация отработена милиони години, а пчеларят само от няколко години.Съдейки по това , че пчелите успешно преживяват милиони години без човешка грижа , а ежегодно мрат семейства обгрижвани от пчелари, ми се струва , тяхната вариация май ще да е по-вярната.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #3999
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Пчелите ще изберат вариация отработена милиони години, а пчеларят само от няколко години.Съдейки по това , че пчелите успешно преживяват милиони години без човешка грижа , а ежегодно мрат семейства обгрижвани от пчелари, ми се струва , тяхната вариация май ще да е по-вярната.
    Да. Все си мислите, че пчелите са много умни, че виж били просъществували милиони години. Да ама не. Напротив - много са прости. Една оса ги бие по всички показатели. Та нищо чудно да останат и без майка при две налични, но сега няма да обяснявам причини по които това може да се случи. Първо да разберем от Вальо дали младата снася със сигурност. Иначе нямам нищо против да поразчепкаме материала.

  10. #4000
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Съгласен съм със Зуница .
    Пчелите ще изберат по-добрата майка .
    Прости хора съм видял много , а прости пчели не .

 

 
Страница 400 от 677 ПърваПърва ... 300350390398399400401402410450500 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •