Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 389 от 677 ПърваПърва ... 289339379387388389390391399439489 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,881 до 3,890 от общо 6763
  1. #3881
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    На мен подбудително през Септември и то със захарен сироп ми се струва късно. Затова още от началото на август започнах да подхранвам леко с добавка на витаминки. Септември, ако е нужно още подхранване - само инвертиран сироп ще давам, защото може да се окаже, че това са ми зимните пчели и да ги щадя. Времето наистина се задържа топло до по-късно, но дали майките ще снасят, кой знае. А и при тези температурни аномалии...
    На мен половината кошери са ми с добро количество пило, другата половина - слаба работа, отгоре на всичко имам и две 3-седмични отводки направени по принуда, колко ще оцелеят - ще видим. Имам намерение да ги използвам за помощни семейства/майки, ако нещо се обърка до зазимяването.
    Добре, че началото на юли разсадих 30 стръкчета лофант около кошерите, доста израстна и цъфти, винаги има пчели по него, колкото и да е малък още, все нещо ще си съберат. Иначе е страшна суша, не е валяло от 2 месеца а ° е всеки ден над 35°С.
    Късно??????
    За мен няма късно и рано не работя по календар и книга правя каквото и когато трябва според моите разбирания.
    Не казано че точно на 1ви трябва да се почне, това е оринтировъчна дата може и 15тина дена по рано или по късно всичко зависи от време и от състоянието на пчелните семейства.
    В момента имам повече от 8 рамки пило за какво ми е подхранване а също още не съм извадил меда. За това тази година плана е от началото на септември почвам витамините и после нозевит и пролетта не се налага подбудително защото имам семейства по на 8-10 рамки.

  2. #3882
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    В Монтана се опитва да вали, надявам се и на пчелина да вали. Извадих още 20 тенекии мед и съм вече много доволен а има и още. Тази лоша година, която по едно време направо ходех с яд на пчелина не очаквах това. Слънчогледа се отчете добре по 3 магазина и като прибавя отводките ще дойде най силната ми година. От 43 кошера 42 ги вкарах в слънчогледа а на 43тия му смених майката но изглежда малко закъснях и не се качи в магазина.

  3. #3883
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Абсолютно същия резултат се получи и при мен във Видин,но без никаква намеса от моя страна във плодника.От 10-15май не съм надникнал в плодника...

  4. #3884
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Добро време за третиране с мравчена киселина. Поне така се препоръчва (за първи път третирам така). 16 кошера третирах с течната киселина на ВЕЧНИ ПЧЕЛИ. И 10 кошера с една опаковка Фурмитом. Ще видим резултата през седмицата.

  5. #3885
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Вальо , ти ми пишеш за върховото развитие на семейството , като цяло , а не на отделната пчела .
    Според теб , ако пчелката е излюпена през ноември е слаба ?
    Мога да те оборя .
    Да ти кажа честно, хич не се радвам на пчели излюпени през ноември. И предпочитам да ми се люпят най-много пчели в периода 20.08-10.09.
    П.П. Всъщност майката няма ли и тя нужда от почивка. Да спре снасянето за 3-4 месеца например.

  6. #3886
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Как е положението с акара? Аз разпечатвах малко търтеево пило и не видях нито един акар. Далеч съм от мисълта че няма акари, но изглежда са ниски нивата на опаразитяване. Миналата година ползвах Хербал стрип и се чудя дали да не повторя и тази.

  7. #3887
    Потребител
    Регистриран
    18.03.2013
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    общ. Козлодуй , обл. Враца
    Как е положението с осите ? При мен популацията тази година е изключително висока , за 2 - 3 ри дена капаните се пълнят с по два пръста удавени оси.

  8. #3888
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    При мен миналата година беше така и дадох доста жертви.

  9. #3889
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Момчета, я кажете какво слагате в капаните, че нещо май съм объркал рецептата.

  10. #3890
    Потребител
    Регистриран
    18.03.2013
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    общ. Козлодуй , обл. Враца
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Момчета, я кажете какво слагате в капаните, че нещо май съм объркал рецептата.
    Вода , мед и оцет .

 

 
Страница 389 от 677 ПърваПърва ... 289339379387388389390391399439489 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •