Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 383 от 677 ПърваПърва ... 283333373381382383384385393433483 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,821 до 3,830 от общо 6763
  1. #3821
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Пълнежа е от стиропор . За това пишеш .
    Да.Дървена рамка от двете страни фазер по средата стиропор.

  2. #3822
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    А пробвал ли си тези три корпуса са ти са само пило(плодник) и отгоре да сложиш още три корпуса най малко за мед?
    Аз не виждам как може да стане това чисто математически. Още една пречка е че питите със запечатано като станат повечеко и ще хванат гората преди да помисли да наснесе третия корпус. Мисля че Янчо иска да раздели два корпуса с пило с трети празен. Правил съм го но няма очаквания ефект. Роят въпреки това и за това се боря с гена за роене, защото ако не роят на всяка 6-7 рамка запечатано пило нещата могат да се развиват в много интересна посока.

  3. #3823
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Ако досега са се ройли на 7 рамка, значи си имал голям проблем. Представиси в кошера да имаш поне 15 рамки с пило преди главната паша, тепърва ще има да учиш как се работи с неройливи семейства и тяхното предимство.

  4. #3824
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз това с 3 корпуса се опитах да го направя на два кошера 8 рамкови.На единия се получи,но майката не я пуснах повече във първия корпус.Другия се рои,но пък майката беше последно във първи корпус.Не знам да ли греша,но винаги съм забелязал сваля ли майката в първи корпус и залагат маточници.

  5. #3825
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ако досега са се ройли на 7 рамка, значи си имал голям проблем. Представиси в кошера да имаш поне 15 рамки с пило преди главната паша, тепърва ще има да учиш как се работи с неройливи семейства и тяхното предимство.
    Абсолютно вярно

  6. #3826
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз това с 3 корпуса се опитах да го направя на два кошера 8 рамкови.На единия се получи,но майката не я пуснах повече във първия корпус.Другия се рои,но пък майката беше последно във първи корпус.Не знам да ли греша,но винаги съм забелязал сваля ли майката в първи корпус и залагат маточници.
    Правил си всичко без да знеш защо и какво правиш.Не се опитвай да си налгаш волята над пчелите, да стане на твойто.Като. в айкидото направлявай им силата.Момента е много тънък.С постоянство вгодините ще се получи.

  7. #3827
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Пизо Виж публикацията
    Правил си всичко без да знеш защо и какво правиш.Не се опитвай да си налгаш волята над пчелите, да стане на твойто.Като. в айкидото направлявай им силата.Момента е много тънък.С постоянство вгодините ще се получи.
    Него лакомията го мори , тя му е големия проблем. Само пари са му в главата, а не ходи една свещ да запали за берекета тази година

  8. #3828
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ако досега са се ройли на 7 рамка, значи си имал голям проблем. Представиси в кошера да имаш поне 15 рамки с пило преди главната паша, тепърва ще има да учиш как се работи с неройливи семейства и тяхното предимство.
    При 6-7 запечатано и 3-4 открито влизат в роево и спиране няма. Точно заради това сменям гена.

  9. #3829
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Не съм съгласен с това твърдение.При мен тая година видях 15 рамки с пило и не се роиха.

  10. #3830
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Него лакомията го мори , тя му е големия проблем. Само пари са му в главата, а не ходи една свещ да запали за берекета тази година


    Че кой бяга от пари?Аз свещи като паля се долу ги паля за душманите,а на черква не ходя щото съм 4-то поколение партиец.Сега ако споделиш дали бъркам ще смети благодарни всички.

 

 
Страница 383 от 677 ПърваПърва ... 283333373381382383384385393433483 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 20 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 19 гост (и))

  1. Tevion

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •