Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 372 от 677 ПърваПърва ... 272322362370371372373374382422472 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,711 до 3,720 от общо 6761
  1. #3711
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не ме разбирай погрешно, не си мисля да те унижавам или пък изкарвам незнаещ пчелар, просто изразявам мнение.
    Та да се върнем на въпроса с втория магазин и рамките които си разменил.
    Казваш, че това е по-добро от това, което ти казах аз. Помисли! Пълен магазин с мед над плодника, в средата 3-4 празни. Какво се случва на практика? Пчелите запълват празните пити и надграждат, правят мостове, но до там. В горния магазин, който е по-далеко от плодника, през запълнен магазин с мед, има малко количество блуждаещи пчели, които се шляят безцелно.
    Щом е хубав кошера и има паша където и да сложиш магзина ще го напълнят. Иначе по мой наблюдния ако разделиш меда в 2та магазина, така много бързо усвояват и двата. Аз съм пробвал всички варианти но на края добива няма сериозни различки. А аз нарочно не слагам магазина под 1вия, защото трябва да вдигам евентуално цял магазин пълен с мед а това не е добре за дефектния ми кръст.

  2. #3712
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    IMG_20170713_150209.jpg
    Можеше да поеме още 3 магазина. Ама да му бях сковал рамки...

  3. #3713
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    2 майчините семейства дръпнаха останалите много бързо след махането на дъската. Зимата ще подготвя повече инвентар и ще направя половината пчелин така.
    Тази година само 10 кошера. Иначе при мен пашата намаля въпреки че слънчогледа още цъфти. Иначе до сега 2 магазина средно за няколко дена.
    Благодаря , за снимката ! Ти , ми я обеща .
    И , все пак са двусемейни кошери !!!
    А , другите как са ?
    Покажи снимка на трикорпусен ЛР с една майка .
    Аз , работя с една майка .

  4. #3714
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    IMG_20170713_150209.jpg
    Можеше да поеме още 3 магазина. Ама да му бях сковал рамки...
    Вальо , да бе сковал , но през другото време - кой , ще оре , риголва , бранува и сее ?
    Успех !

  5. #3715
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Благодаря , за снимката ! Ти , ми я обеща .
    И , все пак са двусемейни кошери !!!
    А , другите как са ?
    Покажи снимка на трикорпусен ЛР с една майка .
    Аз , работя с една майка .
    Мога да покажа снимки на няколко корпусни кошера с една майка без подсилване и разкарвани на подвижно, които в момента са на 5 корпуса. Имам и 3 двумайчини на 6 корпуса на които вече взимах веднъж от слънчогледа. 90% от останалите са на 3 корпуса пълни с пчели.

  6. #3716
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    За три дни летежа спадна осезаемо, вече няма висящи пчели по кошерите. Жегата им такова мамата...


    И нещо интересно-на ремаркето понеже сандъците са близо (на около 8-10см един от друг) два съседни кошера като направят бради, пчелите им се смесват и захващат едни за други... Все едно се обединяват. Няма да се бият...и други подобни.

  7. #3717
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Благодаря , за снимката ! Ти , ми я обеща .
    И , все пак са двусемейни кошери !!!
    А , другите как са ?
    Покажи снимка на трикорпусен ЛР с една майка .
    Аз , работя с една майка .
    Аз ти обещах, но забравих да ги снимам с дъската. Другите са 2 корпуса и 2 или 3 магазина.
    2 майчинте или по скоро работа с помощно семейство се оказаха много сполучливи, защото след разделянето не съм ги гледал повече за роево (много по малко работа) а сега дадоха и много добри резултати а също ще зазимя и силни семейства. За моя район това е сполучливо.
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Мога да покажа снимки на няколко корпусни кошера с една майка без подсилване и разкарвани на подвижно, които в момента са на 5 корпуса. Имам и 3 двумайчини на 6 корпуса на които вече взимах веднъж от слънчогледа. 90% от останалите са на 3 корпуса пълни с пчели.
    Супер, дай някоя снимка да се порадваме, аз никога не съм правил такива силни семейства.
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Но пак не си укусил./майтапя се/
    И окосих да спиш спокойно

  8. #3718
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Иначе при мен цъфнаха още 2 блока слънчоглед, но пчелите от 3-4 дена спряха да работят. Фермера каза че е същия сорт, но пчелите не го посещават.

  9. #3719
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    С една майка без подсилване.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 20170629_064112.jpg‎   20170629_064121.jpg‎  

  10. #3720
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Рости, ти направо им разказа играта на някой хора в тоя форум. Толкова време загубиха да пишат, че не е възможно такова развитие на семействата, а ти за капак снимки. Сега ще кажат, че горните са празни.

 

 
Страница 372 от 677 ПърваПърва ... 272322362370371372373374382422472 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •