Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 369 от 677 ПърваПърва ... 269319359367368369370371379419469 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,681 до 3,690 от общо 6763
  1. #3681
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз правя друго по добро, качил съм по 4 напълно усвоени рамки в 2рия и на тяхно място празни. Да винаги работя с 9 рамки в магазините има много плюсове.

    П.С Знам много неща, но искам да науча още ))
    Не ме разбирай погрешно, не си мисля да те унижавам или пък изкарвам незнаещ пчелар, просто изразявам мнение.
    Та да се върнем на въпроса с втория магазин и рамките които си разменил.
    Казваш, че това е по-добро от това, което ти казах аз. Помисли! Пълен магазин с мед над плодника, в средата 3-4 празни. Какво се случва на практика? Пчелите запълват празните пити и надграждат, правят мостове, но до там. В горния магазин, който е по-далеко от плодника, през запълнен магазин с мед, има малко количество блуждаещи пчели, които се шляят безцелно.

  2. #3682
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Защо ме апострофираш бе Трендафил-питанката?
    Задължително е и то по време на обилна паша, каквато е слънчогледа и още повече, защото имаш силни семейства, които до сега са бляли, поради липса на такава!
    Апропо, чета това, което ми е необходимо, защото харда ми е с нищожни параметри и се налага да заличавам по-стара информация.
    Май не ми разбра въпроса, но както и да е. От харда ще да е.

  3. #3683
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Май не ми разбра въпроса, но както и да е. От харда ще да е.
    Да, не те разбрах! Вероятно и мастиката оказва влияние, ама ти като не консумираш алкохол.... За сега лека нощ! Утре ще чета писанките ви.

  4. #3684
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Да има мир и спокойствие,кажете коя конфугорация ви интерисува.Записъл съм всичко до втори магазин.Най добре градят и пълнят при 2изградени 6 за градеж 2изградени.Говорим за тая паша от слънчувка.За три дена е това без запечатването.На Бояна пък това го видях на липата във Елена пък го видяха на акацията.

  5. #3685
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Положението е страшно!!! От няма 10 дена цъфна първия блок със слънчоглед, а вече трябва да се вади. От всякъде тече...
    При мен вече премина. Прецъфтя за една седмица и сега чакам да го запечатат.

  6. #3686
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    А при мен(12дб с 3м) запечатват вече третия(горен) магазин. .При това,след акацията оставих сем. да се изроят..Слънчоглед ще има поне още седмица,но не така стоят нещата в пловдивско.

  7. #3687
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    А при мен(12дб с 3м) запечатват вече третия(горен) магазин. Слънчоглед ще има още поне седмица.Но не така стоят нещата в пловдивско......При това,след акацията оставих сем. да се изроят..
    Така е, като си ги поставил и 3 - те едновременно. Ако беше слушал Калин, да слагаш празния между плодника и пълните, сега щяха да са 5.

  8. #3688
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Аааааа,не са поставени едновремено.Най-напед един,после още един и за акацията още един...и от тогава не са сваляни....

  9. #3689
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    А при мен(12дб с 3м) запечатват вече третия(горен) магазин. .При това,след акацията оставих сем. да се изроят..Слънчоглед ще има поне още седмица,но не така стоят нещата в пловдивско.
    12.3=36.1,800=64,800 кг.мед от кошер.Закръглено –по 65кг. В Булгаристан има толкова официално регистрирани пч.с–ва ,плюс нелегалните които дават повече от 65кг.мед.Така....ааааа,този е закъснял малко,значи другите са сложили и по 4–5 магазина и хайванчетата са ги напълнили и петте.Значи в Булгаристан има еди колко си хиляди тона първо качествен мед.Този мед трябва да се изкупи от мен и останалите в голямата игра на НАЙ–НИСКАТА ЦЕНА.Затова,тъй като има много мед ще ви го изкупя на цена 2.995лв. за килограм букет,монофлорния–по 3.995лв. за килограм.Мана!! Не купувам.Европейците гледат с предубеждение на този мед и въшката която ака сладкия сироп.Ама, ако няма какво да го правите ще ви го купя по 2,10 лв .на кг.за да ви отърва.Тъй,като няма интерес към булг. мед,срока за изкупуване е ограничен–максимум до 30.08.2017Г Бонус–до 09.09. с премия–догодина ще ви потърся и ще купя от вас всичкия мед на същите цени.Гарантирано!!!!
    Ако продължавате в същия дух ,да се надскачате,кой колко е по–добър в наслагването на магазини,корпуси и тем подобни,това,от по–горе ще се случи.Може да не са същите цифри,но ще е във наш ущърб.Просто,еуфорията,че тази година има и добро ни кара да си го начукаме сами гвоздея.Мен ,цена и тази година не ме интересува. Меда е продаден. Помислете и тогава пишете,надскочете личното си его, за общото благо.Използвам поста на Ачката за да напиша това,защото много колеги ревяха че не върви годината,а сега е манна небесна.Всички знаем,че форума се посещава от всякакъв род интересуващи се!!!!!!!Това е моето мнение по въпроса,ако някой мисли обратното ,нека го сподели,с доводи.Дано да греша.

  10. #3690
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Дано да си в грешка, ама мнооого ме съмнява...

 

 
Страница 369 от 677 ПърваПърва ... 269319359367368369370371379419469 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •