Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 337 от 677 ПърваПърва ... 237287327335336337338339347387437 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,361 до 3,370 от общо 6763
  1. #3361
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Вчера следобед ходих да ги видя, че близо месец не бях ходил. Джанката сега е започнала цъвтежа, дори някой към края на седмицата ще цъвнат. Пчелите работя, но рапицата тази година била измръзнала, си говори с арендаторите и билия разорали за слънчоглед. Как е по другите места?

  2. #3362
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Вече е започнал градежа,утре ще разхвърля тук-там по една основа и понеже ми се струва че е рано,ще я сложа като крайна,да видим...Едно от предимствата на пластмасовите основи-стават и за преградни дъски,ако не градят-поне не могат да ги съсипят.

  3. #3363
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Туй предимство... сега по туй време - да не им събуди други инстинкти?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #3364
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Туй предимство... сега по туй време - да не им събуди други инстинкти?
    Просто минаваме в друга тема - как се ловят рояци?

  5. #3365
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Просто минаваме в друга тема - как се ловят рояци?
    Днеска един от моите съселяни сериозен пияница и по стечение на обстоятелствата и пчелар ме пита дали вече е време да прави отводки. Казах му че е още рано но той изказа сериозни притеснения че един от кошерите му бил много силен и се страхувал да не се рои

  6. #3366
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Днеска един от моите съселяни сериозен пияница и по стечение на обстоятелствата и пчелар ме пита дали вече е време да прави отводки. Казах му че е още рано но той изказа сериозни притеснения че един от кошерите му бил много силен и се страхувал да не се рои
    Като знаем как виждат хората употребяващи алкохол то този твой съселянин ги е видял двойно и затова така е казал.

  7. #3367
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Днес отворих 23 кошера и сложих на 20 основи да градят. Всичките са без проблем, само 1 е решил да сменя майката. Снася мешано пило една работна килийка и една търтеева и са заложили 3 маточника.

  8. #3368
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    При мен, равносметката е следната: През есента на миналата година, едно пчелно семейство не си ядеше храната, която му давах, може да е останало без майка и впоследствие изчезна, може и да е било нападнато, като меда от питите бе разграбен. Успешно зазимих 13 пчелни семейства, които презимуваха успешно. За момента, всичките имат майки и пило. Едно от тях обаче, не си яде питката и пилото е много малко и само в предната част на питите. Най-вероятно е, майката да е стара. Колебая се, дали си струва да си губя времето да се занимавам с него или да подходя по американски и да оставя естествения отбор да си каже тежката дума. Нямам запасни майки. Останалите 12 семейства засега се развиват много добре.

  9. #3369
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Продадох 16 старички кошера заедно с пчелите, 25 само пчелите и рамките и всички запасни отводки които имах (може би грешка от моя страна, но пазара така се разви). Оказа се че имам 4 семейства загинали и десетина без майки (които обединих с други), Готов съм да посрещна новия сезон (роеви) с 25 - 8 рамкови и 50 - 6 рамкови празни кошери и съм в процес на обмисляне на най правилната стратегия която би ми напълнила всички възможни празни кошери, кошерчета и сандъчета с пчели...

  10. #3370
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Зададох на всички кошери задачи, на всеки според силата. На всички кошери майките са на лице, но средните имат повече пило защото майките не са блокирани както при силните. Махнах почти на всички по една медова пита защото имат много запаси от зимата, при ротацията ще я сложа над рамките да свалят меда.

 

 
Страница 337 от 677 ПърваПърва ... 237287327335336337338339347387437 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •