Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 238 от 677 ПърваПърва ... 138188228236237238239240248288338 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,371 до 2,380 от общо 6763
  1. #2371
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    При мен на севрозапад положението не е розаво няма акация има роене за липата не знам ама като я гледам и тя по рано ще цъфне а пък времето го дават с някакви таифуни после няма паша чак на слънчогледа то пък щяло да има незапомнени горещини. То май и в други части на България е подобно.
    С какви технологии, теории и практики трябва да работим та да се преборим с времето, и да изкараме мед.
    А и пазарната икономика с какви сюрпризи ще ни изненада като времето.
    По логика ако няма мед цената трябва да се дигне ама ако има внос трябва да падне ако има износ трябва да се дигне.

    Не е като едно време тогава и слънцето по друго грееше, сега не можеш да разбереш кое е диверсия кое не е.

  2. #2372
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Много отводки таз година и рояци бол, долу-горе като 2014 само че тогава причината беше рапицата.
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  3. #2373
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    А това са му кошерите нарича ги многокорпусни интересното е че не се интересувам от технологията му и видът на кошерите а с какви хора ще трябва да се конкурираме за германския пазар добре е че се е преместил на северозапад
    Относно конкуренцията, не е важно колко кила изкарва от кошер, а колко кила изкарва на един час работа.

  4. #2374
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Днес цял ден изкарах на пчелина. Гласих позиции с блокчета за новите отводки, които ще започна да правя от 19-ти. През деня сигурно валя поне на 5-6 пъти за по 10-15 мин, а температурата едва дали прескочи 15-16С. За целия ден пчелите работиха не повече от час - час и половина около 14,30-15,30ч. Отворих и проверих дали са приети сръбските госпожици- всичко е ОК. Други кошери не отварях, но на прелките пред 4 от най-силните семейства видях изхвърлени по 1-2 търтиеви ларви. Сипах на всички по една хранилка със захарен сироп, но като гледам как вървят нещата с времето и запасите, спешно ще включа машината за инвертиране на сироп, за да запася някой от семействата.
    Keep Walking...

  5. #2375
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Брях, аз съм фалирал. От такива данни, ако не всички украинци, то всички българи ще станат пчелари.
    Ако знаеш повече за украинците и ако са и леваци друго ще пишеш

  6. #2376
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Трудното при тия кошери е за мен,че всичко тежи като умрел циганин.

  7. #2377
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Колеги започнаха да се оплакват от умряли кошери от глад. Моите се държът на ръба, през ден по хрнилка сироп и не личи че им давам. Треви цъфтят пчели по тях няма, принос нулев.

  8. #2378
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Изглежда живнаха малко, вчера прегледах на бързо колко мед има и отбелязах кои да продължавам да храня.
    Изхвърлих и строителната рамка и без това спряха да работят на нея, спряха да гледат и търтеево пило, даже гледам някой семейства гонят и търтейте от кошерите. Иначе едни са спрели с роевото други не, но вече ги оставям да правят каквото искат.

  9. #2379
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Излизането от роево настроение отнема мин.2 седмици.А и ,като добавим липсата на паша,влизането в работно състояние може да отнеме и 3 седмици.

  10. #2380
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    имам един колега като забележи че има роево настроение,събира майките и вади пчелно млечице.Не знам да ли е удачен тоя начин на работа, но и аз махнах на един майката където беше в роево по моя грешка.Е пак излезе рой.Това до сега не бях го виждал.

 

 
Страница 238 от 677 ПърваПърва ... 138188228236237238239240248288338 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •