Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 209 от 677 ПърваПърва ... 109159199207208209210211219259309 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,081 до 2,090 от общо 6763
  1. #2081
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Много ми харесаха дъната, моите са подобни, но имат недостатъци които при теб са отстранени.
    Дъната са версия v1.03 и най-сполучливата до сега. Правя ги сам като си поръчвам не сглобени магазини без фалцове и водобрани лайстни. От едната страна се режат две ивици по 2 см, които после влизат като рамки вътре в дъното. Допълнително дървен материал се купува само за прелката и водачите за рамките на дъното. Излизат ми като крайна цена към 15,50-16,00 лв/бр, без труда. По принцип това е сръбски модел, който Софрон донесе преди 6-7 години, но в първия му вариант - v1.00.

    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Бракувах около 100 кафяви пити на година и половина, но да започвам по леко да подменям защото после ще трябва всичко да се подменя на куп.
    Само че имат мед в тях, разпечатах ги, махнах хранилката и ги оставих над надкапачната да си вземат меда, но не искат да го качват а само го слагат с празните килийки. Дайте съвет какво да направя да махна меда да мога да ги претопя.
    Ако правиш скоро отводки ги сложи на 5-6 см зад преградната дъска. Така със сигурност ще пренесат меда.
    Keep Walking...

  2. #2082
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Ще правя отводки, но чак след акацията, а не знам до тогава молеца дали няма да ги нападне, до сега не съм имал проблеми с комините, но по това време не не съм съхранявал пити а също нямам планове да правя много отводки и има да чистят тия рамки много време.

  3. #2083
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Ще правя отводки, но чак след акацията, а не знам до тогава молеца дали няма да ги нападне, до сега не съм имал проблеми с комините, но по това време не не съм съхранявал пити а също нямам планове да правя много отводки и има да чистят тия рамки много време.
    Ползвай В-401 против молеца.
    Милен Михов

  4. #2084
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Бърз преглед-плодниците почти блокирани с пресен нектар.Няма рапица.Акацията с висок риск за пропускане....

  5. #2085
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Бърз преглед-плодниците почти блокирани с пресен нектар.Няма рапица.Акацията с висок риск за пропускане....


    И при нас наблюдавам ,че плодниците са почти блокирани с пресен нектар.Също няма рапица.В събота и неделя махах пити,заляти с нектар и слагах ВО за да има място за снасяне на майките....

  6. #2086
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Не бях обръщал внимание на акацията,но днес...до две седмици(макс) ще е цъфнала...

  7. #2087
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Прогнозите никак не са добри
    https://www.gismeteo.com/month/3414/

  8. #2088
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Прогнозите никак не са добри
    https://www.gismeteo.com/month/3414/
    Перфектна е, само да се сбъдне!

    Всяка година по това време има почти ежедневни превалявания. Хубавото в тази прогноза е липсата на дъжд от 28.04 до 7.05, когато най-вероятно ще цъфти акацията.

  9. #2089
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Вчера ротирах и последната трета група от семействата. Контролно отворих няколко от най-силните семейства ротирани преди две седмици и какво да видя-втори корпус са го обърнали на медовик!!! От къде и какво са носили не знам, но за това време има сериозен принос. Рапица около мен няма. Семействата са подхранени с по една хранилка при ротацията. Тръснах от една рамка да го опитам на вкус и аромат, но не можах да го оприлча на нещо. Вероятно е от многото нацъфтели цветчета по ливадите и овошките. На цвят е много светъл. Ако приноса продължава с тоя темп, може да нацапам центрофугата и преди акацията.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри b.jpg‎  
    Keep Walking...

  10. #2090
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    И си приготви хубава стълба.

 

 
Страница 209 от 677 ПърваПърва ... 109159199207208209210211219259309 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •