Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 113 от 677 ПърваПърва ... 1363103111112113114115123163213613 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,121 до 1,130 от общо 6763
  1. #1121
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    И при мен положението е същото ЗЛЕ. Миналата година имах на 27.02 кошер с 5 рамки пило, после се рои де.
    Миналата година съм почнал на 14 февруари с меден сироп, а тази чак на 21 март, така че времето ни цака.

  2. #1122
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    То 400 мл. сироп го вдигат и най - слабите, да не говорим за 200. Дори времето е наполовина. Не 4, а 2 дни.
    Де късмет .Други години по това време пълних хранилката ,сега смятам да почна с 200 -250 мл.Иначе може много брак да има.

  3. #1123
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Може би не трябва да пиша в тази тема ,ама в югоизтока всичкия народ е изчезнал.

  4. #1124
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Може би не трябва да пиша в тази тема ,ама в югоизтока всичко е изчезнало.
    Добре пишеш, че ми омръзна да си пиша сам.

  5. #1125
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Добре пишеш, че ми омръзна да си пиша сам.
    Нали виждаш ,някои обичаме да пишем ,други обичат само да четат.

  6. #1126
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    При мен всички бяха вдигнали сиропа 200мл. с Нозевит+ днес получиха по 400мл. с витамини и след 4 дена 2рата доза нозевит.

    Ник,пишеш за доволно количество разнороден прашец,за активни семейства...Помисли малко-необходимо ли е да им сервираш разни буламачи.Ти пиеш ли хапчета като си здрав.Направи си експеримент подхранвай 2-3 кошера само със чист захарен сироп и прецени разликата м/у тия хранени с витамини.
    Пчелите събират прашец,но дали разтенията в хладните дни отделят нектар...сиропът направо си е задължителен.

  7. #1127
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Пия витамини когато съм здрав и от 3 години не съм боледувал и не съм взимал антибиотик. Витамините само могат да помогнат.

  8. #1128
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Пия витамини когато съм здрав и от 3 години не съм боледувал и не съм взимал антибиотик. Витамините само могат да помогнат.
    Съгласен съм, че витамините помагат.......но когато са естествени. Ако са синтетични - помощните вещества могат да предизвикат нежелани реакции. Виждал съм противоалергично лекарство (сироп XYZAL) да предизвиква алергична реакция! В листовката на този медикамент е записано, че едно от помощните вещества може да предизвика алергична реакция! Същото важи и за витамините. За съжаление е трудно всички нужни витамини да си ги набавяме с естествени продукти и затова прибягваме към синтетиката.

  9. #1129
    Истината е че, не всички райони са подходящи за отглеждане на пчели. Когато нещо го няма в природата, колкото и да се опитваме не можем да го заместим. А и обикновено в такива райони растителността не се нуждае от опрашване от насекоми, това го прави вятъра. В такива райони е безсмислено и неоправдано да се мъчим да отглеждаме пчели, а за рентабилност и дума не може да става. Много хора трябва да го проумеят това, а не да завиждат и да злобеят на колегите си, които са в благодатни райони.

  10. #1130
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Истината е че, не всички райони са подходящи за отглеждане на пчели. Когато нещо го няма в природата, колкото и да се опитваме не можем да го заместим. А и обикновено в такива райони растителността не се нуждае от опрашване от насекоми, това го прави вятъра. В такива райони е безсмислено и неоправдано да се мъчим да отглеждаме пчели, а за рентабилност и дума не може да става. Много хора трябва да го проумеят това, а не да завиждат и да злобеят на колегите си, които са в благодатни райони.
    В такива райони се учи най-много за пчеларството.Ако успееш да запазиш пчелите си и да получиш мед, то това е най-сладкия мед.Сладостта му идва и от задоволството , че упорития ти труд е възнаграден.Рентабилност ще има тогава , когато и медът стане като виното с гарантиран произход и район на производство.Ще има и огромни разлики в цените за изкупуване на продукта.Трябва да се поучим от винарите в тая насока.Но това е тема за която пчеларството не е узряло още.
    А другото, завист и злоба, те не зависят от района , а от човека.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 113 от 677 ПърваПърва ... 1363103111112113114115123163213613 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •