Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 117
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    24.12.2010
    Мнения
    31

    КАНДИДАТСТВАНЕ ПО ПРОГРАМА-МЛАД ФЕРМЕР

    някой запоазнат ли е с тази програма или е кандидатствал? по принцип съм решил да се занимавам по обстойно с пчели. докато се ровех из нета разбрах че има програма Млад фермер- при която мога да участвам с отглеждане на пчели.доколкото съм разбрал от прочетеното ако те одобрът се отпускат субсидий до максимум 25 000 евро, което е добро начало. интересуваме дали трябва да имам някакви кошери и колко е минимума ако трябва преди кандидатстване по тази програма? знам че трябва да съм регистриран като земеделски производител ида си плащам данъците.и някой ако знае с каква бройка кошери е най-удачно да се кандидатства по тази програма. надявам се накой да даде малко повече инфо по програмата, че сега не се сещтам за други въпроси. мерси

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Мисля,че програмата е спряна от миналата година.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    24.02.2011
    Мнения
    12
    и аз се интересувам от тея работи и някои ако знае нещо повече за тая и други програми да пише ако не го затрудняваме .,,,,,,,,и аз благодаря предварително

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Колеги програмата е спряна в момента поради изчерпване на бюджета но се говори ,че ще я пуснат отново в края на годината.
    Иначе за да кандидатствате трябва да имате не по-малко от 66 кошера и да сте регистриран като зем.производител не повече от 14 месеца,а за финализирате проекта само с кошери трябва от 3 до 5 г.да направите пчелин от 230 кошера.Пожелавам ви успех.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    21.08.2011
    Мнения
    14

    Млад фермер

    Здравейте , иксма да попитам няколко въпроса
    Имам 40 кошера, мисля да се регистрирам като ЗП септември и да кандидатствам по програма млад фермер .
    Понеже сега разбрах ,че трябват 66 кошера , ще си направим, нема проблем за това..
    та върпросите ми към тези които знаят са:
    Мога ли да кандидатствам по програмата Млад фермер, ако земята не е на мое име? ако е под наем-аренда?
    Искам да попитам тези ,който са кандидатствали:Какви проверки се правят ?В договора който подписвате , вие ли избирате през коя година да е проверката ?
    Знам ,че трябвя да се изготви проект.Какви проекти бихте ми предложили, смисъл вие за какво кандидатвахте

    Благодаря на всеки ,който пише, ще се радвам да науча повече от вас !

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Петя направи си броиката кошери и изчакай с регистрацията като ЗП.защото не се знае кога пак ще пуснат програмата и да не ти изтече срока от 14 месеца за кандидатстване.Като разберш ,че ще я пуснат със сигурност или са я пуснали се регистрирай.Земята на която ще е пчелина може да не е твоя но трябва да я арендоваш поне за 7г.Преди да те финансират се правят 3 проверки на вс. документи и ти снимат вс.кошери.Годината за проверката за второто финансиране си я избираш ти,а за бизнес плана е дълго за обяснение ако те интересува ще ти дам телефона ми с удоволствие бих ти обяснил.Успех!

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    В Плевен РВМС отказват да регистрират животновъден обект(пчелин) ако нямаш нотар. акт за земята или договор за наем само и единствено за общинска или от горския фонд земя.
    Това ти е първата стъпка...

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    21.08.2011
    Мнения
    14
    Благодаря ви ,че писахте..
    Искам да попитам и друго... относно програмата "млад фермер"
    Четох и си писах с много хора кандидатвсвали и "върнали" парите.. защо се получава така?Тъсрят грешки и си ги намират - така каза един млад пчелар ...
    Друго ,което разбрах е за бройката кошери по време на договора- края на срока трябва да имаш не по малко от 230 кошера- така ли е?
    Лазаров- би ли ми дал и-майла си да попишем ,да ми разясниш малко -ако имаш желание естествено!

    Благодаряя !

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132
    Тъсрят грешки и си ги намират - така каза един млад пчелар ..
    Какви грешки са намерили на твоите кореспонденти. Не съм млад пчелар, но ми е интересно.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    21.08.2011
    Мнения
    14
    Не знам точно какви- но няколко човека се оплакаха ,че все за нещо се заяждат- и трябва да се върнат парите ..единия е подал документи за промяна на договора, но другите... връщат.. а имат и от банки кредити.. незнам.. аз за това писах тук, някой ,който има по голям опит с програмите и с проверяващите да сподели..

 

 
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •