Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 117
  1. #81

    Re: По Програмата

    Цитат Първоначално публикувано от humanlol62
    . Е извинявайте ама такава държава няма никъде ".
    Каквито хората, такава и държавата. След "шмекерийте" които си направил е доста нагло да се оплакваш.

  2. #82
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Това е добър пример за източване, ъъъ грешка - за развитие на млад фермер с помощта на програмата.
    Управляващите не са стока, ама и ние като народ не сме много стока.
    Е, нема такава държава :D

  3. #83
    Потребител
    Регистриран
    11.12.2010
    Мнения
    84
    Всички БЪЛГАРИ сме шмекери не сме като честните европейци(испанци,италианц и,гърци).Сиромах човек ,жив дявол.

  4. #84
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Даа, когато няма ясни правила, както е в нашата държава, просто се налага да се правят т.н. шмекери. Ако едно нещо е написано черно на бяло и важи за целия период, то всеки знае какво трябва да направи, как да си ряазвие нещата, че да е изряден, тогава няма да се налага да правиш шмекери, но когато държавата те прави хахо при всеки опит дасе добереш до заветните еврофондове, все едно си престъпник. е тези съвестните ги третират като престъпници, а тези дето са участници само заради самото усвояване на парите и които след приключване на програмата просто ще се оттърват от пчели, земя и т.н. и ще се насочат към следващото "усвояване", та тях никой не ги проверява . Те са отбрани хора.
    Срамно е когато е възникнал някакъв проблем както се случи тази зима, мащехата наречена държава, вместо да се съсредоточи върху това от къде идва проблема и защо за си заминали отводките по програмата и да се намери първоизточника на проблема, който във всички случаи не е потърпевшия, то тя, Държавата започва да преследва потърпевшия. Е това го има само в нашата мила Родина.

  5. #85
    Наблюдател
    Регистриран
    18.06.2012
    Мнения
    5
    Когато отвориха мярката през 2008 условията наистина бяха добри. Но се злоупотреби много с мярката. Сульо и пульо не чували за земеделие тръгнаха да усвояват пари от еврофондове. Зад тях бяха истинските работари които знаеха за какво работят. Виждал съм нежни девойчета с изнежени ръчички не знае за какво става въпрос но кандидатства за фермер. Масово тръгнаха с орехи и нарастване с орехи. Малко бяха реалните проекти извън орехи и лешници.

  6. #86
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2012
    Мнения
    18
    Цитат Първоначално публикувано от prost_pchelar
    . Масово тръгнаха с орехи и нарастване с орехи. Малко бяха реалните проекти извън орехи и лешници.
    Защо си мислите, че няма работа по тези орехи (вярно не е като при пчелите), но докато се захванат и тръгнат също искат доста инвестиции и грижи. Да не говорим, че след тежката зима измръзнаха 90% от фиданките (както и доста други млади многогодишни насъждения ).... сега всичко отначало

    Няма значение кое е "лицето" на младия фермер, защото много, който искат да работят не отговаряха на условията и просто документално е някоя "девойка"...

    Иначе съм съгласна- наистина имаше мнооого фалшиви фермери... до колкото съм слушала те вобще дори и с "орехи" не са се занимавали, а са си направили я къща, я нова кола....

  7. #87
    И аз исках да кандидатствам,но в тая държава да си вземеш парче от европейския пай не е лесно.Затова ще си зязимя 10-те кошерчета,на пролет отводки,роеве,както дойде.
    Тази зима ми умряха 15 отводки,които бях купил доста рисково през Юни.За щастие,кошерите си правя сам и поне тоя разход не ми е голям.
    Имайте търпение,полека лека ще стане,който е мераклия,нещата ще му се случат.
    Поздрав на всички амбицирани пчелари,правете всичко с любов,нашите дядовци и без субсидии са гледали пчели,но питам се и аз кога в тази дървава добре ще живеят тези които се трудят здраво,а не тези които лъжат мажат и имат някакви връзчици някъде.

  8. #88
    И аз така правя хич не разчитам на тези субсидии за да получиш доста трябва да дадеш. И за това малко по малко ги увеличавам хем свиквам да ги гледам и никой не ми виси на врата.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #89
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Колеги който иска да си увеличава пчелние семейства по европейските програми, като най безрисков вариант е кандидатстване по мярка 141 "Подпомагане на полупазарни стопанства в процес на преструктуриране". Ако се нараства с пчелни семейства спокойно може да си наеме 10 дка. земя или 5 дка. трайни насаждения и да си расте с пчелни семейства. Ако има възможност може да си заложи проект по м. 121 за една модернизация за да си купи инвентар. Тук момента е, че каквото си взел не връщаш в случай че не си изпълнил условията. Така, че не се лакомете за голямото, а си пресмятайте риска който сте готови да поемете. И ПРЕДИ ВСИЧКО ЧЕТЕТЕ НАРЕДБИТЕ ПРЕДИ ДА КАНДИДАТСТВАТЕ ПО ДАДЕНА МЯРКА.. Информация може да видите на www.dfz.bg, както и на www.prsr.bg

  10. #90
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    10
    Искам да попитам тази година с колко кошера се кандидатстваше.

 

 
Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •