Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112
Резултати от 111 до 117 от общо 117
  1. #111
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    При положение че са отишли на проверка зимата или напролет ,би трябвало да има някакъв толеранс ,ако на човека са му загинали семейства.Най малкото трябва да му дадат време да си възстанови загубите.Чувал съм за много такива случай,особенно след голямата смъртност през зимата 2011-2012.Макар и не по млад фермер и аз имах проверка и не ми достигаха 5 семейства пролетта.Проверяващите ми отпуснаха цели три месеца да си ги въстановя.Вероятно зависи на какви проверяващи ще попадне човек.

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    При положение че са отишли на проверка зимата или напролет ,би трябвало да има някакъв толеранс ,ако на човека са му загинали семейства.Най малкото трябва да му дадат време да си възстанови загубите.Чувал съм за много такива случай,особенно след голямата смъртност през зимата 2011-2012.Макар и не по млад фермер и аз имах проверка и не ми достигаха 5 семейства пролетта.Проверяващите ми отпуснаха цели три месеца да си ги въстановя.Вероятно зависи на какви проверяващи ще попадне човек.
    Да, ако е през зимата или на пролет - нормално е да има смъртност. Но ноември месец??? Как е разписано това в правилата?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #113
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Добре де, нещо не разбирам... Явно започвам да затъпявам. Казваш, че заявлението се подава 2-3 месеца преди да изтече срока, заложен в бизнес плана. Човека го е подал през август, да предположим 3 месеца преди срока. Значи той изтича ноември. Те трябва да му платят и идват да проверят какво е положението. Ползват слушалки, а не отварят зазимените кошери подред, за да видят какво има вътре. Ако при тази проверка се установи, че няма живо семейство, тогава кошера се отваря за да се докаже това по безспорен начин. Къде е грешката? Как би трябвало да се постъпи?
    Общо взето правилно си разбрал. Проблемът е, че е можело да се случи проверкота малко по рано - примерно през септември, 0% толеранс от писарушките от РА, ама и човекът си е виновен - нито едно семейство екстра отгоре върху това което е заложено по бизнес плана и затова си е отнесъл и санкцийката. Няма никакви ясно дефинирани правила за загинали пчелни семейства - т.е.т. имаш ли загинали и не ти излиза бройката в нарушение си. То между другото точно и това е една от причините за зачестилите кражби през последните години.

  4. #114
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Ами то май по-голямата идиотия е при него. Може ли да не предвидиш поне 10% резерв? Всичко става, живи твари са. Проверяващите изпълняват заповед, нарежда им шефа: "На тоя трябва да му плащаме, отивайте на проверка" и те отиват. А за кражбите си е точно така.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #115
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Няма две мнения по въпроса за неговата вина. Но само който не си е имал вземане-даване със служители от РА не се убедил що за "капацитети" са...

  6. #116
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Няма две мнения по въпроса за неговата вина. Но само който не си е имал вземане-даване със служители от РА не се убедил що за "капацитети" са...
    Колега служителите от РА изпълняват това което е разписано в наредбите. Наредбите се творят от експертите в МЗХ. Обикновенно там се работи земеделие на "книга". Не е съобразено времето и спецификата на отрасъла селско стопанство. По принцип всички пари които се отпускат от Европейския съюз се гледат под лупа. Това че някой е чул че се дават едни пари и кандидатстват сульо и пульо и то с проекти в които бяха заложени минимални критерии за изпълнение доведе до наплив по мярката. Това се отрази на втория прием и бяха променени правилата на играта. Това е програма за хора които наистина се занимават със земеделие.
    Не защитавам никой. Но който тръгне да кандидатства за финансиране със средства от европейските фондове и национално съфинансиране трябва да е запознат с нормативната уредба. Навсякъде си има трески за дялане.

  7. #117
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Няма две мнения по въпроса за неговата вина. Но само който не си е имал вземане-даване със служители от РА не се убедил що за "капацитети" са...
    Ще си изразя по следния начин по-благо де. Сутринта строителната бригада се събрала на площадката и бригадира казал Днес ще идват деца от училище на обучение никакви псувни и пр. На обед бай Иван бояджията както си работел на скелето се подхлъзнал блъснал кофата с боя и тя върху Стамат. Обърнал се той но бригадира насреща с децата и и започнал /Не си прав Иване и майкати не е права/

 

 
Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •