Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 117
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Ами информацията ми не е много сигурна, то има ли нещо сигурно де
    Човек от разплащателната агенция ми го каза, но че може да се отвори. Ще поживеем и ще видим.
    За хора на работа никъде не съм прочел и аз. Договора съм го чел подробно, а и имам приятел одобрен по тая програма.
    ттитто, вижда ми се странно да се прехвърлят парите по пчеларската програма, защото за нея парите са заделени вече и за трите години.

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    21.08.2011
    Мнения
    14
    задлени пари? та те нали са се израздодили допустимите за 112? искаш да кажеш,че ще се прехвърлят за новата 3годишна през 2013 ли?
    май от седмото изменение някой програми вече имат пари , но за 112 нищо още не се пише (в самия сайт гледам)
    някой ,ако чуе нещо ново , да пишее
    Мерсии !

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Не Петя, парите за пчеларската програма са осигурени, може би неправилно се изразих заделене. Просто 6 милиона и нещо за тригодишния период ги има и няма проблеми с тази програма.

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    21.08.2011
    Мнения
    14
    а тези 6 милиона , разбрал ли си за кой млади фермери са ? за нови или за вече подписали договори?

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от petia8804
    а тези 6 милиона , разбрал ли си за кой млади фермери са ? за нови или за вече подписали договори?
    за тези фермери които кандидатстват, независимо дали са млади /нови/ или стари :D :D

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    21.08.2011
    Мнения
    14
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко
    Цитат Първоначално публикувано от petia8804
    а тези 6 милиона , разбрал ли си за кой млади фермери са ? за нови или за вече подписали договори?
    за тези фермери които кандидатстват, независимо дали са млади /нови/ или стари :D :D
    друго имах впредвид Цекоо !!!

    Дали за вече подписали договор"млади фермери" или за "млади фермери",които им предстои да кандидатстват!

    много точно се изразих, явно не си прочел изречението ...млади.. стари????

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от petia8804
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко
    Цитат Първоначално публикувано от petia8804
    а тези 6 милиона , разбрал ли си за кой млади фермери са ? за нови или за вече подписали договори?
    за тези фермери които кандидатстват, независимо дали са млади /нови/ или стари :D :D
    друго имах впредвид Цекоо !!!

    Дали за вече подписали договор"млади фермери" или за "млади фермери",които им предстои да кандидатстват!

    много точно се изразих, явно не си прочел изречението ...млади.. стари????
    Виждам че някои е в голяма заблуда относно парите които се отпускат по програмите за развитие на селските райони.
    Относно мярка 112.В момента не може да се кандидатства по нея защото парите са изчерпани. Това значи, че всички които са кандидатствали до сега и са одобрени ще получат и цялата сума, разбира се ако изпълнят условията. Няма вариант да си одобрен, да си изпълнил условията и да не ти преведат вторият транш, първият ти го превеждат след първоначалното одобрение.По дадена мярка не се приемат документи, когато средствата са изчерпани.Има вероятност мярката да бъде отворена, чрез пренасочване на средства от други по не атрактивни мярки, но това е свързано със сложна процедура, изискваща одобрението на Европейската комисия.
    Насочвам вниманието ви към една друга мярка 141 която е не така атрактивна но и условията не са така жестоки както при 112.При 141 можеш да кандидатстваш и с 10 кошера, но тук трябва и земеделска земя.
    Успех на всички които ще кандидатстват.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от petia8804
    а тези 6 милиона , разбрал ли си за кой млади фермери са ? за нови или за вече подписали договори?
    По пчеларската програма се кандидатства всяка година и за трите години има осигурени средства. Кандидатстваш, одобряват те, купуваш каквото ти трябва, подаваш документи и ти плашат. Няма ограничение за възраст, трябва да имаш поне 1 кошер.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    И да си регистриран земеделски производител. Освен това пчелина трябва да е регистриран по наредба 27.

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    21.08.2011
    Мнения
    14
    в сайта на мин. на земеделието излезе заповед Мерка 121, но в нея пише за мярка 112 , 141 -> вече одобрени
    може ли някой да ми каже тази заповед за 121 ли е , защо включва и 112 и 141?
    Мерси!

 

 
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •