Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 24 от общо 24
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Ники, поздравления за мерака.
    Да не те изпревари някой, внимавай.
    Защото и на мен сутринта ми се обадиха за рояк до басейна Спартак в София и ходих да го видя и докато се организирам да намеря пушалка и було, защото мойте са на село, към 12 часа на обяд вече беше прибран от друг колега. Така че бягай още утре и го прибирай. Успех.

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Благодаря за съвета,но ми се иска да мина без рязане на дървото.
    Нямам възможност за утре.Не ми се мисли,че ще го вземе някой друг. Местноста не е толкова посещавана.

  3. #23
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от Ники
    Благодаря за съвета,но ми се иска да мина без рязане на дървото.
    Нямам възможност за утре.Не ми се мисли,че ще го вземе някой друг. Местноста не е толкова посещавана.
    Става и по друг начин-без рязане.
    Ставаш сутринта рано по тъмно и да си там. Носиш някаква тръвна или кошер-лек и малък който да прикрепиш към отвора на дървото преди това прослушваш къде е гнездото. Всички възможни отвори отстрани на тръвната-кошера се запушват. Кошерчето не е лошо да има дъно от мрежа-хем ще наблюдаващ какво става, хем и пчелите по лесно влизат. Пробиваш една дупка с ръчен свредел (приготвен за тази цел-специален) колкото може под гнездото и се подпушва. Това е начина.

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Ето до къде я докарах:
    Снабдих се със стълба от електричарските, благодарение на услужлив комшия.Снабдих се и с гайковерт.
    Имах възможността да погледна през отвора на дървото и установих ,че семейството се намира под отвора.Пробих дупка с помоща на гайковерта, на около 30см. под отвора.Закрепих тръвна над отвора,която бях напръскал със захарен сироп..Започнах да пуша отначало слабо и нямаше никакъв ефект.Натъпках пушалката с кори от яйца и пак започнах да пуша АМА ЯКО .Този път този лют пушек накара пчелите да започнат да вентилират на входа ,но след като неможаха да смогнат започнаха да излизат и да влизат в тръвната.Спрях да пуша, когато забелязах на входа на хралупата пчели ,който вече почти не мърдаха и стояха като препарирани.Дожаля ми и реших ,че няма смисъл да ги убивам с пушек.
    В последствие се оказа ,че пчелите които съм хванал не са малко НО БЕЗ МАЙКА.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •