Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 20 от общо 20
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Преди малко ми казаха, че имало нещо във вестника, но утре ще разбера какво точно.
    Зависи с какво ще си напълниш багажа в едната и другата посока

    Надявам се да има демо на продуктите, а не само да ги гледаме в кашоните или как работят на сухо.
    Все пак изложението е на открито, няма ток, но всичко може да се пипне, а и някъде са се постарали да сложат акумулатори с инвертори.

    За изложението организирано от в-к Пчели, струва си ако човек иска да види вътрешността на Сърбия, някой друг пчелин със страхотно посрещане от страна на домакините, интересни беседи по време на пътуването и ..... доста път. И посещение на изложението, разбира се. Аз съм ходил два пъти. Интересно е.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Програма пчеларство "Tasmajdan 2015 г."
    Сряда, 05 август, 2015 11:35
    41-то МЕЖДУНАРОДЕН ПАНАИР НА ПЧЕЛАРСТВОТО "TAŠMAJDAN 2015"
    ПРОГРАМА
    1 ДЕН сряда 30.09.2015. година
    9:00-10:00 Посрещане на гости
    10:00-12:00 Церемония по откриването
    - Освещаване Fair от духовенството на църквата на Сан Марко
    - Откриване изказвания:
    - Председател на Организационния комитет
    - Председател на нашата асоциация или представител SFBO
    - Представители на City събрание Белград, който се отваря Fair
    Културно-артистична програма - Performer Ballet School "Lujo Davičo"
    Засаждане медоносно дърво
    Посещение на павилионите и разговори с изложители на панаира
    12:00 до 15:00 Посещение на Панаира на ученици от основните и средните училища
    1/5
    Програма пчеларство "Tasmajdan 2015 г."
    Сряда, 05 август, 2015 11:35
    13:00 до 15:00 Организация и събиране на експонати за участие в конкурса за най-добра опаковка за
    индивидуални пчелни продукти
    17:00 до 18:00 Лекция за посетителите д-р Миланка Erski. Тема: пчелни продукти
    - MED
    2 ДЕН четвъртък 01.10.2015. година
    08:00 до 19:00 Дегустация и оценка на пчелен мед и други пчелни продукти от посетителите

    12:00 до 15:00 Посещение на панаира от студенти от началните и средни училища
    17:00 до 18:00 Лекция за посетителите д-р Миланка Erski. Тема: пчелни продукти -прополис

    2/5
    Програма пчеларство "Tasmajdan 2015 г."
    Сряда, 05 август, 2015 11:35
    3 ДЕН петък 10.02.2015. година
    08:00 до 19:00 Дегустация и оценка на пчелен мед и други пчелни продукти от посетителите
    12:00 до 15:00 Посещение на Панаира на ученици от основните и средните училища
    17:00 до 18:00 Лекция на д-р Erski за посетителите. Тема: пчелни продукти - цветен прашец,
    Перга
    ДЕН 4 събота 03.10.2015. година
    9:00-10:00 Добре дошли на нашите гости и добре дошли изказвания на представители на пчеларските организации
    10:00 до 16:30 Games forumaša SFBO
    11:00 до 13:00 Насърчаване на списанията, които пишат за пчеларството и пчелните продукти
    11:30-12:30 Лекция за пчеларите Sasa Grubić, DVM. Med. от тема:
    Начинът, по който да се бори Varroa в съседните страни
    12:30 до 13:30 Лекция за пчеларите Dr. Gianfranco Cadeddu (Italia) от тема:
    3/5
    Програма пчеларство "Tasmajdan 2015 г."
    Сряда, 05 август, 2015 11:35
    Лечението с Apilife общество Къде -ОМ срещу Varroa
    13:00 до 15:00 Иновации в пчеларството и възлагане на презентацията
    От 15:00 часа до 15:15 Обявяване на победителите за най-добрия пакетиран продукт
    10:00 до 17:00 Посещения на образцов пчелин на пчелар от чужбина (специална програма)
    10:00 до 17:00 Организирана разглеждане на забележителностите - регион Белград, организиран от ТОБ (специална
    програма)
    17:00 до 18:00 Лекция за посетителите д-р Миланка Erski. Тема: пчелни продукти -
    Пчелна отрова
    ДЕН 5 неделя 04.10.2015. година
    10:00 до 12:00 Награждаване на най-добрите украсени
    сергии
    12:00 до 13:00 Културно-артистична програма, изпълнителят CAS "Авала Младеж" от Ресник
    4/5
    Програма пчеларство "Tasmajdan 2015 г."
    Сряда, 05 август, 2015 11:35
    10:00 до 14:00 Игри м/у пчелари и обмен на опит в павилионите за срещи.
    От 15:00 часа до 17:00 часа Организиран разговор с изложители, впечатления и предложения за следващия панаир
    2016
    18:00 Закриване на панаира
    Председател на Организационния комитет
    Г-н Слободан Куминов

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123

    Ташмайдан 2015

    Преди време , имаше желаещи за изложението .
    Колеги , споделете впечатления от ,,Ташмайдана ,, .

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Много добра организация, много изложители-производители, голямо разнообразие на продукти, приятна обстановка. И голяма търговийка. И много слънце и въздух и.....хубави млади сръбкини. И плескавица и биричка. Вече за четвърти път ходя и догодина отново ще отида.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Много добра организация, много изложители, приятна обстановка. И голяма търговийка.
    Нещо като снимки, клипчета, селфита няма ли?

  6. #16
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Нещо като снимки, клипчета, селфита няма ли?
    Има , ама са от вечерта в кръчмата и са лични.
    Иначе в събота , страшна тарапана, добре че още в петък си бях набелязал какво да взема и от къде.В неделя вече беше супер, но и бяха попривършили стоките.
    Направи ми впечатление, че стандартен ДБ никой не предлага и всичките им кошери са с дебелина на стените 20 мм. А цените на някои неща са в пъти по евтини.

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    с.Братя Даскалови
    Колеги,аз бях с тридневната екскурзия до Белград и съответно голяма част от времето си бях на ташмайдана.Добра организация,изложението на централната алея на парка,пейки,сенки много изложители най вече на производители на мед и всички производства на медна основа:бира от мед,вино от мед и ракия от мед,мазила и препарати с восък и прополис,пчеларска литература.Трябва да се види.Ще прикача и снимки от Белград и изложението може би по късно.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Важно за колегите, които си пазаруват от Сърбия пчеларско оборудване!
    Връщат ДДС-то при покупки над 150 евро

    Малцина българи знаят, че имат право да възстановят платеното ДДС на границата със Сърбия преди да се приберат в България. Това важи ако купувате по-скъпи стоки от западната ни съседка. Според разпоредбите на сръбския Закон за ДДС право на възстановяване на данъка имат всички чужденци, които са купили стоки на стойност на 150 евро. Това може да стане в срок до 3 месеца от датата на покупката. Връщането на налога се реализира само при попълнен специален формуляр (REF 4), както и въз основа на предоставени оригинални касови бележки за купената стока. Според информация от митническите служби в Сърбия обаче малко са българските граждани, които се възползват от тази възможност - само за някои по-луксозни и маркови дрехи, часовници, бижута, лаптопи, телевизори и велосипеди. Голям плюс пък е, че ако сте купили от Сърбия продукт в гаранция и с него възникне проблем, може да потърсите съдействие от българското представителство или просто да се разходите няколко километра до магазина на съседите.

    http://www.standartnews.com/balgariya-obshtestvo/nova_targoviya_nosyat_do_vkashti_sirene_ot_sarbiya-305122.html
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #19
    Потребител
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    65
    Паспорт за Сърбия трябва ли?С какви парички се пазарува там?Как е по добре,обмяна там или от тук?Ще съм благодарен на по редовно ходещите да отговорят и споделят и друго, което трябва да се знае.

  10. #20
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от didaki Виж публикацията
    Паспорт за Сърбия трябва ли?С какви парички се пазарува там?Как е по добре,обмяна там или от тук?Ще съм благодарен на по редовно ходещите да отговорят и споделят и друго, което трябва да се знае.
    Лична карта е достатъчна. Поне аз така съм минавал. Парите са динари. Може да си обмениш на границата. Вървят и български пари, евро и най важното е, че докато ти си пресмяташ кое колко, сърбина ти го казва в евро, в лева и в динари на момента.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •