Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 49 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 484
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Отводките си имаха по две рамки пило.Можеби е трябвало да изкарам отводките две седмици по рано за да се илюпят повече пчели и да има повечко летящи.Мисля,че по големия проблем са пернатите....,а майките от отводките не са имали достатъчно придружителки.Това ми се върти в главата.

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    И аз мисля, че пернатите са проблема. Предполагам, че едните отводки са останали в пчелина и са без летящи пчели, а другите си преместил на друго място. На другото място дори и да не е много далеч е напълно възможно да има огромна разлика в популацията на опасни за пчелите пернати. При мен случая е точно такъв. Имам два пчелина на 4,5км по права линия и на единият от началото на юли имам две оплодени майки и над 30 изчезнали при оплождане. На другият нямам никакъв проблем.

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Не съм разкарвал отводки.И на двете места майките в основните семейства се завърнаха,а на отводките не успяха.През август,лястовици,пчелояди и др. бързат да се "натъпчат",че път ги чака......

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Миналата седмица маркирах свищевите майки.С едната имах малко гонитба ту на рамката,ту на земята и накрая май я попретиснах с мрежестото капаче и.... днес самосменни маточници-3 броя.Иначе е осеменила три рамки и продължава,но ми се стори малко флегматична..Тъкмо да проверим е ли е възможно късното оплождане в района при отсъствие на гладните пернати.Ако всичко е нормално в края на септември трябва да имам нова осеменяваща майка...
    Еднорамковите отводки направени само с една рамка пило+плодна майка+ рамка с мед и прашец+маломедна,в началото(01-02) на юли , вече имат по на 4 рамки с пило,а пчелите покриват 6 междурамия и спадат в графата-"имат шанс"

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Днес си спретнах една отводка с една рамка пило и пчелите заедно с майката и добавих още пет маломедни без пчели."Отводката" я поставих на мястото на други две за да я нялетят-демек отводката си има и летящи.
    18 дена по късно "отводката" изглежда така.Има пило на две рамки,като на втората рамка пилото е на половина на тази на снимката.Няма апита,няма витамини,няма инверти...само захарен сироп с търтиево млечице,както и на другите отводки.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Изображение1673.jpg‎   Изображение1674.jpg‎   Изображение1675.jpg‎  

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Еднорамковите отводки направени само с една рамка пило+плодна майка+ рамка с мед и прашец+маломедна,в началото(01-02) на юли , вече имат по на 4 рамки с пило,а пчелите покриват 6 междурамия и спадат в графата-"имат шанс"
    Към днешна дата изглеждат така.Не съм ги ровичкал.Към момента не знам колко пило имат,но най вероятно пилото е по малко от преди две седмици.Иначе продължават да вкарват прашец.С подхранването съм приключил.Със стесняването също.Двете крайни рамки на едната снимка са магазинни за дообиране и ще ги махна след двайсетина дена.Имат мед мин. по 10кг и най-вероятно ще си добавят по още 2-3кг,докато излезе пилото.Третирани са с варостоп още на рояци в края на май,преди да станат отводки.Няма да ги прехвърлям в стандартни кошери-ще си останат в шперплата с "отличните"топлинни свойства.Няма да ги отоплявам.И ще се моля за люта зима.Пък на пролет.........До тогава приемам "залози"
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Изображение1677.jpg‎   Изображение1678.jpg‎  

  7. #57
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Аз мисля, че ще изкарат зимата и на лято ще имаш нормално семейството.
    Но все пак да споделиш какво става с тези отводки напролет

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    На пролет ги чака 400км екскурзия.Затова не ги прехвърлям в нормални кошери.

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    .Тъкмо да проверим е ли е възможно късното оплождане в района при отсъствие на гладните пернати.Ако всичко е нормално в края на септември трябва да имам нова осеменяваща майка...

    Новата майка от самосмяна вече работи.Видях на две рамки яйца на площ малко по голяма от длан и прекратих прегледа.Медът в кошера е достатъчен за зимуване,но с младата майка ще трябва да се внимава.Чудя се дали да подам малко сироп(1кг.захар) за активиране на пчелите....Иначе,запечатани рамки с мед има резерв по другите кошери........Заключение;опло дане в средата на септември в района на Видин е възможно..За качеството на оплождането ще разберем догодина.

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    При мен не вярвам да се е оплодила, имаше 1-2 хубави дни след излюпването. Ако не се оплоди дали ще оставят старата? След няколко дена ако се оправи времето ще видя какво е станало.
    Най вероятно ще го разхвърлям по другите кошери. Иначе търтей има достатъчно.

 

 
Страница 6 от 49 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •