Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 29 от 49 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 281 до 290 от общо 484
  1. #281
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Днес съм на ПОПРАВИТЕЛЕН.......Трябваше утре да правя отводките,но го дават да превалва и реших днес да ги спретна...
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Снимки0578.jpg‎  

  2. #282
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Mankov Виж публикацията
    При мене на 644 м.н.в и 20 юли ми идва късно. 2014 имах един опит и август по случайност преваля та спасих положението ! И пак цяла зима имах гъдел ! Ачка от снимките се виждаше , че нещата ще ги бъде !
    Ачка, то и аз къде ли се нахлузих по терлици в тази тема, ама гъдела дойде началото на август този път ! Пусти срам не ми даде да пиша !
    Началото на август дръпнах 4 бройки на маточник ! Една ЛР на 6 рамки от които 4 пило и доста стръскана пчела . В момента е на 8 в 1-ви и има втори с 2 медови и 6 след центрофугата ! Една ДБ на 5 от които 3 зряло пило и към момента е на 6 с почти изградена основа! Тия въобще не ги мисля ! Следващите две ги направих в един разделен 10 р ДБ 2Х5 ! И в двете пита пило и пита меди прашец + маточник! След оплождането изградена в средата и вътрешна хранилка + сироп през вечер ! Норматива е 5 рамки с пчели до края на септември ! Много песимизъм в по - долните постове ! Ачка ако не изплуват зимата пролетта се надявам на репарации от твоя страна . Тъй де ти правиш теми за отводки през август !

  3. #283
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Че аз през август станах "пчелар"......А,помниш ли миналата година,разправяше,че при теб "гроздето е кисело" и как таз година вече е сладко.Догодина няма да имаш търпение да стане август.....

  4. #284
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Mankov Виж публикацията
    Ачка, то и аз къде ли се нахлузих по терлици в тази тема, ама гъдела дойде началото на август този път ! Пусти срам не ми даде да пиша !
    Началото на август дръпнах 4 бройки на маточник ! Една ЛР на 6 рамки от които 4 пило и доста стръскана пчела . В момента е на 8 в 1-ви и има втори с 2 медови и 6 след центрофугата ! Една ДБ на 5 от които 3 зряло пило и към момента е на 6 с почти изградена основа! Тия въобще не ги мисля ! Следващите две ги направих в един разделен 10 р ДБ 2Х5 ! И в двете пита пило и пита меди прашец + маточник! След оплождането изградена в средата и вътрешна хранилка + сироп през вечер ! Норматива е 5 рамки с пчели до края на септември ! Много песимизъм в по - долните постове ! Ачка ако не изплуват зимата пролетта се надявам на репарации от твоя страна . Тъй де ти правиш теми за отводки през август !
    Не се притеснявай колега отводките ще прекарат ние да сме живи и здрави .

  5. #285
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    48 часа след направата на отводките отворих прелките.Придадените маточници са приети.Неделя-понеделник майките ще се излюпят.Дано този път майките имат повече късмет при завръщането си от оплождане.....
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Снимки0583.jpg‎   Снимки0584.jpg‎  

  6. #286
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Ачо, 22 - ри номер изглежда автентично на пчелина. Сигурно е от времето на Елин Пелин. Шегувам се разбирасе и Аз имам такива реликви. За отводките поздравления , при тези дълги и топли есени ще се справят.Успех
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  7. #287
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2016
    Мнения
    58
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Зайко,сподели ако обичаш,какво е положението със "късните" майки?При мен 2 купешки ми изпаднаха в роево състояние(НЕ в роева треска),но ми прави впечатление,че въпреки роевото,градят и си работят...

    Г-н Йосифов, може ли да обясните каква е разликата между роевото състояние и роевата треска /или да дадете линк, ако вече е коментирано някъде/?Какво трябва да се прави в единия случай и какво в другия? И поздравления за страхотната тема!

  8. #288
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Най общо казано,при роевото състояние(начална фаза) има възможност семейството да се върне в работен ритъм-поява на паша,унищожаване на маточници,отнемане на 1-2 рамки пило,а при треската нещата са необратими въпреки появата на паша или др.мероприятия.С две думи в единия случай може да се запази цялоста на семейството,а в други не.

  9. #289
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Най общо казано,при роевото състояние(начална фаза) има възможност семейството да се върне в работен ритъм-поява на паша,унищожаване на маточници,отнемане на 1-2 рамки пило,а при треската нещата са необратими въпреки появата на паша или др.мероприятия.С две думи в единия случай може да се запази цялоста на семейството,а в други не.
    Адаш, съгласен съм с теб, но донякъде. И роевото състояние и роевата треска са предотвратими и обратими процеси. Роевата треска е процес на усилено роене, т.е излизане на повече от 3 роя от дадено семейство. Ако в периода на тази треска възникне или се симулира главна паша и в кошера има обем и пространство за развитие и строеж треската се прекратява, инстинкта за събиране на нектар взема връх и потиска инстинкта за размножаване.

  10. #290
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Сигурен съм,че мнението ти ще еволюира....А между другото,изпадането в роево състояние на августовски майки е едва до 5%

 

 
Страница 29 от 49 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •