Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 22 от 49 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 211 до 220 от общо 484
  1. #211
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    [QUOTE=бат тянко;101571]
    Цитат Първоначално публикувано от siko13 Виж публикацията
    Да така е но, аз съм любител пчелар и само правя проверка какво би се получило при тия късни отводки.[/QUOTЩе се
    Ще се получат майки, които са разработени и същевременно със запазен резерв за ранно пролетно развитие. Също така се използва по- рационално есенното подхранване. Сиреч, така и така ще храним- поне да изкараме и някоя друга отводка!
    така е, но е малко притеснително оплождането ако няма паша и са избили търтеите.

  2. #212
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от siko13 Виж публикацията
    Да така е но, аз съм любител пчелар и само правя проверка какво би се получило при тия късни отводки.


    От 10/2 ако оцелят през зимата си герой на социалистическия труд

  3. #213
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Но горният пост не е изчерпателен има врътки по изпълнението на някой от тях например подсилването става само с млади пчели или взети от три кошера за да няма бой.

    А за заплождането все ще се намерят мераклии но има стари пчели,лястовици пчелояди и всякакви други напасти дебнещи около пчелина по това време на годината за това майките за заплождане се изкарват на полеви условия на няколко стотин метра извън пчелина един вид е по спокойно за да може да не се претесняват младите докато практикуват кама сутра.

  4. #214
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Но горният пост не е изчерпателен има врътки по изпълнението на някой от тях например подсилването става само с млади пчели или взети от три кошера за да няма бой.

    А за заплождането все ще се намерят мераклии но има стари пчели,лястовици пчелояди и всякакви други напасти дебнещи около пчелина по това време на годината за това майките за заплождане се изкарват на полеви условия на няколко стотин метра извън пчелина един вид е по спокойно за да може да не се претесняват младите докато практикуват кама сутра.
    В моя район специално в края на август мераклиите са във вечните ловни полета с малки изключения, но в райони с късна паша сигурно има.

  5. #215
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    От 10/2 ако оцелят през зимата си герой на социалистическия труд
    Що
    Друмев не обезкуражавай човека има достатъчно време за отводка трябват 2 месеца ама той 1 ще загуби с направата на майка може есента да е топла като миналата година.

  6. #216
    Потребител
    Регистриран
    22.05.2012
    Мнения
    82
    Пчеларски район
    гр.Попово
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    От 10/2 ако оцелят през зимата си герой на социалистическия труд
    Пилците се броят есента, пчелните семейства пролетта, направил съм 4, март ще докладвам. Въпроса е дали да подхранвам в момента, не след 20 дни?

  7. #217
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    В моя район специално в края на август мераклиите са във вечните ловни полета с малки изключения, но в райони с късна паша сигурно има.
    Ачо разбира се ти няма да захраниш търтиевите сборища но има пчелари които са оставили стари майки при който има търтей дори и зимата. Например аз имам около 20%майки от 2014г. не ги смених по сантиментални а и не само причини.

  8. #218
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ачо разбира се ти няма да захраниш търтиевите сборища но има пчелари които са оставили стари майки при който има търтей дори и зимата. Например аз имам около 20%майки от 2014г. не ги смених по сантиментални а и не само причини.
    Жоре, ще има малко тук там да, но е рисково оплождане в края на август поне при мен (в моя район).Ще изгуби доста време, работата на колегата според мен е на късмет.

  9. #219
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от siko13 Виж публикацията
    Пилците се броят есента, пчелните семейства пролетта, направил съм 4, март ще докладвам. Въпроса е дали да подхранвам в момента, не след 20 дни?
    Моят съвет е да почнеш да храниш след като се оплоди майката.

  10. #220
    Потребител
    Регистриран
    22.05.2012
    Мнения
    82
    Пчеларски район
    гр.Попово
    Идеята ми е ако няма пило до средата на септември, да върна отводката при основното семейство.

 

 
Страница 22 от 49 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •