Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 43 от 49 ПърваПърва ... 334142434445 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 421 до 430 от общо 484
  1. #421
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Да е жив и здрав мнооооого пчеларски години!
    Аа, аз рано-рано му го честитих пУ Вайбър.

  2. #422
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не си прав Гоше! По слънчовката пилото е значително намаляло. Не като при рапицата.
    Имах в пред вид като цяло
    Ще кажа нещо теоретично, че по -принцип съществува технология на пчеларство без пило тоест 2пролетни и 1летен месец се практикува ограничаване а в останалото време майката е на 1-2рамки.,,Колкото по-често се извършва редуването на пчелите, толкова повече се намалява продължителността на живота им.,,

    П.П.Нямам практика с изолация на майката но имам практика със стари майки та ми се вижда логична тая работа

  3. #423
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Това за слънчогледа, че ги мори нямам идея от къде иде , по принцип много руснаци де прекъсват пилото твърдят, че трябва да е по- време на главната паша с уговорката, че преди това е правено поне 4-5г. племенна работа и са оставени семейства де не реагират крайно отрицателно на липса на майка.Но говоря за смяна на майката със свищева а не за карциране на майката
    Руснаците ги спират за повече мед, при мен идеята е за здравословно състояние. Ако съчетаем и двете ще е най добре, но от много добре да не стане беля. 10 дена преди пашата и 20 дна паша са 30 дена грубо, вадиш меда и третираш. За мен е голям периода, но нищо не пречи да пробваме. Работната пчела ще отпадне, и ако стане беля някой земеделец напръска.

  4. #424
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Имах в пред вид като цяло
    Ще кажа нещо теоретично, че по -принцип съществува технология на пчеларство без пило тоест 2пролетни и 1летен месец се практикува ограничаване а в останалото време майката е на 1-2рамки.,,Колкото по-често се извършва редуването на пчелите, толкова повече се намалява продължителността на живота им.,,

    П.П.Нямам практика с изолация на майката но имам практика със стари майки та ми се вижда логична тая работа
    Да, логиката е едно, но практиката друго. В тази разнообразна до го голяма степен природа, нещата са малко... да го кажем тинтири-минтири. Едни казват едно, други казват друго, а истината е на трето, а вероятно и на четвърто място.

  5. #425
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да, логиката е едно, но практиката друго. В тази разнообразна до го голяма степен природа, нещата са малко... да го кажем тинтири-минтири. Едни казват едно, други казват друго, а истината е на трето, а вероятно и на четвърто място.
    Ми по мое мнение ако природата даде паша всичко е тип топ и всякакви технологии и умуваници са излишни.Говоря си за мен имам млада майка много снася напролет и вземе, че се изрой и избега имам стара майка колко и да е куца за слънчогледа пак са готови знам, че това не е си работа ама за моето безконтактно хоби увлечение си е добре

  6. #426
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да, логиката е едно, но практиката друго. В тази разнообразна до го голяма степен природа, нещата са малко... да го кажем тинтири-минтири. Едни казват едно, други казват друго, а истината е на трето, а вероятно и на четвърто място.
    Това за логиката и практиката, е много вярно. Ще дам пример, може би, не много на място, но...
    Жена ми е ветеринарен техник. Много добре знае, какво и как да направи, за да заколи прасето,...но не го прави, а е логично...

  7. #427
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ми по мое мнение ако природата даде паша всичко е тип топ и всякакви технологии и умуваници са излишни.Говоря си за мен имам млада майка много снася напролет и вземе, че се изрой и избега имам стара майка колко и да е куца за слънчогледа пак са готови знам, че това не е си работа ама за моето безконтактно хоби увлечение си е добре
    Да, за пашата е така, но не баш. Значи природата даде слънчовка. Да, обаче, акара се умножи, налегне ги Церана, оси(как мисли месията) , тогава ни нова, ни стара майка ще им помогне.
    Единственото правило според мен е, да се поддържат силни пчелни колонии. Как се случва това ли?! Всеки му според възможностите и способностите.
    Не забравяйте думите на Осман Дуралиев, в тях е разковничето!

  8. #428
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ми по мое мнение ако природата даде паша всичко е тип топ и всякакви технологии и умуваници са излишни.Говоря си за мен имам млада майка много снася напролет и вземе, че се изрой и избега имам стара майка колко и да е куца за слънчогледа пак са готови знам, че това не е си работа ама за моето безконтактно хоби увлечение си е добре
    Лошото е че, природата все по-малко и по-рядко дава.
    Аз си мисля, че ако изключим евентуално наследствения фактор, вероятността за роене е по-голям при старата майка, само причината може да е малко по-различна. Но ти знаеш най-добре, какво става на твоя пчелин.

  9. #429
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да, за пашата е така, но не баш. Значи природата даде слънчовка. Да, обаче, акара се умножи, налегне ги Церана, оси(как мисли месията) , тогава ни нова, ни стара майка ще им помогне.
    Единственото правило според мен е, да се поддържат силни пчелни колонии. Как се случва това ли?! Всеки му според възможностите и способностите.
    Не забравяйте думите на Осман Дуралиев, в тях е разковничето!
    Като говорим за тинтири минтри преди години бях чел една книга коята се казваше книга на тайните та там има описани над 100пътя или практики за постигане на просветление на пръв поглед няма нищо общо с пчелите но на втори поглед за всеки човек си има практика стига да я намери и извърви пътя ще го доведе до там където водят и другите пътища

  10. #430
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Лошото е че, природата все по-малко и по-рядко дава.
    Аз си мисля, че ако изключим евентуално наследствения фактор, вероятността за роене е по-голям при старата майка, само причината може да е малко по-различна. Но ти знаеш най-добре, какво става на твоя пчелин.
    Навярно е тъй като цяло майките долу горе са ми 50%роеви и 50%свищеви навярно има и някоя и друга самосмяна но няма значение на години са спрямо годината на роене и моята диагностика та роенето по мое мнение по зависи от годината а не от възрастта на майката а иначе поставени при равни условия ще се изрой по старата или по младататази която първа започне да натрупва излишни пчели разбира се тук не говорим за генетика и наследственост

 

 
Страница 43 от 49 ПърваПърва ... 334142434445 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •