Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 32 от 49 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 311 до 320 от общо 484
  1. #311
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Днес съм на ПОПРАВИТЕЛЕН.......Трябваше утре да правя отводките,но го дават да превалва и реших днес да ги спретна...
    Резултатът от поправителния е;Отводките на маточник и летяща пчела-е слаб,като миналата година-нито една завърнала се майка.Отводка на маточник+пило+пчели -оплодени майки 1/3.Основни семейства,които си произвеждаха майки-успеваемост-е почти 100%.Само една майка-НЕоплодена.А една дори успя да се изрои миналата седмица-демек през септември..
    Мисля,че пернатите имат голяма заслуга за НЕвърналите се майки.Затова,от догодина ще експериментирам в сами край на лятото-демек производството на маточници ще стартира след 20 август.

  2. #312
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Как са ти разположени кошерите?Питам защото и аз все се впрягах на пернатите, докато не пробвах да разхвърлям 15-тина отводки хаотично разположени из двора по двойки и тройки с гръб едни към други.Резултата е 2 незавърнали се, говоря за августовски отводки сформирани около 7-8-ми август чиито майки са пронесли на 22-23-ти август.

  3. #313
    Наблюдател
    Регистриран
    11.09.2015
    Мнения
    7
    Пчеларски район
    Марково,обл. Шумен
    Здравейте, искам да запитам нещо. На 01/09 направих 7 отводки от 12 рамкова ДБ тартовка на баща ми. Сложих 7 майки и в момента имам 5 приети, като в едната са една шепа пчели, но във всичките вече има пило. Въпроса ми е с какво да ги подхранвам захарен сироп/мед/инвертиран сироп ? Изобщо ако някой даде добра идея ще бъда благодарен защото реално каквото и да иззимува от тези "отводки" ще си е чиста печалба при положение че майките са ми безплатни от един приятел който си ги сменяше и реших да си направя малък опит с тартовката.

  4. #314
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Определено не са по конец.Гледам,отводките да са в страни от основните семейства,защото ако майката попадне в потока-маршрута на работничките на друг кошер може да бъде убита....
    Георги,слагай им по малко захарен сироп,а към края на октомври ще решиш дали всички отводки ще зимуват....

  5. #315
    Цитат Първоначално публикувано от GeorgiGT Виж публикацията
    Здравейте, искам да запитам нещо. На 01/09 направих 7 отводки от 12 рамкова ДБ тартовка на баща ми. Сложих 7 майки и в момента имам 5 приети, като в едната са една шепа пчели, но във всичките вече има пило. Въпроса ми е с какво да ги подхранвам захарен сироп/мед/инвертиран сироп ? Изобщо ако някой даде добра идея ще бъда благодарен защото реално каквото и да иззимува от тези "отводки" ще си е чиста печалба при положение че майките са ми безплатни от един приятел който си ги сменяше и реших да си направя малък опит с тартовката.
    Това е за Нобелова награда за иновации. На 1.09 , 7 отводки от търтовка. Аз бих те посъветвал веднага да патентоваш технологията. Ще забогатееш.

    А защо не им даде само една майка?

  6. #316
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    А защо не им даде само една майка?
    И щеше да има само едно семейство, а сега са 5 и наистина си е за награда, но като се знае какво ще се получи напролет от тези 5, си е направо за бой.

  7. #317
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Щом ще ям бой,тогава няма да казвам какви ги свърших вчера-две отводки на открити маточници.Докато да се излюпят майките,малкото(по една длан) пило вече ще е изляло.Ако отводките са направени с поне половин рамка пило,а не само с летящи,отводките имат голям ШАНС.

  8. #318
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Щом ще ям бой,тогава няма да казвам какви ги свърших вчера-две отводки на открити маточници.Докато да се излюпят майките,малкото(по една длан) пило вече ще е изляло.Ако отводките са направени с поне половин рамка пило,а не само с летящи,отводките имат голям ШАНС.
    Ти няма да казваш, но защо ли си мисля, че това го четох някъде вече? От опит знам, че понякога ей такива отводчици напролет са първи в развитието си, а кошери които си мислим, че са на 100% едва дишат или са вече загинали. Случвало се е доста пъти. Та се чудя дали ще е за бой или за похвала. Тази година и аз съм с доста такива отводки и съм за бой, но спасявам положението от дерматита, а напролет, ако изживеят повече ще видя, ще се самонаказвам ли или ще си праскам сам целувки. От тези захарните.

  9. #319
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Ако познаят синоптиците за времето през октомври може и да имате и двамата успех,но ако не познаят ще е трудно много да оцелеят

  10. #320
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Дака,нали разбра,че виното е заложено,"хапчетата" са вече 100кг.,ножа е наточен,в склада има 12м3 дърва......Със сняг ли ще ме плашиш.По добре си мисли за сервиза,че ако ми се счупи чашата........Можеш ли да ми отговориш-кога майкопроизводителите си сменят майките?

 

 
Страница 32 от 49 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •