Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910
Резултати от 91 до 93 от общо 93
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Силните като понапълнят магазините,вместо да слага трети магазин,взима от по слабо сем. празен и го слага на силното,а от силното взема пълен и го слага на слабото.

  2. #92
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    На Дадана най-много ме притесняват противороевите мерки. Плодника не може да се разширява колкото на ЛР
    Тук бъркаш. 2 корпуса ДБ 12р са с по-голяма кубатура от 3 ЛР, а кубатурата на 2 корпса ДБ 10р е съвсем малко по-малка от тази на 3 корпуса ЛР. По мое мнение проблемите на системата са в други направления, но когато има желание има и решения. Аз за момента работя с 12р. ДБ и никога не съм мислил за роенето като проблем. Дори и 2014г.

  3. #93
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    Спокойно може да премине към хибридна система 2 лр корпуса и магазини според нуждите на семейството от няколко години съм така и мисля че е много по добре ,по- малката рамка е градят и пълнят по лесно много рядко имам качили се майки в магазина и не ползвам ханеманова решетка.В магазините слагам по 9 рамки което способства за надграждане от там по лесното им разпечатване по леко е за пренасяне и по бързо за обслужване.
    Снимката е от миналото лято тази година нямаше такива .Относно даданите тази година само те изпаднаха в роево състояние от 5 общо 2 бр имаха роево въпреки магазините над тях
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 2014-07-06 14.27.46.jpg‎  

 

 
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •