Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 46
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ами,ако се оставят отгоре?А между тях и плодника се сложи найлон?

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ами,ако се оставят отгоре?А между тях и плодника се сложи найлон?
    Това също е вариант, но се затруднява зимното подхранване, а и есенното до 15.09.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Да,разбрах.Миналата зима на някои от най-силните кошери оставих магазин.Без найлон,без нищо.Нямаше проблеми.

  4. #24
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    за да зимува успешно едно семейство за необходими 36 кв, дециметра пити или около 12 кг мед според руските теоретици.

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Колеги,не успях да стесня повечето семейства,а неотложно трябва да замина за два месеца,ще съм благодарен ако някой предположи какво мога да очаквам на пролет(първа зима ни е)...Изчетох темите,но така и не разбрах.Стесняването е задължително или препоръчително?Семействат са третирани и с достатъчно храна,някои с повече пчели,други с по малко,но с всички шансове да презимуват.

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Колеги,не успях да стесня повечето семейства,а неотложно трябва да замина за два месеца,ще съм благодарен ако някой предположи какво мога да очаквам на пролет(първа зима ни е)...Изчетох темите,но така и не разбрах.Стесняването е задължително или препоръчително?Семействат са третирани и с достатъчно храна,някои с повече пчели,други с по малко,но с всички шансове да презимуват.
    Ще си презимуват добре, ако са с достатъчно храна и пчели. Към средата на февруари, когато започнат да залагат повече пило, тогава ще ги стесниш.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Колеги,не успях да стесня повечето семейства,а неотложно трябва да замина за два месеца,ще съм благодарен ако някой предположи какво мога да очаквам на пролет(първа зима ни е)...Изчетох темите,но така и не разбрах.Стесняването е задължително или препоръчително?Семействат са третирани и с достатъчно храна,някои с повече пчели,други с по малко,но с всички шансове да презимуват.
    Семействата които не си стеснил, ще изпреварят другите. Успех!

  8. #28
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Колеги,не успях да стесня повечето семейства,а неотложно трябва да замина за два месеца,ще съм благодарен ако някой предположи какво мога да очаквам на пролет(първа зима ни е)...Изчетох темите,но така и не разбрах.Стесняването е задължително или препоръчително?Семействат са третирани и с достатъчно храна,някои с повече пчели,други с по малко,но с всички шансове да презимуват.

    Аз тази година реших да не стеснявам и да си зимуват на по 2,3,4 корпуса. Tim Ives ги зазимява на 3 ЛР корпуса или техния еквивалент в корпуси и на пролет тези семейства се развиват по-рано отколкото тези зазимени на 2 ЛР корпуса. Виж тези филмчета и резултатите, които постига ако искаш. https://www.youtube.com/user/liquidgold2009/videos
    Това е негова лекция, в която обяснява какво и защо прави. https://www.youtube.com/watch?v=hB6C1tuBetY

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Дано,не съм го пропуснал,но на истина не срещнах за вариант,който мисля да зазимявам.Най-отдолу 1-ви корпус с празни пити,плодник и 3-ти корпус отгоре,защото нямам надставки в които спокойно да настаня питка напролет(ако се наложи) и топлоизолация.Моля,ако някой е зазимявал по този начин да сподели!С благодарност разбира се!

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от malkia.sandanski Виж публикацията
    Аз тази година реших да не стеснявам и да си зимуват на по 2,3,4 корпуса. Tim Ives ги зазимява на 3 ЛР корпуса или техния еквивалент в корпуси и на пролет тези семейства се развиват по-рано отколкото тези зазимени на 2 ЛР корпуса. Виж тези филмчета и резултатите, които постига ако искаш. https://www.youtube.com/user/liquidgold2009/videos
    Това е негова лекция, в която обяснява какво и защо прави. https://www.youtube.com/watch?v=hB6C1tuBetY
    И аз си ги зазимявах така преди да мина на фарар.

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •