Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799

    Закриване на пчелин

    Реших да закрия единия си пчелин като Ветеринарно-медицински обект. Ще отида в БАБХ и ще представя пътен лист с който ще преместя кошерите ще подам там някакво заявление предполагам и готово, НО какво трябва да направя с маркировката на кошерите?
    В пътния лист ще пише "за доотглеждане" обаче вече тези кошери с табелки с номера на новия пчелин ли трябва да са или да си стоят със старите?
    Ако някой е срещал инфо по въпроса в наредба моля да сподели. Нямаше въобще да се главоболя, но част от сандъците бяха по програма и не им е изтекъл срока за контрол.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Идва ми на ум, че ако част от семействата са загинали за тях няма да се пуска пътен лист и ще се местят само сандъци, тоест няма да има никаква документална следа за въпросните сандъци.
    Голяма каша.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Аз когато прехвърлям кошери от единия в другия пчелин в дневника на единия записвам преместената бройка като „отпаднали по други причини“, а в дневника на другия ги добавям като новосъздадени без да вадя пътен лист, но задължително им сменявам номерата и обявявам промяната при официалния вет. лекар да ми актуализира промените в ИСАК (или нещо от сорта беше). Това че са по програма най добре да си питаш в ДФЗ, че и при тях всяко правило е предпоследно....

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    14.12.2014
    Мнения
    83
    Пчеларски район
    с. Градец, община Костинброд
    Ако са по ПРСР имаш 5 години забрана да продаваш, след това още 3 имаш последващ контрол. Не знам как е по ветеринарните разпоредби, но по отношение на програмата трябва да са проследими, т.е. да не сменят собственика си и табелките.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Не са по ПРСР. Не смемят собственика ,а само пчелина. По 3- годишната са.

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    14.12.2014
    Мнения
    83
    Пчеларски район
    с. Градец, община Костинброд
    А, по националната. Направи си тогава един протокол за местенето и ако им сменяш номерата ги опиши в него, например: номер 15 от пчелин "Кокиче", става номер 25 от пчелин "Минзухарче" и ги уведоми че местиш.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •