Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 16 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 153
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Галине, кошерът ти е перфектен за стационарен пчелин в добър пчеларски район. Краката ги подмени с акация, дъб, винкел. Сенникът за мен е задължителен. Горната прелка може да е малко по-голяма, но според много колеги въобще не е задължителна. Ламарината на покрива не я подгъвай, остави я да стърчи отвесно надолу 1-2 мм под дъската. Още обков! Магазините са екстра. Моите всички са с цели дъски, повечето са 10-15годишни и имам два, които са над 30 годишни, нямам нито един проблемен. Зъбна сглобка нямам никъде, за мен е излишно пилеене на материал. Первазите за мен също са задължителни. Дъното го изрежи и сложи мрежа и подходящо и удобно затваряне. Корпусният кошер с отделно дъно, верно че е модерен, но само ако се интересуваш от модата и новите тенденции. Виж на колегата Лалов снимките - за да обърнеш летвата на прелката, вдигаш плодника и всичкото отгоре, или махаш перваза, разбира се става и с набиване на някаква вложка. При тебе предпазителя по всяко време на денонощието може да си го гласиш, отнема 3-4 секунди. Успех!
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    ха ха ха ха баце нищо лично но на мен това ми е първия кошер в живота нека си бледнее пред твоите

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    galin 79 на мен на външен вид ми харесва кошера как си го направил,стига да си спазил вътрешните размери.Ако няма кои дати помага с пчелите изобщо не ти препоръчвам корпусен кошер.При тях трябва да се ротират корпусите а за сам човек е прибиване.
    Не е точно така, ротацията не е толкова трудна стига да нямаш медови корпус, там е тежкото. Тази година имам 2 ротации и след слънчогледа 3та и последна и не ги усетих.

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    ха ха ха ха баце нищо лично но на мен това ми е първия кошер в живота нека си бледнее пред твоите
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Галине, кошерът ти е перфектен за стационарен пчелин в добър пчеларски район. Краката ги подмени с акация, дъб, винкел. Сенникът за мен е задължителен. Горната прелка може да е малко по-голяма, но според много колеги въобще не е задължителна. Ламарината на покрива не я подгъвай, остави я да стърчи отвесно надолу 1-2 мм под дъската. Още обков! Магазините са екстра. Моите всички са с цели дъски, повечето са 10-15годишни и имам два, които са над 30 годишни, нямам нито един проблемен. Зъбна сглобка нямам никъде, за мен е излишно пилеене на материал. Первазите за мен също са задължителни. Дъното го изрежи и сложи мрежа и подходящо и удобно затваряне. Корпусният кошер с отделно дъно, верно че е модерен, но само ако се интересуваш от модата и новите тенденции. Виж на колегата Лалов снимките - за да обърнеш летвата на прелката, вдигаш плодника и всичкото отгоре, или махаш перваза, разбира се става и с набиване на някаква вложка. При тебе предпазителя по всяко време на денонощието може да си го гласиш, отнема 3-4 секунди. Успех!

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    мерси на всички вътрешните размери съм ги спазил до милиметър

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Не е точно така, ротацията не е толкова трудна стига да нямаш медови корпус, там е тежкото. Тази година имам 2 ротации и след слънчогледа 3та и последна и не ги усетих.
    Аз пък не съм съгласен с теб.ако бр.са стотина тогава ще разбереш що е то ротация мачкане на пчели и т.н. и то за сам човек.Точно поради тази причина ги продадох .иначе аз работих с два корпуса и нагоре магазини.

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Галине, да внеса едно пояснение: На дъното е наложително да имаш мрежа, когато ти се наложи да затвориш кошера (при пръскане). Според мен е наложително да имаш и миши предпазител на прелката. Когато есента кошерите се зазимят (поне аз така процедирам) затварям горната прелка (на дъното имам две прелки) и оставям долната отворена на която имам монтиран миши предпазител. С това смятам, че пчелите ще имат възможност да се облитат при по-топло време през зимата.
    Поздравления за мерака.

    Поздрави, Г. Георгиев

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    мерси много за всичко имам нужда от съвети живи и здрави и добър добив на всички
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Галине, да внеса едно пояснение: На дъното е наложително да имаш мрежа, когато ти се наложи да затвориш кошера (при пръскане). Според мен е наложително да имаш и миши предпазител на прелката. Когато есента кошерите се зазимят (поне аз така процедирам) затварям горната прелка (на дъното имам две прелки) и оставям долната отворена на която имам монтиран миши предпазител. С това смятам, че пчелите ще имат възможност да се облитат при по-топло време през зимата.
    Поздравления за мерака.

    Поздрави, Г. Георгиев

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    Аз пък не съм съгласен с теб.ако бр.са стотина тогава ще разбереш що е то ротация мачкане на пчели и т.н. и то за сам човек.Точно поради тази причина ги продадох .иначе аз работих с два корпуса и нагоре магазини.
    За това има много системи и всеки си избира подходящата за него.

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Аз пък правя смо 2 ротации една на пролет и една на есен, с която и зазимявам! Но работя с 8р лр

 

 
Страница 3 от 16 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •