Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 15 ПърваПърва ... 412131415 ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 144

Тема: ПОИЛКИ

  1. #131
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Сега, добрутро! Като един дърт акварист да кажа и аз за зеленясването на водата, демек алгите. Общото между алгите и висшите растения е че се нуждаят от светлина, СО2, редица макро и микроелементи. Най лесно се трепят с УВ филтри. Чрез алелопатия и биологично с рибки, които ги папкат! В нашия случай май първото, но незнам дали е удачно. Спокойно! Бат Тянко е тук...
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #132
    Наблюдател
    Регистриран
    17.12.2015
    Мнения
    43
    Пчеларски район
    Пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Браво Величков, браво колега (или бъдещ колега)
    Подписа твой ли е или си го копнал отнякъде?
    Нищо лично. Всяко сложно нещо се състои от множество прости неща.
    Весели празници
    ПП
    След препинателните знаци винаги има интервал и в подписа ти не трябва да има запетайка. Във форума има тема за правописа. Чувствай се свободен да я опознаеш.
    Благодаря за пожеланията за празниците.Весели празници и на теб.Що се отнася за темата за правописа дори и след твоята покана няма да я посетя.Не ми е приоритет.И без правилен правопис си ме разбрал какво съм искал да кажа.А що се отнася за подписа ми то в запетаята му е чара,лично на мен много ми харесва така.
    За знанията вече писах в предния пост.Не обичам да се повтарям.
    Ако съм те засегнал...моля за извинение.
    Всяко сложно нещо,се състои от множество прости неща.

  3. #133
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Жалко, че из форума има много чаровници.

  4. #134
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Жалко, че из форума има много чаровници.
    Ех, Слънчо !!! Как можа да напишеш подобно изречение ?Че ако ги няма ,кой ще посещава и чете форума .За разтуха . .Ще споделя с теб,ама само с теб една случка, сега по Коледа.Събрахме се неколцина дъртофели ,на по чашка и сладки пчеларски приказки.Кой колко отводки направил и продал,колко мед е изкарал от кошер,с какво ги е залъгал до март месец,по колко е продал меда си.От дума на дума ,стана въпрос и за форума.Ама чакай ,чакай......Те тука се чете от сички .Со спри се коньо ,водата се размъти.Слънчо, спирам да пиша. На теб ще ти го изпратя продължението по Български пощи,ако ми дадеш точен адрес –област, град, община, улица, блок, вход, етаж,апартамент–ляв,десен, среден,краен,изложение.Що ли още не сме се зджавкали? Ей, аз да не минавам в графа ''чаровници ''=

  5. #135
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Ех, Слънчо !!! Как можа да напишеш подобно изречение ?Че ако ги няма ,кой ще посещава и чете форума .За разтуха . .Ще споделя с теб,ама само с теб една случка, сега по Коледа.Събрахме се неколцина дъртофели ,на по чашка и сладки пчеларски приказки.Кой колко отводки направил и продал,колко мед е изкарал от кошер,с какво ги е залъгал до март месец,по колко е продал меда си.От дума на дума ,стана въпрос и за форума.Ама чакай ,чакай......Те тука се чете от сички .Со спри се коньо ,водата се размъти.Слънчо, спирам да пиша. На теб ще ти го изпратя продължението по Български пощи,ако ми дадеш точен адрес –област,град,община,улица, лок, вход, етаж,апартамент–ляв,десен, среден,краен,изложение.Що ли още не сме се зджавкали? Ей, аз да не минавам в графа ''чаровници ''=
    Ха, ха, ха..............много ти знае балалайката, ама ще те метна в "чаровниците".

  6. #136
    Наблюдател
    Регистриран
    17.12.2015
    Мнения
    43
    Пчеларски район
    Пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Ха, ха, ха..............много ти знае балалайката, ама ще те метна в "чаровниците".
    Недей,ще ни стане тясно.
    Всяко сложно нещо,се състои от множество прости неща.

  7. #137
    Наблюдател
    Регистриран
    16.02.2014
    Мнения
    7
    Цитат Първоначално публикувано от XAHKPYM Виж публикацията
    Има ли значение каква сол се слага в поилките? Видях, че е споменато 1,5-2гр. на литър водя, но никъде не видях да е споменато каква сол - морска, готварска или? Направило ми е впечатление, че пчеличките ходят не само по кравешките л... на, но и в тоалетните, явно солчица търсят. Та мисля от напролет 1 поилка със сол да слагам и една без. Благодаря предварително за отговорите.
    Солта си е сол. 90% от продаваната сол в БГ е морска. Друг е въпроса колко е едра. А каменната сол и тя е морска , само че е "изсъхнала" преди няколко милиона години.

  8. #138
    Потребител
    Регистриран
    30.01.2014
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Ихтиман
    Привет,
    Някой да ползва поилка тип диск с диспенсърна бутилка?
    Мирослав Явашев

  9. #139
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Изпадна ми едно ранчо на сред полето,на близо нямя други колеги,два декара и постройка на груб строеж,вече го спазарих и на пролет ще го населя с пчели.Няма вода в обсега,та въпроса е дали може да мина без поилка,говорих с колега който е на същия хал и той казва че пчелите се развиват и дават нормално,лично аз не знам как това става в горещините.Ако някой има подобен пчелин,моля да сподели.

  10. #140
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Изпадна ми едно ранчо на сред полето,на близо нямя други колеги,два декара и постройка на груб строеж,вече го спазарих и на пролет ще го населя с пчели.Няма вода в обсега,та въпроса е дали може да мина без поилка,говорих с колега който е на същия хал и той казва че пчелите се развиват и дават нормално,лично аз не знам как това става в горещините.Ако някой има подобен пчелин,моля да сподели.
    Ако този колега го оставя само на хляб и той ще дава, но не е редно. Направи си поилка. Важна е за живота на пчелите.

 

 
Страница 14 от 15 ПърваПърва ... 412131415 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •