Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 15 ПърваПърва ... 31112131415 ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 144

Тема: ПОИЛКИ

  1. #121
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Това синьото найлон ли е?
    Пликове от тези от левчето които се продават по 100броя в пакет.Във тази поилка съм сложил някъде 7-8 броя от тях.Пликовете не потъват пчелите си кацат на тях.Може пролетно време да се сложат черни пликове да привличат слънчевата светлина,за по бързо загряване на водата.

  2. #122
    Наблюдател
    Регистриран
    08.02.2015
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    с.Бресте, общ. Червен бряг, обл. Плевенска
    Има ли значение каква сол се слага в поилките? Видях, че е споменато 1,5-2гр. на литър водя, но никъде не видях да е споменато каква сол - морска, готварска или? Направило ми е впечатление, че пчеличките ходят не само по кравешките л... на, но и в тоалетните, явно солчица търсят. Та мисля от напролет 1 поилка със сол да слагам и една без. Благодаря предварително за отговорите.

  3. #123
    file:///C:/Users/USER/Desktop/photo%20(3).htm

  4. #124
    Наблюдател
    Регистриран
    17.12.2015
    Мнения
    43
    Пчеларски район
    Пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Моля да ме извините за сарказма, но някой от нас трябва да се върне да повтаря часовете по биология от VII-ми клас. Не мисля, че слънчевите лъчи са причината за развитие на вредни микроорганизми или водата, образно казано да зеленясва.

    ПП
    Лично аз няман нищо против да се върна в VII-ми клас стига да не ми излизат пъпки.
    Добре е да си попълниш пропуските в знанията.Нищо лично.
    Всяко сложно нещо,се състои от множество прости неща.

  5. #125
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Величков Виж публикацията
    Добре е да си попълниш пропуските в знанията.Нищо лично.
    Браво Величков, браво колега (или бъдещ колега)
    Подписа твой ли е или си го копнал отнякъде?

    Причината за да зеленясва водата е само една и тя е, че във водата има много бактерии и водорасли (разред Chlorophyta, Euglenophyta, Rhodophyta и др). От тези видове водорасли произлизат много подвидове, на които сега няма да обърна внимание, естествено ако не възразяваш.

    Слънчевите лъчи са само УСЛОВИЕ за деленето/размножаването на водораслите, НО НЕ СА ПРИЧИНА.

    - Ако изложиш купешка минерална вода на слънце, то тя много трудно и бавно ще зеленяса, защото преработвателните филтрират водата преди да я бутилират.
    - Ако поставиш обикновена вода на сянка, то тя след известно време ще зеленяса - малко по-бавно, но пак ще зеленяса.

    Така че, светлината е условие за зеленясване на водата, ако в нея има горепосочените типове/видове водорасли. Ако водата е лишена от тези низши разреди водорасли, то зеленясването много ще се забави. И казвам забави, защото макар и водата да е пречистена, по въздуха може да се принесат спори и да започне нейното развитие в подходяща среда, но това много ще се забави във времето.

    Нищо лично. Всяко сложно нещо се състои от множество прости неща.

    Весели празници

    ПП
    След препинателните знаци винаги има интервал и в подписа ти не трябва да има запетайка. Във форума има тема за правописа. Чувствай се свободен да я опознаеш.

  6. #126
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Сам казваш, че така или иначе водата ще зеленяса независимо каква е. Слънцето ускорява процеса. И до къде стигнахме пак до там, че ако не е на пряка слънчева светлина е по добре. Изострянето на тона беше напълно безсмислено.
    Пчелите пият и зеленясала вода, без това да им се отразява като на хората.

  7. #127
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Причината за да зеленясва водата е само една и тя е, че във водата има много бактерии и водорасли (разред Chlorophyta, Euglenophyta, Rhodophyta и др). От тези видове водорасли произлизат много подвидове, на които сега няма да обърна внимание, естествено ако не възразяваш.

    Слънчевите лъчи са само УСЛОВИЕ за деленето/размножаването на водораслите, НО НЕ СА ПРИЧИНА.

    - Ако изложиш купешка минерална вода на слънце, то тя много трудно и бавно ще зеленяса, защото преработвателните филтрират водата преди да я бутилират.
    - Ако поставиш обикновена вода на сянка, то тя след известно време ще зеленяса - малко по-бавно, но пак ще зеленяса.

    Така че, светлината е условие за зеленясване на водата, ако в нея има горепосочените типове/видове водорасли. Ако водата е лишена от тези низши разреди водорасли, то зеленясването много ще се забави. И казвам забави, защото макар и водата да е пречистена, по въздуха може да се принесат спори и да започне нейното развитие в подходяща среда, но това много ще се забави във времето.
    Купих си машина за вода, която първоначално инсталирах до прозорец и биваше огрявана от слънцето, поради което МИНЕРАЛНАТА вода след няколко дни започваше да позеленява. След като преместих машината да няма достъп до слънчевите лъчи проблема изчезна???

  8. #128
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Сам казваш, че така или иначе водата ще зеленяса независимо каква е. Слънцето ускорява процеса. И до къде стигнахме пак до там, че ако не е на пряка слънчева светлина е по добре. Изострянето на тона беше напълно безсмислено.
    Пчелите пият и зеленясала вода, без това да им се отразява като на хората.
    Не бе Рости. Казвам че водата зеленясва заради водораслите, а не защото е изложена на слънце. Нали схващаш разликата. Използвам вода, която дори и 2 седмици да е изложена на слънце пак не зеленясва.

    Само за твоя информация и не казвай на никого - нищо не правя без мисъл, просто защото такава мисъл протича с висока честота.

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Аз разбирам разликата, но така или иначе крайния ефект е един и същ. То трябва да си много тъп да мислиш, че самите слънчеви лъчи променят цвета на водата. Славим се като най интелигентните животновъди и едва ли някой от нас си е помислил такова нещо. Пък знам ли?
    Ако сипя вода от чешмата в града, която си е прилично хлорирана за да се убият микроорганизмите, и сипя от селската чешма, която си зеленясва в пъти по бързо, коя ли ще е препочитат пчелите?
    За мен няма особено значение, но се старая да не ми зеленясва водата в поилките от лична куртоазия. Всеки път като ходя на единия пчелин има пчели на една гадна зеленясала вада до пчелина и на поилката също. На другия пчелин имам една локва, която почти не пресъхва целогодишно и там е същата работа. Някак си не им пука толкова. Виж ако има сол във водата и имат много пило въпроса е друг, но ако не им сложиш сол и като видиш от къде си я набавят вътрешно не ти става много хубаво, но познавайки анатомията на пчелата и антисептичните свойства на меда пак нямам особени притеснения.

  10. #130
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Аз разбирам разликата, но така или иначе крайния ефект е един и същ. То трябва да си много тъп да мислиш, че самите слънчеви лъчи променят цвета на водата. Славим се като най интелигентните животновъди и едва ли някой от нас си е помислил такова нещо. Пък знам ли?
    Ако сипя вода от чешмата в града, която си е прилично хлорирана за да се убият микроорганизмите, и сипя от селската чешма, която си зеленясва в пъти по бързо, коя ли ще е препочитат пчелите?
    За мен няма особено значение, но се старая да не ми зеленясва водата в поилките от лична куртоазия. Всеки път като ходя на единия пчелин има пчели на една гадна зеленясала вада до пчелина и на поилката също. На другия пчелин имам една локва, която почти не пресъхва целогодишно и там е същата работа. Някак си не им пука толкова. Виж ако има сол във водата и имат много пило въпроса е друг, но ако не им сложиш сол и като видиш от къде си я набавят вътрешно не ти става много хубаво, но познавайки анатомията на пчелата и антисептичните свойства на меда пак нямам особени притеснения.
    Някои използват пясък за поилката. Заради солите най-вече, но и защото по-трудно хващала "зеленчуци". В България не съм виждал някой да го практикува, но знае ли човек...
    Не помня какъв е разхода на вода, но сигурно ще е повече.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 13 от 15 ПърваПърва ... 31112131415 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •