Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 19
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    01.07.2015
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    varna

    КАК ОТ ДВЕ ДА СТАНАТ ТРИ

    Здравейте,на 01.06 тази година си закупих 2 отводки на по 3 рамки.Сложих ги в кошери ДБ 12 рамки.Към този момент са на 8 рамки,храня през 2 дни с сироп.Идеята ми е по някое време,преди зазимяването да взема по 4 пити от двата кошера и на пролет да започна с три.Ще бъда благодарен,ако някой ми обесни как точно да го направя.По кое време и каква майка да придам

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от marin stefanov Виж публикацията
    Здравейте,на 01.06 тази година си закупих 2 отводки на по 3 рамки.Сложих ги в кошери ДБ 12 рамки.Към този момент са на 8 рамки,храня през 2 дни с сироп.Идеята ми е по някое време,преди зазимяването да взема по 4 пити от двата кошера и на пролет да започна с три.Ще бъда благодарен,ако някой ми обесни как точно да го направя.По кое време и каква майка да придам
    Може и от три да стане нула.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    От тия 8 рамки колко са с пило?Бъди оптимист.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    От тия 8 рамки колко са с пило?Бъди оптимист.
    А ако не издържат зимата би ли му дал три? То е лесно да кажеш - бъди оптимист. Аз мога да бъда оптимист при тази ситуация, но човека още представа си няма за да бъде такъв. Оптимист де.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    А ти били дал 3 ако и трите изимеят.Много е лесно да кажеш"няма да я бъде".Защо не обясни на колегата,че сега е моментът за третото сем.,а не септември.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    А ти били дал 3 ако и трите изимеят.Много е лесно да кажеш"няма да я бъде".Защо не обясни на колегата,че сега е моментът за третото сем.,а не септември.
    Не го написах, но бих. И едно подарък. Ти от къде знаеш каква ще е зимата, че да го караш да бъде оптимист? Това, че ще му дадете съвети да храни тези пикливи отводки не значи, че като те преработят захарта ще са годни да посрещнат зимата изтощени като старият ти акумулатор на колата.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Така,с теб се разбрахме-единият ще дава.Сега очаквам отговора на Марин.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Да се включа и аз в разсъжденията ако сега 2 отводки са му поне на 5 рамки с пило спокойно може до вземе по 2 рамки с пило и пчелите и да направи 3 отводка със предаване на ОПЛОДЕНА майка.Все пак до 15.09 има доста време за хранене ,а и ако има слънчоглед наблизо може да мине с по малко захар
    Човек докато не пробва няма как да знае дали става или не става .Аз както казах мисля,че ще стане!

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Слънчо е прав. Три догодина,сега вече е късно.

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Как се редувате - песимист, оптимист, песимист… В цифри - 63 дни за развитие на отводка в оптималния вариант. А ако са 84 дни, какво се получава, 29.09 късно ли е?
    0899946746 Поздрави, Емо.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •