Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 22 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 218
  1. #121
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Незнам как се държат стръскани пчели. Има роева енергия градежен инстинкт у рояка. Слагаш да речем рояк в кошер без рамки и отводка само от пчели без пило, все тая ли е? общо взето съм пред дилема честно казано какво да взема отводка без пити и пило или кален кош с пчели ако намеря из турските села на около вървели около 50 лв.
    Осигури нормални условия .
    Ако може , сложи пита с пило .

  2. #122
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Пакетни пчели и гол рой едно и също ли е?

  3. #123
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Пакетни пчели и гол рой едно и също ли е?
    Да. Всяка "сбирщина" от пчели без пити се нарича рой, без значение дали е излязъл от кошера при роене, или е стръскан от пчеларя.
    Като гледам ти си имаш твоя теория и мнението на пчеларите хич не те интересува.

  4. #124
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Да. Всяка "сбирщина" от пчели без пити се нарича рой, без значение дали е излязъл от кошера при роене, или е стръскан от пчеларя.
    Като гледам ти си имаш твоя теория и мнението на пчеларите хич не те интересува.
    Пита да се намира на работа или казано 'чесане на езика'!

  5. #125
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Да. Всяка "сбирщина" от пчели без пити се нарича рой, без значение дали е излязъл от кошера при роене, или е стръскан от пчеларя.
    Като гледам ти си имаш твоя теория и мнението на пчеларите хич не те интересува.
    интересува ме и го зачитам уредих си да ми стръскат 6 рамки с майка, в неделя ще се оформят нещата, цената е приемлива. ще храня много. Четох, че трябва да дам 15 литра сироп за седмица.

  6. #126
    Забранен
    Регистриран
    15.06.2011
    Мнения
    115
    Пчеларски район
    Община Дулово, област Силистра
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    интересува ме и го зачитам уредих си да ми стръскат 6 рамкис майка, в неделя ще се оформят нещата, цената е приемлива. ще храня много. Четох, че трябва да дам 15 литра сироп за седмица.
    Да не е 1,5 литра на седмица? Щот с тез 15 литра ще ги наводниш.

  7. #127
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    и на мен ми се видя много 15 литра сироп туй е по 2 литра и кусур на ден. това го четох в темата за гол рой.

  8. #128
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата

  9. #129
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    интересува ме и го зачитам уредих си да ми стръскат 6 рамки с майка, в неделя ще се оформят нещата, цената е приемлива. ще храня много. Четох, че трябва да дам 15 литра сироп за седмица.
    Напрово им приготви и шнорхели.

  10. #130
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от jorors Виж публикацията
    Напрово им приготви и шнорхели.
    Ето цитат от мнението, на което се позовавам :
    ".......Стръсканите семейства - ако са около 1,5 кг и нагоре - може да им дадеш направо 10 рамки за градеж ( основи), ако са по-малко - 5 основи на първо време са достатъчни.
    СИРОП през първата седмица. За 10 основи ти трябват около 15л сироп през това време, за 5 основи - съответно на половина. Гледай по-голямото количество от него да го вземат през първите 2-4 дни.
    Масово продаваните хранилки побират 700 мл - не са подходящи. Ако имаш от по-големите 2,5л, вътрешни хранилки, или милерова - ползвай тях. Ако нямаш, ползвай нещо друго например: сироп в полиетиленови пликчета или да речем разрязваш една празна голяма бутилка минерална вода добавяш малко баластен материал да не се давят пчелите, пълниш догоре със сироп и я слагаш вътре в кошера ( като махнеш нялко рамки за да може да се побере). Варианти много. "

    Ако няма паша, стесняваш максимално входовете и внимаваш да не предизвикаш кражби.

    Основите ги изграждат много бързо и майката ще започне да осеменява още на следващия ден.

 

 
Страница 13 от 22 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •