Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 36 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 353
  1. #191
    Потребител
    Регистриран
    14.04.2011
    Мнения
    86
    Пчеларски район
    с.Вълчитрън, общ. Порд
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ха-ха......

    На мене от един от пчелините ми откраднаха част от оградната мрежа - някъде около 3 топа мрежа. Кошери не са ги пипали. В близкото село има много цигани. Ходихме да се оплакваме в полицията, и там тактично ни намекнаха, че нищо няма да направят, защото тези цигани били под покровителството на началника им. Били са му избирателен електорат.
    Това да не е Америка бре, електорат дрън, дрън. Шерифите ги избират, началниците на полицията в България ги назначават. А ти Матеев що не си ги оградил с бодлива тел да видим дали ще ти я пипне някой. Мрежата е апетитна за крадците, на вуйчото така му разградиха лозето.

  2. #192
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Боро защо бодливата тел да не е апетитна за "електората"?Имаш ли представа с колко бодлива тел беше опасана България?

  3. #193
    Потребител
    Регистриран
    14.04.2011
    Мнения
    86
    Пчеларски район
    с.Вълчитрън, общ. Порд
    Така си мисля, не знам. Предполагам плетената мрежа е по-апетитна за българите, догато бай мангал за какво ще ползва бодливата тел освен за скрап или изпълнява нечия заявка.

  4. #194
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов Виж публикацията
    Няколко коктейла молотов и им отиде електората...
    Правилно!!На война като на война.Аз моите "ХУБАВЦИ" ги намерих преди една седмица и........!На вълка,както по-горе каза г-н Матеев му е дебел врата........!

  5. #195
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    На колега са му откраднали 5 ЛР кошера на 2 корпуса, без пчели, но с изградени рамки. Мястото е едно село, близо до Първомай. Като особеност каза (аз не съм ги виждал), че имат улей за хващане и от четирите страни на корпусите и питите са с капси против врязване на телта. Полицаите му казали, че има някаква група около град Раковски, която крадяла в района и ги продавали в северна България. Та ако някой види или чуе нещо...
    Ако вървиш след муха, ще стигнеш до лайно...

  6. #196
    Забранен
    Регистриран
    15.06.2011
    Мнения
    115
    Пчеларски район
    Община Дулово, област Силистра
    Обран пчелар плаща за информация, уличаваща крадците

    Тон и половина пчелен мед са били откраднати от къща в криводолското село Лесура. Сладката стока била в къща, в която не живее никой и се ползва вместо склад, а дворът е превърнат в пчелин. Пострадалият собственик Л.С. ще възнагради всеки, които даде някаква информация, с която биха могли да бъдат разкрити крадците. Размерът на паричната премия ще зависи от количеството информация. Според пчеларя, откраднатият мед струва около 8000 лева и на едро и близо 10 000 лева на дребно. Ако сведенията за крадците за изчерпателни, човекът е склонен да плати стойността на плячката. Той смята, че грабежът е извършен между неделя вечерта и вторник вечерта. Номерът за връзка с Л.С. е 0886 000 013.

    - See more at: http://tribali.info/bg/obran-pchelar....Q8tGdNks.dpuf

  7. #197
    Наблюдател
    Регистриран
    26.09.2014
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    Ямбол
    Здравейте колеги
    Аз за първа година се занимавам с пчеларство взема от дядо си 7 кошера след което от един приятел още 7 млади семейства . Кошерите бяха настанени околовръстното на гр. Ямбол и на 25.09.2014 г. Отивам да прегледам кошерите и какво да видя всички кошери ограбени остана потресен , като видях че питите в кошерите ги няма остави ли са по 3 пити в кошер , ако някои може да ми даде идея как мога да ги проследя и как мога да ги намеря ще му бъда много благодарен . Също така има ли смисъл да се обръщам към съответните органи . Благодаря за информацията предварително

  8. #198
    Цитат Първоначално публикувано от vanko1290 Виж публикацията
    Здравейте колеги
    Аз за първа година се занимавам с пчеларство взема от дядо си 7 кошера след което от един приятел още 7 млади семейства . Кошерите бяха настанени околовръстното на гр. Ямбол и на 25.09.2014 г. Отивам да прегледам кошерите и какво да видя всички кошери ограбени остана потресен , като видях че питите в кошерите ги няма остави ли са по 3 пити в кошер , ако някои може да ми даде идея как мога да ги проследя и как мога да ги намеря ще му бъда много благодарен . Също така има ли смисъл да се обръщам към съответните органи . Благодаря за информацията предварително
    Освен да пиеш една студена вода, нищо друго няма да се случи за съжаление. Следващия пчелин го направи на охраняемо място.

  9. #199
    http://www.vgames.bg/igra/igri-s-kol...-thieves-mania вижте какви игри играят

  10. #200
    Здравеите колеги!Да се "похваля" и Аз между 5.1.2015 и 18.1.2015 ми откраднаха 3бр.кошери!Кошерите са ДБ-12р с по 2бр.магазини боядисани жълти като е диният е с синя предна страна!Раиона на Свиленград!Ако някои има информация моля да я сподели ще "почерпя"!

 

 
Страница 20 от 36 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •