Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 36 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 353
  1. #101
    Днес отивам при пчелите да ги подхраня. Отварям първия кошер и гледам хранилката я няма. Вдигнах таблата и какво да видя. Кошера празен, няма нито една рамка, само преградната дъска сам ми оставили. Личи си, че е пипано от пчелар. Другите два не ги е пипал. Ако беше пред мен този, който ги е откраднал, щях да му отрежа главата без да се замисля.

  2. #102
    Мамицата им мръсна ! Бел ден да не видат, дано !
    Пиши от къде си, да се знае че и у ваше село има мръсни твари, достойни за пребиванье.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  3. #103
    И аз колко ги "благославях" ако знаеш...

    От Шумен съм, но пчелина ми е във Велики Преслав.

  4. #104
    Потребител
    Регистриран
    11.12.2010
    Мнения
    84
    Вчера отново ме викаха в полицията да пиша обяснение как се е случило и полицая напълно искрено ми каза
    *направо се чудя за какво са им на крадците кошерите и пчелите*.
    Каза също ако чуя нещо да му звънна.

  5. #105
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч
    С други думи: Оправяте се сами!
    Не стига, че с нищо не помага МВР, но и закона "връзва ръцете" на хората да защитят собствеността си.

  6. #106
    За моите вече два пъти ме викат в полицията. Един път да пиша обяснения, и после за разпит като свидетел. И двата пъти разговора започваше с НЕ ОЧАКВАЙТЕ РЕЗУЛТАТ.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  7. #107
    Наблюдател
    Регистриран
    21.02.2011
    Мнения
    48
    А те очакват ли да си платиш данъка за да получат заплати???
    Ми и те да очакват същият резултат

  8. #108
    Напуснал
    Регистриран
    26.10.2012
    Мнения
    38
    Някой ако има от Бургаска област-Сливенска,с откраднати семейства да ми пише на лични!!!

  9. #109
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2013
    Мнения
    13
    Пчеларски район
    Разград

  10. #110
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Нов вид кражба доби популярност в Ямболско. Крадците посегнаха и на пчелите. Въпреки зачестилите случаи на кражби на пчели, от полицията засега отричат в района да действа пчелна мафия.

    Цонко Бумбалов от с. Маломир се занимава с пчеларство от 30 г. До преди няколко месеца дори не е предполагал, че някой ще посегне на пчелите му. Първо му крадат пчелите от 25 от кошерите, няколко месеца по-късно и останалите 15 кошера остават празни.

    Пусни видео
    „Интересуват ги пчелните семейства, а не кошерите, защото кошерите по-трудно се носят, по- трудно се укриват. Използват семействата и техни кошери и по този начин следите се заличават”, обясни мъжът.

    Цонко не е единственият пчелар в района, останал с празни кошери. Общо за последната година и половина в полицията са подадени 15 сигнала за кражба на пчели. Униформените признават, че разследването на подобни кражби е трудно и често огледът завършва с ужилени полицаи.

    „Има няколко случая, когато оперативната група отива на място като става въпрос за кражба на пчелни семейства, за да се установи факта, че има кражба на пчелно семейство, трябва да се отвори самия кошер. И когато има останали пчели в този кошер, те се разбунтуват и започват да нападат тези, които са наоколо”, разказа ст. инспектор Иван Иванов.

    Според разследващите цената на едно пчелно семейство може да варира от 10 до 100 лева, в зависимост от интелекта на крадеца. Купувачи не липсват. Най- често това са пчелари, които са спечелили европейско финансиране

    Дори и да стигнат до крайния клиент обаче, разследващите трудно могат да докажат, че в кошера му има чужди пчели.

    Все още крадецът, оставил Цонко без пчели, не е разкрит. Но при други три подобни случаи полицията е успявала да стигне до извършителите. И тъй като пред закона крадците на кола и на пчела са еднакво виновни, сега апашите ги грози до 10 години затвор.

    http://btvnews.bg/kriminalno/nov-vid...-pchelite.html

 

 
Страница 11 от 36 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •